Skocz do zawartości

Mieszkanie na poddaszu


s_vimes

Rekomendowane odpowiedzi

Wizualizacja mieszkania poddaszowego własnego projektu i pomysłu także w trakcie pracy moga sie troszkę zmienić pewne założenia. Na poczatek wrzucam pierwsze rendery bez mebli i tylko z materiałem podlogi. Mówcie co jeszcze poprawic przed zagraceniem pomieszczeń na początek salon+kuchnia. Scenka oświetlona vraysun +vraysky+4vraylight, za oknami napewno będzie jakis obrazek tylko na razie nie wiem jaki;)14679894.jpgmp1tkhxxdh.jpg

Edytowane przez s_vimes
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 21
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Jak mi sie wukluje juz końcowa koncepcja to machnę plan płaski mieszkanka. Na razie przestrzeń przedstawiona to 6x7,5 metra w głowie mam jeszcze jeden pokuj i przyzwoitą łazienkę. Prawdopodobnie drzwi które widać na 2renderku wylęcą z tego miejsca a ściana pojedzie dalej. Co do pytania to oceniaj jak chcesz;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo tak mysle, ze z praktycznego punktu widzenia, to podział miedzy oknami skosu bedzie mało praktyczny, odbiera Ci ustawnosc z jednej i drugiej strony. Zauważ, ze przy lodowce czy czyms tam obok drzwi do dasz moze stol pod oknem i tyle. A na stół to tam za wiele miejsca. Z drugiej strony stacisz przestrzen przez to po drugiej stronie.

 

to tak z punktu widzenia życia tam, czyli nawalenia 10x tyle rzeczy co podczas wizualizacji. Pod jakis lajtowy pokoj z sofami bedzie super klimatyczny i blisko po otwieracz do wina. Dlatego zalezy jak to oceniac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)

Ola-f mieszkałem przez pewien czas w mieszkanku o podobnym rozkładzie okien i na dodatek sporo mniejszym niz te dwa pomieszczenia i całkiem było w nim fajnie i z ta ustawnościa wcale nie tak żle. A co do do tego jak oceniać to będe sie starał z tego zrobić normalne zagracone mieszkanko zobaczymy co wyjdzie;)

Ustawienia świateł i rendera

Vraysun:

turbidity 2

ozne 1

intensity multipiler 0,38

size multipiler 0,5

shadow subdivs 5

shadow bias 0,602 cm

photon emit radius 600cm

w vraysky zmieniłem tylko sun intensity multipilier na 0,8, a tak to ogólnie pobawiłem sie ustawieniami świateł w oknach w dachu jedno ma multiplier na 35 a drugie 45 w ściennym oknie 15 i 20. Troszke też majstrowałem przy kamerach vraypsyhical właczony vignetting na 0,39 shutter speed na 60, właczone exposure white balance: custom

A vray ustawiony :

Edytowane przez s_vimes
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)

Czasu ciut mam mało i robie to mieszkanko z doskoku, na razie zacząłem zapelnianie od kuchni nie jestem pewien czy sie w niej nie zmieni kolorystyka na razie jest tak, ściany z czasem nabiorą innego koloru narazie sie koncepcja nie wykluła calkowicie:)mieszkaniepod5.jpg

Edytowane przez s_vimes
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko, spoko. Jeśli wymyślasz to z rękawa to powiem Ci że okno dachowe było by 10 razy lepiej jakby było równo ze ścianką kolankową, ten ząbek który się tworzy to nic dobrego - dla funkcji kuchni.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie za małe te szafki pod oknem? U mnie wszystkie maja szerokosc mniej wiecej lodowki, chyba ze ta lodowka to olbrzymm, bo jak patrzalem od poczatku to ona i drzwi tworzyly punkt odniesienia a teraz widze, ze sporo sie mieści w aneksie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jahred6: dzieki za podpowiedź przesune w dół całą scianke nie ma problemu.

ola-f: dolne szafki są takie jak lodówa zaś góra ma ogranicznik w formie okna, chejże cha to nie jest aneks najpierw na papierze miała byc kuchnie otoczona pełnymi scianami ale mi to nie leżało i rozwaliłem do połowy ściankę a pomieszczenie to ma tak cos koło 12 metrów takze jak na nasze standardy to nie tak żle;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności