Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ponownie.

Chcę pokazać elewacje budynku w aksonometrii. znalazłem na forum wątek, żeby zrobic to za pomocą zwykłej kamery, zjechać bardzo nisko ze światłem i będzie git.

No i mam problem bo zjechałem z warością vray light do 0,001 a render jest wciąż za jasny, w ogóle nie widać na nim materiałów wszystko jest jakby prześwietlone. Próbowałem w viewporcie z widoku front zrobić to samo, no i też klapa.

Ma ktoś jakiś sprawdzony sposób?

Ja nie mam pojęcia jak to zrobić. Ustawienia raczej standardowe, nic nie zmieniałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Nie widząc jakie masz parametry kamery, jakie światła w scenie dosyć trudno coś doradzić. Jeżeli chcesz renderować bezpośrednio z viewportu (bez kamery) to w menu Rendering -> exposure control możesz ustawić parametry ekspozycji tak jak dla kamery.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kamerę dodałem standard/free camera. W jej ustawieniach nic nie grzebałem - kompletnie nic.

Natomiast światło jedno mam - vray light jako plane. Ustawiłem je tak, żeby oświetlało mi tylko jedną elewację (tą, którą chce wyrenderować w danej chwili). Tam zmieniłem tylko multiplier - reszta ustawień standardowa.

W każdym razie dzięki za podpowiedź. Jutro jak się dorwę do komputera, to coś postaram się pokombinować jeszcze.

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziwna sprawa. jakoś doszedłem do tego, żeby zrobić ta elewacje. Przywróciłem domyślne ustawienia i jakoś dałem radę. ale przy robieniu następnej elewacji oto co się dzieje.

 

W pierwszej fazie renderu wydaje się ze wszystko będzie ok, ale jak już zaczyna robić właściwy rendering nie ma w ogóle materiałów;/;/

 

[ATTACH=CONFIG]93659[/ATTACH]

 

głupieje..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początku przywróciłem ustawienia domyślne renderu, bo myślałem, że skopsałem tam coś. Ustawiłem sobie standard target camera, zaznaczyłem opcję ortographic. Budynek oświetliłem vray sun, zmniejszyłem jego moc do 0,02 no i poszło. Zadowolony chciałem przejść na następną elewację, tam juz za cholere nie chciało wyjść, matriały wszystkie się poprzepalały i tak w kółko. No i tutaj pomogła mi podpowiedź @Dynamico.

Teraz ustawiam kamerę na ortographic, światła w scenie zostawiłem takie jakich używałem do wizualizacji, klikam 8 (menu rendering, enviroment) no i tam rozwijam menu exposure control ---> wybieram vray exposure control. W zasadzie wszystko:) tam jak ktoś chce można się jeszcze pobawić parametrami, ja nic nie ruszałem bo efekt i tak mnie zadowolił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności