Skocz do zawartości

zestaw pod 3dsmaxa, vray, wątpliwości


dziup

Rekomendowane odpowiedzi

coś takiego udało mi się sklecić

 

zestawep.jpg

 

 

Pytanie 1: jest ok?

Pytanie 2: coś warto zmienić?

Wszelkie propozycje zmian mile widziane, w szczególności jeśli zmiana zwiąże się ze spadkiem ceny. Czy grafika jest ok? lepiej gtx260 czy 460 a może HD 5770?

 

Pytanie 3:Czy warto inwestować w i7 870 czy lepiej już pójść w Sandy Bridge? Obawiam się wspomnianych na forum wad i już nie wiem co brać.

 

Pytanie 4: jakie kości najlepiej? Marka, ilość, 2x2GB czy 3x2GB albo jeszce inaczej?

 

Pytanie 5: Jaki zasilacz do tego wszystkiego?

 

Pytanie 6: Nagrywarka...za dużo wyboru, nie mam pomysłu...

 

Pytanie 7: No i dysk twardy, czy Samsungi są [podobno] lepsze nić WD i barracudy? Brać jeden tetra czy na razie poprzestać na 500?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 17
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

1)Nie bardzo jak dla mnie.

2)Phenom byłby lepszy, więcej RAMu, inna grafika - GF serii 400 i 500 ledwie działają w 3DStudio na przykład. Coś z serii 200 albo Quadro. Zasilacza pan nie policzyłeś.

3)A jakie są wady Sandy opisane na forum?

4)Zależy od procka. Najlepiej tyle kanałów ile się da obsadzić. Nie warto przepłacać za taktowanie, co najwyżej za opóźnienie. Co do marki to każda dobra :)

5)Jakaś 500tka. Pewna - Corsair, OCZtka, BeQuiet...

6)Wszystko jedno. Z doświadczenia - każda kiedyś padnie ;)

7)Samsungi są bardzo dobre. Ja mam WD ze względu na nieco niższą awaryjność i wydajność (ale wydajne serie WDC Black są droższe od Samsungów). Absolutnie nie bierz Barracudy. Wielkość - 1TB imho.

Edytowane przez Hynol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamięć kolego zła, imo wybrałeś triple chanel, a płytka główna na dual jest , generalnie pamięć brałbym albo corsair albo goodram....zasilacz proponuje Seasonic S12II-520 520W 80 Plus Bronze...

 

no i płacać 1055zł za powyższy procek, brałbym 2600k, albo ciutek tańszy ale też z możliwość podkręcenia 2500k...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli chodzi o Sandy to jest wątek na ten temat i link:

http://www.anandtech.com/show/4142/intel-discovers-bug-in-6series-chipset-begins-recall

 

nie za bardzo to ogarniam,

 

a więc, karta graficzna zamiast powyższej może być GeForce GTX260 ? EVGA?

zasilacz Seasonic S12II-520 520W 80 Plus Bronze

 

a w takim razie jaki najlepiej procesor + płyta, jakie konkretne modele?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Chrupek3D
AMD Phenom II X6 1075T BOX (3.0GHz, Six Core, 6MB, 125W, AM3) może być?

jaka do tego płyta główna?

 

ja się średnio znam, ale Phenom 1075 nie ma oblokowanego mnożnika, czyjakośtak. Ja wziałem 1055, bo sie dobrze kręci i płytę :

 

http://www.gral.pl/Asus+M4A89GTD+PRO+USB3_216.html

 

Płytka dobra do kręcenia, poza tym, sugerowałem się też możliwościami podkręcania jaką zaprezentował Predator - wykręcił w teście cinebench prawie 8 pkt. ;)

 

http://max3d.pl/forum/showpost.php?p=1003065&postcount=16

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Starych już chyba nie ma, przynajmniej nie w dobrych sklepach. Asus od 22.02 zaczął dostarczać nowe płyty. Trzeba sprawdzać wersję chipsetu - ma być revision B3.

 

Daj adres sklepu gdzie są już dostępne płyty z nowej rewizji....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W 1 dzień od pojawienia się dostaw w hurtowniach :). Nie bardzo mnie ten temat interesuje, więc nie prowadzę rozeznania, ale gdyby popatrzeć po necie to można dość dokładnie określić datę pojawienia się nowego "rzutu". A najlepiej codziennie rano dzwonić do sklepu, bo kolejna partia też się pewnie szybko wyczerpie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności