Skocz do zawartości

Render + wstawianie w tło


Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

tutoriali w sieci jak na lekarstwo więc pytam Was.

Renderuje sobie dom, dobrze wykonany dobrze zmapowany... nie robie w maxie trawy, bo jakby jej dobrze nie wykonać to i tak prawdziwa na zdjęciu jest lepsza... w jaki sposób moge wstawić dom w zdjęcie by zachować cienie by wygladało to realistycznie ? próbowałem vray camera match ale albo cos robie nie tak, albo to nie ta opcja... prosiłbym o pomoc, lub po prostu o tutka, nawet po włosku byle bym miał punkt odniesienia. Ewentualnie jest specjalny program do tego ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 8
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ok dzięki za link, coś ruszyło :)

A jak jeżeli sobie ustawie w viewporcie zdjęcie, ustawie materiały i obiekt, wyrenderować to samo co w viewport ? jak dam jak enviromnet mape ten sam obrazek co w viewporcie, to w renderze pokażę się ten obraz ale jako mapa sferyczna, czyli rozciągnięty, zamazany i tylko mała jego część..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raz, że masz źle ustawiony obrazek to i perspektywę masz źle. Powinno być mniej więcej tak:

- obrazek 2: render

- obrazek 3: vieport

- obrazek 4: klikasz prawym na plane'a>vray properties>ustawiasz

- obrazek 5: enviro map

Jak chcesz mieć odbicia na obiekcie to ten sam obrazek ustawiasz na enviro>spherical enviro>przeciągasz do>reflection/refraction enviro override w zakladce Vray Enviro

 

Druga sprawa, że słońce pada z prawej strony, nie z lewej, na tym konkretnym zdjęciu ;) Obrazek 06.

Edytowane przez ApaczoS
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, tło już się zgadza, natomiast w jaki sposób ustawić dokładnie perspektywe ? bo widzę, że masz "linie pomocniczne" ? :) I jak włączyć opcje by enviro działało mi to które ustawie o opcjach rendera vray ? bo tylko i wyłącznie reaguje mi na zmiane enviroment map w -> rendering ->enviro. Co kolwiek ustawie w render setup to jest nieaktywne, mimo właczonego GI

Edytowane przez Highlander
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest grid i plane. Nie ma tam linii pomocniczych :)

Co do tła, to tło renderuje się z Rendering>Enviro a jak dodatkowo chcesz mieć odbicia to wrzucasz ten sam obrazek do vray enviro, o czym mówiłem wcześniej. Perspektywę możesz sobie ustawić albo ręcznie i dodać kamerę albo poprzez Perspective match, obrazek 08.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności