Skocz do zawartości

Animacja 3D: filmik do oceny-czołówka


heybo

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 37
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

kurde...nikomu się nie podoba ten napis..jakies propozycje co do niego?która część napisu?co mam zrobić...bo jak tylko komuś to pokazuje to mi mówi że napis jest spieprzony...chyba zrobię tak.skróce to wszystko i napisu końcowego nie dam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak kozioo napisal napis ma sie nijak do poczatku. Fajnie sie konczy ta rysunkowa sekwencja, takim szybkim przeunieciem kamery, moze niech w tej ciemnosci smignie napis przemiany ?

btw co to za muzyka bo baardzo fajna i super pasuje.

Acha i cos tam miga podczas oddalania kamery od kolesia (tam z tylu takie szare)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyznam ze ogladalem kilka razy :) swietna czolowka, jednak faktycznie napis Przemiany totalnie wyrwany z kontekstu, jesli chodzi o czcionke i ten bialo-niebieski gradient. Takze jesli zdecydowaliscie sie na polaczenie kolorow o malym nasyceniu na poczatku proponuje obnizyc saturacje przy twarzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyłączę się do wszystkich - napis \"Przemiany\" mi się nie podoba. Jakby w stosunku do reszty za długo na ekranie. Resztę już napisali - jakiś taki \"plastikowy\". BTW. Niezły serwer - plik mi się zassał 230KB/s....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pod tym linkiem znajduje się jedna ze scen do mojego filmu Przemiany.Waży 6mb.To raczej przymiarka do scenki która dopiero powstanie.Animacja ta powstała 3 miesiące temu.Od tamtej pory przyszło mi do głowy aby nieco ją udoskonalić.Zresztą nie ma tu jeszcze aktora tylko...przykładowa kukła:

 

ftp://ftp.efix.pl/others/heybo-animacja-winda.avi

 

Piszcie co sądzicie o tej animce..co tu jest źle zrobione.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trochę plastikowa jest.ok.to jak to zmienić?może oświetlenie?

Wiadomo że jest plastikowa skoro 1 klatka robiła się 2 minuty.realistycznie to to na pewno nie jest..ale co byście zaproponowali żeby się stało z tą windą.to mnie ciekawi.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

muzyczka jak dla mnie moze byc... praca kamerki tez sie mi podoba... ogolnie ma fajny klimat... jedyne zastrzezenia jakie mam to:

- winda wisi miedzy tymi wiezami - powinna miec jakies prowadnice zeby nie mogla sie hustac

- sam model windy mogl byc ciekawszy...

- nie wiem od czego i do czego jest ten \"kolowrotek\" na dachu?

 

czekam na kolejne fragmenty... pozdro...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kołowrotek zrobiłem żeby było ciekawiej..i tylko dlatego.

Prowadnicę trzeba będzie zrobić.

Tę animkę zrobiłem tylko do tego abym mógł sobie różne ustawienia kamer wyobrazić.Zresztą prezentuję to między innymi dlatego że może znajdzie się ktoś kto mi pomoże ładnie wykończyć tę animację...chodzi mi o teksturki..bo ja jeszcze się na tym nie znam..wiem że to widać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(pozwolę sobie na konstruntywną krytykę i proszę, nie bierz tego do siebie heybo.... dystansik to podstawa... a krytyka ma Ciebie czegoś nauczyć)

 

Czołówka...

 

plusy:

- zaczyna się od samego dźwięku, pełna czerń- świetne! :)

-wchodzi sam napis - od razu wiadomo że to czołówka- świetne!

-bardzo fajny charakter plastyczny rysunków...

 

minusy:

- później dzieje się coś niepokojącego... ten mechaniczny przeskok.. tu jeszcze jest dobrze... natomiast pojawia się takie pomieszanie z poplątaniem... (początek b&w, nagle 3d za chwilę hiper real.... trochę tego za dużo) i rozumiem że mógł być taki zamysł aby nagle widza wbić w fotel i uderzyć mocno... ale niestety to nie wyszło... technicznie i montarzowo...

Jeśli potrzymany miał być ten nastrój grozy, może wystarczyłoby więcej niedopowiedzenia.... jakieś plamy i uderzenia w kamerę (takie dynamiczne najazdy).... może bardziej czerwień niż błękit... dużo pytań bez odpowiedzi, ale raczej nie w tą stronę...

 

Winda:

- można by jeszcze zwiększyć dynamikę, bo mam wrażenie że szukałeś sposobu na ukazanie prędkości z jaką spada ta winda... dodanie kilku ujęć jeszcze bardziej dynamicznych mogłoby rozwiązać sprawę...

- kolor tygo wusztowania chyba nie do końca jest słuszny... a może sama tekstura... wrażenie jest mocno sztuczne...

- praca kamery faktycznie bardzo dobrze rozwiązana... podoba mi sie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmm...ciekawe są wasze podpowiedzi.

To co mi napisaliście tutaj jest dla mnie bardzo pomocne..macie racje.

Tak to...najsłabsze punkty tego co zaprezentowałem..

Pomysł na zrealizowanie tego filmu dojrzewa od 3 miesięcy.

To trudny temat nie znam go jeszcze ale jak powiedział S.King trzeba odkopywać to co się zaczyna ukazywać...nie wiadomo dokąd to zmierza..nie wiadomo co się odkopie..i to mnie bardzo interesuje.

Tym bardziej jak mój wątek odwiedza tyle osób.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsza sprawa to proporcje, w tym przypadku widze ze jest to 4:3 proponowalbym zmienic je na format academy flat, nie jest to kadr bardzo waski, jednak o wiele lepszy w odbiorze niz 4:3. W twoim przypadku bedzie to 720x389.

 

Nastepna sprawa, to wlasnie poprawna integracja do filmu pelnego CG, wbrew pozorom CG nie jest zlotym srodekiem. W wiekszosci produkcji uzywa sie makiet, co prawda dzis grafika komputerowa zapewnia praktycznie pelna zgodnasc z swiatem rzeczywistym, jednak makiety sa nadal bardziej efektowne, przy mniejszym nakladzie pracy mamy lepsze rezultaty oraz w niektorych przypadkach sa poprostu niezastapione.

 

Jednak mimo wszystko w niektorych przypadkach nie mozna uzyc makiet, nie bede wnikal w szczegoly poniewaz to raczej nie dotyczy twojej sytuacji w ktorej nie ma aktorow oraz specyficznej lokacji ktora utrudnia ruch kamery.

 

Problem pelnego CG ktory jest obecny w danym materiale filmowym, wynika bardziej z natury fizycznej a dokladniej mowiac w sposobie przedstawiania obrazu, ktory widzi kamera i ktory jest rejestroway na tasme filmowa. W pewnych polaczeniach tych elemetow powstaja specyficzne wlasciwosci, obrazu ktore sprawiaja ze zarejestrowany obraz ma cos w sobie. Mysle ze dobrym przykladem bedzie porownianie materialu filmowego nakreconego na tasme filmowa normlana kamera, a tym ktory jest zarejestrowany cyfrowa.

 

Jednak mozna ta granice nieco zatrzec, stosujac pewne zabiegi post-produkcyjne. To nie jest zadna nowosc, kazdy material trafia do posta aby przeprowadzic pewne korekcje, nie wazne jest to ze byl robiony najlepszym dostepnym rendererem i pracowali przy nim najlepsi graficy. I tutaj mamy cos takiego np. jak znane pojecie Inferno Artist ktory jest odpowiedzialny za nutke artystyczna obrazu, to wlasnie on dokonuje poprawek nikiedy nawet minimalnych, taka osoba ma musi miec swietne wyczocie kolorystyczne i inne wazne umiejetnosci.

 

Twoj material nie jest az tak tragiczny jak ci sie wydaje, troche sie rozpisalem ale czym sa slowa bez czynow, tak wiec pozwolilem sobie lekko zmodyfikowac wybrana jedna z klatek. A wiec po kolei

 

- zmiana proporcji na academy flat 720x578 na 720x389

- desaturacja kolorow i hue

- lekki pionowy motion blur

- praktycznie nie widoczne flary na lampach, jednak lekki efekt pozostal

- mala modyfikacja wartosci RGB poprzez curves

- dodany lekki szum, aby nie bylo zbyt czysto

- proponowal bym zobaczyc jak faktycznie winda jest zbudowana u gory, przyspieszyl to krecace sie kolko i wykorzytal troche poly.

 

A oto koncowy efekt.

 

 

1.jpg

 

 

2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rescal jesteś niesamowity..wielkie dzięki.

Widziałem twoje wypociny...często odwiedzam twój wątek.

Masz niezły warsztat modelowania..widziałem trochę animacji twoich..szczególnie podobało mi się że model wieży Eifla ma aż 100mb..to niesamowite.

 

 

Najlepsze co widziałem twojego to model satelity a w tle ziemia.

Bardzo dobrze to wygląda.

 

Na pewno zgłoszę się do ciebie.tzn do twojej firmy na post produkcję..bo niewątpliwie zmysł kolorów masz.

 

Zastanawiam się czy ta lekka mgła która spowija całą klatkę z windą ..a mianowicie chodzi mi o jakość tej mgły?? Jak to by wyglądało w animacji.

 

Widziałem twoją czołówkę do filmu..tą do \"kosmosu\"..nie pamiętam tytułu.

Tam gdy kamera przechodziła przez mgłę widać było niedociągnięcia..jakieś podłużne pasy..niszczyło to bardzo efekt który chciałeś pokazać.A całościowo twoja animka była nawet zachęcająca.

 

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za uznanie, naprawde sie staram :) takze milo ze odiwedzasz nasz watek. Co do Wiezy Eiffel to jest to produkcja Bhaal`a, z wiekszych rzeczy ktore aktualnie robie to most Golden Gate, a jedna w wiez nosnych mozna zobaczyc u nas w watku. Co do satelity to jest to calkiem lekki model jesli chodzi o polygony.

 

Hehe nie jestesmy zadna firma, tylko nie komercyjna grupa 3 osob, a to zupelnie cos innego. W planach myslimy wspierac kiedys amatorskie produkcje filmowe jesli chodzi o CG i VFX.

 

Fakt troche bylo niedociagniec w tym przelocie kamery :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zaczyanm pracę nad sekwencją .. żeby w całości potem ja wam pokazać...pewnie długa droga przede mną...tym bardziej że cała scenka zjazdu windy będzie trwała najwyżej 2 minuty lub trzy..a chcę w nej umieścic jeszcze aktorów nagranych na green boxie..zastosuję tu keying i takie tam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wow keying i takie tam, no po prostu bosko :-)

jak na razie to ludzie chyba skomentowali wszystko co bylo do skomentowania, Rascal pokazal ci co mozna zrobic w ramach postprodukcji :D wiec nic tylko brac sie do roboty.

 

A co do opisanego powyzej pomyslu, to jest to dosyc luzny zarys sceny, wiec coz tu mozna powiedziec, 2 minuty jazdy winada to moze byc cholernie dlugo :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności