Skocz do zawartości

Zestaw PC 3000-3500 dla początkującego


lopez20

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie i pozdrawiam forumowiczów jako nowy członek forum.

Sprawa wydaje się prosta ale po przeczytaniu postów w moim zakresie cenowym zauważyłem że proponowane zestawy się różnią dlatego chciałbym zasięgnąć Waszej opinii odnośnie mojej sytuacji. Tak naprawdę nie wiem za ile pln-ów potrzebuję zestaw. Nie stać mnie na rzucanie pieniędzmi na lewo i prawo dlatego zwracam się do Was do osób które mają wiedzę popartą doświadczeniem w pracy z tym programem ponieważ chcę optymalnie złożyć zestaw. Jednakże nie chcę oszczędzać na siłę tylko komponować z myślą o przyszłości. Maksymalna kwota którą mogę przeznaczyć na stacjonarkę to 3500zł. W chwili obecnej pracuję na programach autocad, archicad, artlantis. Opanowałem artlantisa i poziom wizualizacji przestał mi odpowiadać. Dlatego uczę się 3d Maxa ale mój obecny komp nie daje rady.

 

Istotniejsze parametry mojego kompa:

-Intel Pentium dual cpu 2.4Ghz

-3.0 GB RAM

-płyta główna GIGABYTE GA-G31M-ES2L

-zasilacz 400W

Obudowa tracer chery.

Raczej nie ma szans rozbudowy:)

 

Czy na początek potrzebuje się pchać w kompa wartego 3500zł jeżeli zaczynam się uczyć 3d Maxa? Co prawda praca z artlantisem na tym komputerze też nie należy do przyjemnych.

 

Prosiłbym o pomoc w optymalnym wyborze zestawu dla mnie i innych w podobnej sytuacji.

 

Pozdrawiam.

Edytowane przez lopez20
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 32
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

3500 z monitorem czy bez? Jakieś specjalne życzenia typu "cisza" i chłodno?

 

Procesor: Intel Core i5-2500K /3.3GHz, 6MB, LGA 1155, BOX/

890 zł

Płyta główna: AsRock P67 PRO3 B3 /intel P67/

399 zł

Pamięć RAM: Kingston 8GB (2x4GB) 1600MHz CL9 HyperX Grey Series

199 zł

Wentylator: SilentiumPC Fortis HE1225

125 zł

Dysk twardy: Western Digital Green 1 TB 7200rpm 64MB cache SATAII

439 zł

Karta graficzna: Asus Radeon HD6870 DirectCU 1GB DDR5 /256bit/ 2xDVI/2xDP

890 zł

Nagrywarka DVD: LG GH24LS70 SATA LightScribe (black)

99 zł

Obudowa: Cooler Master Elite 371 Black (b/z)

169 zł

Zasilacz: Chieftec CTG-600-80P 600W

279 zł

Suma: 3489zł

 

To tak na początek do dyskusji. A gdyby się okazało że to cena z monitorem to trzeba będzie ciąć;)

Edytowane przez Lucek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez monitora. Jeżeli chodzi o cisze to jaka jest różnica cenowa? Jeżeli jest spora różnica to wolę przeznaczyć pieniądze na bardziej potrzebne rzeczy.

A co powiesz o jednej ze swoich opcji gdzie wrzuciłeś I7?

CPU: I7 2600k

Cooler: Scythe Yasya

MB: Asrock P67 Pro3 B3 P67 4DDR3-1333 6SATA3 4SATA2 ATX s.1155

RAM: Kingston HyperX 2x4GB DDR3-1600 Dual Chanel Kit Non-ECC CL9 Grey XMP KHX1600C9D3X2K2/8GX

Dysk Twardy: WD Caviar Green WD20EARX 2TB sATA III 64MB

Obudwa: Cooler Master Elite RC-310-SKN1-GP Black / Silver

Zasilacz: Seasonic SS-600ET BZ-C1 Bronze 600W

Karta: Gainward GTX460 768MB 192bit PCI-E DDR5

DVD: ASUS DVD Recorder DRW-24B3ST/BLK/B/AS Sata Black Oem

W proline 3400

Edytowane przez lopez20
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem że od kiedy dyski chodzą po 600zł taki zestaw już jest nieosiągalny za 3500.

Scythe Yasya to dobry cooler dla 2600k - sam taki mam. Przy wysokiej wydajności jest jednak głośny stąd u mnie inne wentyle. Ponadto dałem radeona a nie geforce, bo ludzie mają prolemy w maksie z geforcami 5xx i 4xx. Ten radeon ma też inne chłodzenie niż geforce'y - mój 285 jak i nowsze modele drą się jak młot pneumatyczny, a przy projektowaniu w maksie i tak z nich pożytku nie będzie (wyłączając CUDA ale to inna bajka.)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lucek a jaką rolę odgrywa karta graficzna? Czy można użyć starej karty np. radeon 9550 lub NVIDIA GeForcee 9500gt(bardziej skłaniam sie ku pierwszej) poczekać trochę i kupić lepszą kartę później? Mam dysk zewnętrzny 500gb więc nie muszę brać jakiegoś wielkiego dysku tym bardziej że komp służy mi tylko i wyłącznie do pracy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to kup dysk SSD i korzystaj ze swojego zewnętrznego na archiwizację rzeczy. Teraz jest na to dobra okazja bo zwykłe dyski się nie opylają. Co do karty to może aż tak to nie ale 9800 już pewnie dał by radę. Dobra karta graficzna pozwoli ci wyświetlać bardzo cięzkie siaty w viewportach, ale nie sądzę żebyś tylko do tego musiał od razu kupować nie wiadomo jaką kartę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorki za offtop.. ja planuje upgrade kompa za 3k. a dokładnie chcę płytę procka i zasilacz bo mój stary chieftec 400 nie da rady no i chłodzenie. i sam już nie wiem co kupić... 2600k czy 2700k a może 2500 k styknie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok Lucek ten sprzęt i tak będzie na siebie zarabiał więc zaproponuj coś na I7-2600K z grafiką tak żeby wykorzystywać to tylko proszę nie szalej;-) Ma to być sprzęt na więcej niż rok więc warto teraz ciut więcej zainwestować niż za rok robić upgrade

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli np: GIGABYTE GA-P67A-UD3P-B3 P67 s.1155?

Czy warto zaoszczędzić parę stówek również na tych elementach:

DYSK TWARDY WD6402AAEX BLACK 640GB 64MB SATAIII 7200obr 36M GW-360zł

KARTA GRAFIKI GIGABYTE GIGABYTE ATI Radeon HD5770 1024MB DDR5/128bit DVI/HDMI/DP PCI-E (850/4800) -500zł

Edytowane przez lopez20
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Źle spojrzałem przy wyborze płyty głownej z proline wybrałem asROCKA extreme4 i cena mi tak wywindowała a pro3 jest w innej cenie. Niestety nie mają takiej płyty w proline.

Czy taki zestaw może być?

http://allegro.pl/asrock-p67-pro3-intel-core-i7-2600k-black-oc-fv-i1953547352.html

 

Czy może to wyglądać w ten sposób?

1Intel Core i7-2600K 3,4 GHz 8MB cache s. 1155 Box -1270

2AsRock P67 PRO3 B3 /intel P67/ -400

3GOODRAM DDR3 8192MB PC1333 DUAL 2 X 4096 CL9 -150

4Scythe Yasya -190

5GIGABYTE ATI Radeon HD5770 1024MB DDR5/128bit DVI/HDMI/DP PCI-E (850/4800) -500

6DYSK TWARDY - 3,5" - SATA 2 WD Caviar WD6401AALS Black 640GB 32MB -400

7Cooler Master Elite 371 Black (b/z) -170

8Chieftec CTG-600-80P 600W -280

-----------------------------------

~3360

 

dysk

http://allegro.pl/wd-caviar-black-640gb-wd6401aals-32mb-sata-ii-wwa-i1963868648.html

karta grafiki

http://shiftsklep.pl/index.php?t=w&id=30266

Edytowane przez lopez20
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym dołożył te paredziesiąt złotych do pamięci 1600mhz. Poza tym pewnie trzeba będzie dokupić dysk większy, ale z tym poczekaj aż ceny się unormują. Poza tym jak masz dać 400 za mały dysk do wymiany to lepiej już kupić dysk ssd na system - zyskasz na szybkości całego zestawu, a duży dysk dokupisz na magazyn jak spadną ceny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz rację z tym dyskiem i tak zrobię! Dzięki za pomysł.

Cały czas mam w głowie twoje słowa odnośnie ostrożnego oszczędzania na płycie głównej. To podstawa kompa więc nie wiem czy ryzykować w asrock'a pro3 i wybrać płytę którą Ty masz w swoim zestawie. Ale nic za darmo bo muszę gdzieś znaleźć fundusze na to i coś znalazłem... więc na początku nie będę podkręcał procka czyli standardowe chłodzenie powinno wystarczyć a nie ma żadnego problemu żeby później je dołożyć.

Kolejna sprawa to RAM czy możesz polecić jakiś dobry biorąc pod uwagę cenę do jakości? W zależności jak będzie hulać biorę pod uwagę kolejne 8GB RAM'u.

No i zasilacz w tej chwili będę decydował się na gorszą kartę graficzną ale zapewne zajdzie taka potrzeba żeby kiedyś ją wymienić i nie wiem czy te 600w wystarczy. Pewnie kwestia tego jak szybko zmienię kartę a to już zależy od moich postępów bo mam nadzieje że karta nie okaże się kichą a wizki nie będą się robić po 5h jedna;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mogę polecić swoje ramy w dobrej cenie czyli kingston grey series za 179zł za 8 gb. Inne też są ok ale Corsairy czy inne OCZ miewają wysokie radiatory, co przeszkadza w montażu dużego radiatora. Nie zmienia to faktu że pamięci masz od zatrzęsienia i to wszystko jest to samo w gruncie rzeczy.

Moją płytę mogę polecić - żadnych problemów nie było z nią. Ale ona kosztuje 650zł więc dobrze się zastanów.

 

Zasilacz 700W warto bo różnica w cenie niewielka a sprawność wyższa.

 

Co do chłodzenia to nie polecam stocka. Wystarczy rzut oka na stock i dowolny inny radiator i wiadomo o co chodzi. Najlepiej od razu kupić dobre chłodzenie i mieć spokój.

Edytowane przez Lucek
  • Confused 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czym się różni Twoja karta od pro3? Chodzi mi o to czy warto zainwestować w tę droższą a może polecasz jakiegoś gigabyte w cenie do 650zł?

I jeszcze jedna sprawa czy będę miał możliwość renderowania na gpu na takiej karcie ASUSa HD6770 DCu 1GB DDR5 850/4000 439zł ponieważ mogą być problemy z tamtą?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie będziesz miał bo karty ati nie obsługują CUDA. Natomiast na twoim miejscu nie przejmowałbym się tym - zobacz tylko ile prac renderowanych na gpu pojawia się na forum;) nie wiem czy ktoś prócz lechoo robi coś fajnego na gpu.

 

Moja płyta różni się wieloma rzeczami. Wyposażeniem (ilością usb3, dwa sloty pci express 8x itd) sekcją zasilania i pewnie jeszcze wieloma rzeczami. Jak masz kasę to kup, natomiast pro3 cie nie zawiedzie w przeciwieństwie do pro3 SE, przed którym przestrzegam bo łatwo je pomylić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze trapi mnie pare spraw:)

Odnośnie dysku ssd. Na co zwracać uwagę przy wyborze dysku? Czy ma to być sata II, sata III? I o jakiej pojemności?

I jeszcze sprawa tej nieszczęsnej karty graficznej. Jaka różnica w pracy będzie pomiędzy tym co ja wybrałem a jakąś dobrą grafiką? Czy odczuję to w pracy z artlantisem i później z maxem?

Edytowane przez lopez20
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy w zestawie jest

i7 2600

Gigabyte radeon 6950 1gb 256bit

8GB RAM 1600mhz kingston hyperX

a wizki wnętrz w artlantisie idą jak na moim starym sprzęcie! Zrobi się 10% i staję render. Czas niby upływa ale nic się nie dzieje. Prostsze wizy renderują się 7x szybciej te które robiły się w 10min teraz są kończone w 1.30min. Nie chcę myśleć co się będzie działo w maksie.

Pomóżcie bo załamka mnie złapała

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki chłopaki.

Chodziło o artlantisa. Myślałem że jest to związane z wersją bo to edu ale okazało się że wersja 32bity oraz system 32bit są powodem takich objawów. Czy w tym przypadku maxa też ma to znaczenie?

Z funduszy jakie mi przyznano jeszcze trochę zostało kasy czy w takim razie warto przeznaczyć 2 tysie na taki kurs?

http://www.studioforma.edu.pl/program-kursow?d41d8cd98f00b204e9800998ecf8427e=e00bc1bda0b3092045f80ca549f1af2c

Kurs 3ds max - projektowanie wnętrz

ewentualnie procad poziom I i II

http://www.procad.pl/pf/page/szkolenia/termin/85402.html

Edytowane przez lopez20
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko to za co chcesz zaplacic jest powielone na wszelkiego rodzaju sposoby w internecie. W postaci tutoriali pisanych i video tutoriali , mysle ze szkoda kasy. Internet + ewnetualnie jakas ksiazka z helionu i na starcie wystarczy, a pozostale fundusze mozna bylo zainwestowac w sprzet.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności