Skocz do zawartości

Fotografia: gnioty


marcin wuu

Rekomendowane odpowiedzi

Ku mojemu zdumieniu dostałem ostatnio maila z informacją o privie na max3d. Dłubanie w 3d zarzuciłem już parę ładnych lat temu i ten priv mnie nieco zaskoczył. Zalogowawszy zacząłem sobie przeglądać i się okazało, że jest na max3d dział Fotografia... Pomyślałem, że w takim razie, zmienię mój status ze statystycznej martwej duszy na nieco bardziej aktywny.

Moje porzucenie 3d i przejście na fotografię ma w sumie prostą przyczynę. Otóż wolę prawdziwe dziewczyny od elektrycznych :). Ale dosyć tego wstępu przydługawego, zapraszam na moje gnioty:

 

Unleashed

 

dsc01418edit.jpg

 

Lwica, nieoswojona

 

81315388.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 10
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Zmień nazwę wątku, szkoda kalać tak bezczelnie samego siebie i piękne jak widać modelki:) Dystans do własnych prac, ważna sprawa, ale bez przesady, hehe.

Nie znam się za bardzo na fotografii, ale bardzo podoba mi się to co pokazujesz. Dobre światło, kadr (choć w pierwszym coś nie pasuje, minimalnie mogłoby pójść w prawo)

Mile widziane info czym robione - body, szkło, nastawy, oświetlenie.

 

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W pierwszym panuje klimat hollywood lat 40 (ta kontra, ehh;) ). W drugim IMO właśnie kontry brakuje. Poza tym kadry jakieś dziwne - komponuj na ratio 0,692 - przycinanie zdjęć w innych proporcjach trochę wprowadza chaos (pomijam zdjęcia w kwadracie czy panoramy).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Touch, to jest tak, że taka tradycja. Gnioty to gnioty to gnioty i już :)

Troszkę nie rozumiem tej uwagi o kadrowaniu do 0.692, mógłbyś to rozwinąć? Żaden z moich aparatów nie robi takich zdjęć, najbliżej byłoby do małego obrazka ale też nie dokładnie. To zdjęcie jest przycięte do 8x10, chyba najbardziej tradycyjnego kadru jaki można sobie wyobrazić - jestem pewien że Ansel Adams byłby zaskoczony uwagą o chaotycznym kadrze...

Danielu, postaram się trochę pognieść w dobrym stylu... chociaż tutaj akurat to twoje prace są bardziej na miejscu niż moje, odwrotnie niż tam ;)

 

A żeby nie nabijać po próżnicy, jeszcze jeden na dobry początek dnia:

 

Natura światła

 

dsc00867edit2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wstawiaj jak najwięcej...!!!... bo czasy są śmieszne wszyscy mają kilka aparatów... ale mało kto jest w stanie doprowadzić jakikolwiek kadr do końca chyba dlatego że jest to teraz możliwe i dostępne dla każdego... taka łatwizna....:))).

żachęcam Cię także do pokazania Twoich praz na FotoFerii.pl... jedyny portal foto i kijem i marchewką... polecam...!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wstawiaj jak najwięcej...!!!... bo czasy są śmieszne wszyscy mają kilka aparatów... ale mało kto jest w stanie doprowadzić jakikolwiek kadr do końca chyba dlatego że jest to teraz możliwe i dostępne dla każdego... taka łatwizna....:))).

żachęcam Cię także do pokazania Twoich praz na FotoFerii.pl... jedyny portal foto i kijem i marchewką... polecam...!!!

 

Z fotoferii mnie wyrzucono po dwóch dnich. Administracji nie spodobał się nick, jaki sobie wybrałem, "gniotorobot" ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mały obrazek to właśnie 0.692. Cyfra jest chyba nieco szersza. Chodzi o to że obrazki są przycięte do dziwnych proporcji. Ostatnie ekstra;)

 

standardowa klatka filmu 35mm to 36x24mm, proporcje 3/2 :) Ale nieistotne - nie przycinam do dziwnych proporcji, tylko do takich które pasują do koncepcji - w tym wypadku byłoby dziwnie z ciasnym cięciem po bokach i dużymi pustymi obszarami na górze i dole. Stąd cięcie do 4x5, baaardzo tradycyjnego formatu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na FF jest ostro ale można sobie poradzić.... ja notoryczny banita ciągle tam jestem i wywalczyłem sobie pozycję pracami... a za pyskowanie nie w tonie 30-latków nigdzie nie jestem lubiany... ale to chyba oczywiste....:))))... wróć i im dowal pracami... masz potencjał...!!!

 

Lucek.... daj sobie spokój z nauczaniem... fotografia to nie render.... :)))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności