Skocz do zawartości

suwak Blend w Maskach ?


operonxyz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Nie rozumiem za bardzo do czego służy suwak blend w Maskach. Nie za bardzo kapuje opis owej funkcji –ten wyskakujący po wciśnięciu ctrl. Mój angielski jest raczej słaby. Wytłumaczenie mi proszę do czego to służy ? Robię jakąś maskę np. alphą a następnie robię na tym kolejną maskę za pomącą innej Alpy ( mask by alpha) i nie dostrzegam żadnej różnicy bez względu czy blend mam ustawione na 40% czy 100%. Nowa maska zawsze zupełnie zastępuje starą-niema tu efektu żadnego wymieszania masek. Z góry dziękuje za pomoc !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ustaw blend na 15 i zrób mask by alpha,powinno już być widać efekt.Też się dziwiłem że przy ustawieniu na 40 czy 50 nie widać efektu za bardzo.Efekt jest przy 50% blend ale słaby:p.Na obrazku jest mask by alpha i blend 50,dopiero przy deformacji widać że coś tam jednak się zblendowało w tej masce.

 

Pozdro:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Mafida !!! Wszystko ok..tylko zastanawia mnie czy dało by się -że tak się wyrażę zagęścić taką maskę ? Funkcja Mask by Alpha działa tak że na całym naszym aktualnie używanym Subtoolu ląduje maska utworzona z jednej Alphy ( w przypadku alph typu strzałka , kolko lub gwiazdka, lub krzyżyk jak na obrazku powyżej ) lub maska utworzona z kratek danej szerokości( w przypadku Alph typu kratownica) A co jeśli chciałbym by taka maska utworzona z alphy zawierała wiecej niż jeden element danej alphy lub inną szerokosć tych kratek ? Zmiana rozmiaru pędzla S nic tu nie daje...Jest na to może jakiś sposób ? Jak zwykle z góry dziękuje za fachową pomoc ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności