Skocz do zawartości

LWF - kolory


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam pytanie odnoście LWF. Jak już sobie ustawię w maxie gamme na 2.2 itd to co zrobić z materiałami na które mam nałożony tylko kolor (nie teksture)? Powinienem je jakoś korygować tak aby przypominały kolor sprzed zmiany gammy czy zostawić takie masakrycznie wyblakłe? I co jeśli np miałbym podane w jakimś zleceniu dokładne wartosci kolorów (rgb), przecież puszcze render i wyjdzie jakaś bledzizna... Proszę o odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

1_1.jpg2_2.jpg

 

1. W slot diffuse danego materiału wrzucasz mapę Color Correct.

 

2. Wchodzisz w tą mapę i jako jej kolor podajesz swój wyblakły kolor z podstawowej wartości diff tego materiału.

 

3. Przełączasz ustawienia Lighteness mapy ze Standard na Advanced.

 

4. Wpisujesz jako gammę mapy 0,4545 (lub zbliżoną, jeśli masz ustawioną niższą dokłądność po przecinku).

 

Sz.

 

Edit:/ Aha, wartość podstawowego koloru w mapie Color correct można podawać tylko w zakresie procentowym. Najlepiej podać wartości rgb w podstawowym materiale, kliknąć na kolor prawym myszy, i zrobić Copy. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jeszcze jedno pytanie mam. Odnoście materiałów tym razem (cały czas w sytuacji gammy 2.2). Jak mam jakiś materiał już zrobiony wcześniej ale pod gamme 1.0 to rozumiem, że teraz powinienem go dostosować do 2.2? I co w sytuacji kiedy np. mam roślinki z evermotion, które są chyba zrobione pod gamme 1.0, też muszę przerabiać wszystkie ich materiały??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

press trochę namieszał, jeżeli w ustawieniach gammy w preferences maxa zaznaczysz również "Affect material editor" to wszystkie color pickery pracują już w poprawnej gamie i wybierając kolor diffuse nie musisz jej korygować mapą color correction.

 

Co do starych materiałów w gammie 1.0 to tak, musisz je pozmieniac na 2.2 (mapy reflecta, bumpy itp)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, w zasadzie nie ja namieszałem, a po prostu używamy różnych metod LWF, z tego by wynikało. Ja w ustawieniach maxa podaję Input gamma 2.2, właśnie po to aby nie musieć poprawiać wszystkich map, a jedynie stosować color correct dla kolorów.

 

4_4.jpg

 

Sz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w ustawieniach maxa podaję Input gamma 2.2, właśnie po to aby nie musieć poprawiać wszystkich map, a jedynie stosować color correct dla kolorów.

Sz.

 

 

Hmm no tak.. zaznaczyłem input gamma na 2.2 iii myślałem, że jeśli wszystkie jpgi wejściowe zostaną pod nią przerobione to materiał będzie wyglądał tak samo jak przy gamie 1.0 (odbicia itd) tymczasem odbicia robią się jakieś blurowate i i tak muszę jeszcze raz wszystko dostosowywać (np. reflect, glossiness). I czemu w evermotion robią rośliny pod gamme 1.0 skoro tak ostro promują w swoich tutorialach i na forum gamme 2.2????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności