Skocz do zawartości

Scena 3D - 'Godzil Records'


Godzil

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Chciałbym abyście zerknęli na kolejną wypocinkę, w zasadzie robioną dla zabawy, wiele nowego się przy niej nie nauczyłem ale ze względu na to że jestem muzykiem, w końcu musiałem zrobić tego typu scenkę.

 

14finish.jpg

 

Wkładam do WIP, może kiedyś nauczę się jak w tym kuflu zrobić piwko, jak jeszcze tę scenkę urozmaicić. Oczywiście będę wdzięczny za każdą radę, podpowiedź ect.

 

Pozdrawiam!!

 

P.S. Sprzęt oczywiście mój, tylko gitarę inną mam, Jacksona. I pozwolę sobie wyprzedzić pytanie odpowiedzią: Tak, sąsiedzi jeszcze żyją ;D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 22
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Pytanie powinno brzmiec "czy sasiedzi nie planuja zamachu na ciebie" :)

 

Ja bym sie zastanowil w ktora strone to pociagnac. Jesli bardziej zywe to ma byc, to przydaly by sie jakies minimalne niedoskonalosci, troszke brudu to tu to tam. Jesli trzymasz sie vizkowatosci to pomysl o troche ciekawszym swietle, moze bardziej studyjnym. Generalnie bardzo fajnie, moze oprocz tej sofy ktora wyglada jak poskladana z chamfer boxow :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

J/mirach generalnie fajna pracka ale radziłbym Ci poprawić materiał mostka/pickupów oraz popracować na kluczami i naciągami.

Hiwatt wyszedł baardzo fajnie, do niczego się nie przyczepię (no że widziałbym go całego w tolex'ie ale to tylko moje widzi-misie ;) ).

Popracuj jeszcze nad AA bo chyba na statywie się skopało.

 

Tak generalnie to zamiast Standarda widziałbym tutaj Customa Classic '57 hehe ;-).

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze ten materiał, jakby złoty, bardzo mi się podoba, ale nie wyszedł dobrze na kluczach i okolicach, miał to fakt. Skupię się na tym.

 

Nie wiem też czemu to AA na statywie tak wyszło. Wydaje mi się że to przez światło, przepalenie, bo wartość mam na 4/3 !! Myślicie ze lekki zejście z GLOSS. w materiale załatwi sprawę i lekko rozmyje kanty?

 

I a propos; zawsze byłem ciekaw jak brzmi gitara z trzeba humbuckerami :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kable sie "leją" jak gotowane kluski:P

Chodzi mi o to ze sa takie równe i tak idealnie przylegają do podłogi, nie wiem, może ten pro sprzet ma takie kable i ja takich nigdy nie widziałem przez co wydaje mi sie to nienaturalne.

Render przyjemny tylko trochę aa sie na chromie psuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na moje kaprawe oko wygląda to tak:

- kanapa sprawia wrażenie wykutej z kamienia

- główka jakaś taka "płaska"

- kable za grube

- potencjometry za małe

a poza tym bardzo przyjemne i miłe dla oka.... sam gram na Les Paulu więc sorry że się przyczepiam ale wiesz... mam sentyment do tych gitar :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)

Freedom Fighter - Z AA jak wyżej, będę próbował coś z tym zrobić a co do kabli to czy ja wiem... moje są dość gibkie jak je po prostuję po pokoju :D

 

lestat85 - no kanapa z tego co mówicie do poprawy :(

nie rozumiem co masz na myśli z za płaską główką. One są... płaskie chyba.

Kable... ja rozumiem że zasilający z tyłu jest dość taki pokaźny, ale tamte myślisz też? Hm... Potencjometry się powiększy :)

 

Dzięki za uwagi!!

 

Ja spróbuję coś ciekawego dodatkowo ze światłem zrobić, myślałem o puszczeniu jakiegoś kwadratowego, mocnego światła gdzieś na podłogę, jakby z okna.

 

Niebawem wrzucę jakieś UPy (jak wrócę z próby wieczór może siądę nad tym :P ), mam nadzieję że będziemy wtedy kontynuować dyskusję :D

 

Pozdro!

 

 

P.S. Ach byłbym wdzięczny za jakiś tutorial odnośnie robienia piwka z pianką (nawet nie wiem jak się do tego zabrać) oraz jakaś pomoc przy kanapie, chciałbym wreszcie nauczyć się robić materiały (fabric) czyli zagięcia na poduszkach itd. Wiem że robi się to podobno dobrze DISPem, ale nie mam pojęcia jak zrobić dobre mapy. Byłbym bardzo wdzięczny za pomoc, tu na forum znalazłem tylko tutki do mebli bardzo retro, nie pomogły w moim problemie :(

Edytowane przez Godzil
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość szysia565

Pomysł ciekawy. Wykonanie też ok. Ale wiadomo; małe błędziki zawsze się znajdą :) Tak to już jest i od tego jest WIP ;)

 

Pozdrawiam muzyka :) Moja krew...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)

Dzięki Lestat za rady, kabel gitarowy zmniejszyłem ale do mike'a mam taki grubawy to zostawię, no i zróżnicowanie jakby większe. Co do główki fakt, pełna racja, ale próbowałem ją zmienić, na tym etapie musiałbym ją od nowa zaczynać :( Więc chyba zostawię bo mam mało czasu strasznie ostatnio.

 

Oto up:

 

16finish.jpg

 

Kanapa chyba już wygląda lepiej, co do piwka, jeszcze nie jestem w 100% zadowolony, kolor jakby nie ten. No i pobawiłem się materiałami. niestety nie udało mi się wyeliminować problemy z AA statywu. Kiedy już odbicie wyglądało ok, to materiał nie przypominał metalu nic a nic, więc przejechałem BLUR'em w Photoshopie :)

 

A co powiedzielibyście na taki zabieg:

 

15794147.jpg

 

(oczywiście to testowy render) Zabieg, aby puścić taki tym światełka gdzieś na scenę, całkowicie zmienia klimat ale nie jestem przekonany czy na lepsze...

Edytowane przez Godzil
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troche dziwnie z tym swiatlem w centrum. Moze sproboj zeby swiatlo sie koncetrowalo na gitarze, moze byc fajna kompozycja. Ale sofa wg mnie nadal po wymiany, wyglada jak czerwony styropian, i w zasadzie jest pierwsza rzecza na ktora sie patrzy na tym obrazku.

 

powodzenia

mirach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szysia - pytasz czy ta wersja ze światłem jest z PS? Jeśli tak, odpowiedź niżej :)

 

mirach - jak niżej, pokusiłem się na taką wersję, jest według mnie o wiele lepsza, nie koncentruje się na kanapie na początku wydaje mi się. Może jeszcze spróbuje pobawić się materiałem tej kanapy...

 

Dzięki za wsparcie. A oto UP:

 

17finish.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

coś jest nie tak z bindingiem i płytką maskującą na wieśle.

Dlaczego jeden pot jest większy od pozostałych? Push-pull? :-)

 

Fajny ten materiał na statywie od od gitary (ta pianka) ale AA i coś nie bangla tym razem na tym statywie ;).

 

Powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepiej już nie zrobię :( :

 

18finish.jpg

 

Mirach - lini już nie ma, jakimś cudem pojechała mi się geometria tam a tam nawet siatki nie było.

 

Marshall - 4 potencjometr to to G-Tune, stroik który świeci na czerwono jak stroisz.

 

Problemu z AA nie rozwiązałem nic a nic, podmalowałem w PS ile się dało...

 

Pozdrawiam!

 

P.S. i obdarłem sobie wczoraj głośnik na koncercie, podczas transportu chyba, na siatce! :'(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może po prostu mam inny stojak na gitarę (choć wydaje mi się że taki sam) ale te górne widełki między którymi jest gryf są oooooooogrrrrroooooooooomne ;p no i już ktoś wspomniał ale ząbki strasznie widać(struny przez to to padaka).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzil, na serio masz taki krótki kabel do gitary i taki cienki? Mój jest chyba grubszy trochę a przy takiej długości kabla to chyba nie za przyjemnie by się grało z tym wzmacniaczem rozkręconym mocniej. :D pickupy i podstrunnica mi się nie podobają (materiał), zmniejsz bumpa na tej sofie bo wygląda jakby była zrobiona z byka wielkości słonia :> a tak to nie ma się już chyba czego przyczepić :)

 

PS. tak z ciekawości spytam, w jakiej grupie grasz? mozna was gdzieś usłyszeć? :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niebawem rzucę UPy, zmiana filtru nie pomogła :( Sprawdziłem różne kombinacje... Sprawdzę w wolnej chwili czy to nie wina Direct Spot'a wpadającego na środek. Może tam coś wadzi.

 

Radek, mam taki krótki, do nagrywania mi służy :D Ale czy cienki? kurde Lestat sugerował go odchudzić :P Przy nagrywaniu przez mikrofon, nie rozkręcasz wzmacniacza mocno ;) Kanapa jest w trakcie zmian oczywiście, ale materiału nie rusze, może mostek troche poprawie, ale podoba mi się taka rpzystawka, jest też zbliżona do oryginału na którym sie wzorowałem.

 

Co do kapelki w której pocinam to http://www.twotones.art.pl/twotones/glowna.php (jestem tam świeży to na stronie mnie jeszcze nie ma :D) oraz http://www.myspace.com/twotonesmusic. Wczesniej grałem jeszcze w http://www.myspace.com/inatao ale TT zaproponowało granie więc... ;)

 

Pozdrawiam!

Edytowane przez Godzil
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drodzy koledzy i koleżanki! naprawiłem! :)

 

19finish.jpg

By godzil at 2009-06-05

 

Color Mapping rządzi - jeszcze tylko spróbuje w wolnej chwili uporać się z kostkowaniem strun, ale wydaje mi się że przy nich, to akurat przez REFLECT, coś tam pionowego odbijają ;)

 

Dzięki za wsparcie wszystkich!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności