Skocz do zawartości

Zestaw PC: 3500-4500zl


xaoo

Rekomendowane odpowiedzi

Serdecznie witam,

 

Nosze sie z zamiarem nowego komputera, ktorego bede glownie uzywal do modelowania w 3D Studio Max jak i renderowania. Odwiedzilem juz watek NV z przykladowymi zestawami i postanowilem zlozyc swoj. Chcialem sie dowiedziec, co o nim sadzicie i czy bedzie wystarczajacy na moje potrzeby. Chcialbym by to byla dosc dobra maszyna z mozliwoscia rozbudowy za kilka miesiecy gdy bede dysponowal wieksza iloscia srodkow, wtedy mozliwa jest zmiana procesora i katry graficznej oraz dysk SSD. Maszyna bedzie podkrecana, wiec na poczatek zadbalem o dobra plyte i odpowiedni zasilacz. Co do karty graficznej jak i procesora to jestem dosc elestyczny. Jesli mozecie cos doradzic to bede bardzo wdzieczny.

 

Oto moja konfiguracja:

 

CPU - Intel Core i5-2500K 3.30GHz, 6MB Cache

Plyta glowna - ASUS P8R67 PRO lub ASUS P8R6 WS REVOLUTION

RAM - 8GB Kingston Hyper-X Genesis Dual DDR3 1600MHz

Grafika - 1GB NVidia GeForce GTX 460

HDD - 640 GB WD CAVIAR BLACK WD6402AAEX, SATA 6 Gb/s 64MB Cache

Zasilacz - CORSAIR 650W TX Series

 

Z gory dziekuje za wszelkie sugestie.

 

Pozdrawiam,

 

xaoo

Edytowane przez xaoo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic

Witam,

 

Twój wątek został źle nazwany. Proszę o zapoznanie się z regulaminem forum dot. nazewnictwa wątków oraz naniesienie poprawek. W przypadku braku reakcji wątek zostanie usunięty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie,

 

W moich rozwazaniach pojawily sie kolejne pomysly. Czytajac posty na forum zaczalem sie zastanawiac, czy zamiast GeForce 460GTX nie lepiej zaopatrzyc sie w najprostszy model karty Quadro - Quadro 600. Wiem, ze to najtanszy i wiele osob powie, ze nie warto, ale roznica cenie jest niewielka, a Quadro oferuje stabilniejsza prace i mniejsze zuzycie energii, bo tylko 40W zamiast 170W jakie zuzywa GTX460. Zastanawiam sie rowniez, czy zasilacz o mocy 650W to nie za duzo jak na ta konfiuracje?

 

Pozdrawiam,

 

xaoo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja narazie testowalem 460 w Octane, photoshopie extended (modele 3d i malowanie) i blenderze i nie zauwazylem problemów. przy 460 zasilacz jest ok. 460 w stresie zużywa nawet 250+ z tego co widziałem benchmarki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności