Skocz do zawartości

MODO i .psd


gryzon

Rekomendowane odpowiedzi

Czy jest sposób aby ładować do niego .psd na warstwach i malować wybraną warstwę?

 

Podmalowuję tekstury twarzy w MODO i po zapisaniu chciałbym sobie podglądać już w silniku. Było by cool. Myślę jak to zrobić aby to super sprawnie i szybko szło. Macie jakieś pomysły ?

 

 

 

Na ten moment robiłem tak że sprasowaną wersję tekstury twarzy wczytywałem do MODO i dokładałem sobie już tam nową teksturę w .tga która służyła jako layer malowania. Potem tą namalowaną teksturę wczytywałem jako layer do mojej głownej mapy w .psd i dopiero po zapisaniu jej mogłem sobie podglądnąć w silniku.

 

Wszystko super fajnie, ale przy dziarganiu konkretnych detali idzie to mega wolno. Szukam jakiegoś innego patentu który pozwoli mi to szybciej podglądać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic

A moze tak, nie wiem czy korzystasz z CC ale jesli tak to w ogole bajka bo on ma mozliwosc ladowania plikow jako "linked".

Wiec:

- masz powiedzmy 3 pliki z warstwami.

Wczytujesz je do psd jako "linked" i zapisujesz sobie psd.

 

Do modo wczytujesz sobie te 3 tekstury, ktore masz tez zaladowane w psd (nie jako psd tylko normalnie) i teraz jak bedzies sobie mazial po nich to te texy w psd sie beda aktualizowac w momencie kiedy na clip liscie kliniesz save na danej texie. Potem save psd.

 

Nie wiem co prawda niestety jak by sobie radzil ten "silnik" z takim setupem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Genialne! Jednakże nie do końca lub też muszę lepiej zrozumieć MODO. Problemem jest tutaj sposób w jaki MODO zapisuje przeźroczystość pliku. Gdyby Photoshop CC tą linkowaną teksturę ładował mi z alphą którą wypluwa MODO lub też gdyby MODO .psd zapisywał mi z przeźroczystością był bym w domu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potrzebował bym pomocy kogoś kto zna system malowania w MODO. Gdyby MODO zapisywało mi spłaszczony uwzględniając alphę obrazek na białym tle z tymi detalami, to w Photoshopie bym sobie tą warstwę wmnażał overlayował itd.

 

Bo na obecną chwilę MODO zapisuje sam kolor w pliku natomiast przejścia tonalne w alphie. Nie wiem czy jest jakiś sposób aby to co wypluwa było spłaszczone z wykorzystaniem tej alphy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności