Skocz do zawartości

Projekt domu jednorodzinnego na klifie


mercedesslr

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

przedstawiam mój projekt domu jednorodzinnego na klifie (INTERIOR/ EXTERIOR)... stwierdzam że jak pozwalają na klifie to dlaczego nie? :D

WAPG katedra mieszkaniowa

3ds2010 + mentalray + PS CS5

 

ciekawy jestem wszelkich opinii.

 

plansza arch 200 x 70 cm http://i.imgur.com/QBj3P.jpg

wizualizacje (INTERIOR/ EXTERIOR): http://imgur.com/a/2BUpy#Schnn

makieta: http://imgur.com/a/wInBo#cvUdi

 

nlzdD.jpg

SZSi4.jpg

wRExu.jpg

5BtFW.jpg

J2Dgw.jpg

8a1qF.jpg

VjuqE.jpg

MWr0u.jpg

Edytowane przez mercedesslr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 22
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Przez oświetlenie wnętrze mało czytelne. Kadry krzywe. Czwarte ujęcie wnętrza szczególnie pokręcone. Użyj 'prostowania ścian'. Nie wiem jaki jest jej odpowiednik vrayowego guess vert. w opcjach kamery.

Na zewnątrz światło ma w pewnym sensie ciekawy klimat.

Pozdrawiam i powodzenia,

tpiatek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za komentarze :) tak wiem że ze światłem coś jest nie tak ale już nie miałem siły zmieniać... 3 dni niespania przed terminem oddania zniechęca do wszystkiego :P

 

heh nika1 jestem na 3 sem :D wiec rok II :P jeszcze spoooro przede mną

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

samej arch wizualnie nie będę oceniał, bo nie moje klimaty.

 

wydaje mi się, że popełniłeś tu jeden spory błąd. do domu wchodzi się na kondygnacji +1 do strefy nocnej i z niej schodząc schodami dochodzimy do salonu i strefy dziennej.

to chyba powinno być na odwrót. w związku z tym, że masz skarpę, mogłeś zastosować trik z odwróceniem typowego układu salon dol-sypialnia góra. dzięki temu wchodził byś na tak jak by poziom +1, który był by strefą dzienną z jakimś fajnym tarasem a bezpośrednio z tej strefy schodami można by schodzić piętro niżej do strefy nocnej.

samochód wraz z garażem w takim wypadku spokojnie mógłbyś rozwiązać bez rampy.

 

przy takim widoku grzechem jest ustawianie sypialni z oknem nie idealnie na morze :)

 

aha i jeszcze. przez to, że masz tak mocno wysuniętą górę, dół czyli salon będzie mocno zacieniony (chyba :P) - ładnie to oszukałeś na wizach wnętrz dając zachodzące niskie słońce ;)

 

opracowanie jak na 2 rok bardzo fajne a makietę musiało się strasznie wycinać! :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hah MaGuu dzięki za komentarz. opisałeś prawie dokładnie jedną z moich wielu rozwiązań wnętrza, ale jednak (po wielu konsultacjach) stanęło na obecnym rozwiązaniu i juz się z tego tłumaczę :P

 

działka na klifie jest terenem odosobnionym wiec jedynym sposobem dostania się tam jest samochód... kiedy potencjalny właściciel przyjeżdża do swojego domu zjeżdża do dół do garażu i znajduje się od razu w części dziennej. Z założenia nie parkuje samochodu na górze a nawet jak tak zrobi to pierwsze co znajduje się po wejściu górnymi drzwiami to zejście na dół do jadalni lub od razu do sypialni :D

 

W części górnej w półokrągłym pomieszczeniu (najbardziej reprezentacyjne) znajduje się biuro z gabinetem.... jest to miejsce w którym mieszkaniec pracuje/ czerpie wenę otwarciem na morze/ oraz przyjmuje klientów i gości biznesowych. ogólnie spędza większość dnia. Chciałem aby mogli oni zaparkować na górze i bez konieczności przechodzenia przez cały dom dojść do biura przedyskutować projekty itd :)

 

Oddzielenie część w której właściciel pracuje od części wypoczynkowej-dziennej też było jednym z założeń projektu

 

taaak makieta przy tylu łukach wykonana estetycznie to koszmar (aż 5 dni mi zajęła)... ostatni raz projektuję zaokrąglenia :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mimo wszystko nie przekonałeś mnie. przyjeżdża klient wchodzi do domu i mija sypialnie i drzwi do toalet, z której wychodzę i jeszcze zasuwam rozporek? no nieeeee! :P

 

rozumiem dojazd do działki tylko samochodem, ale wciąż logiczniejsze imho wydaje się zrobienie części dziennej dostępnej bezpośrednio. dało się to rozwiązać tak aby gabinet otwierał się na morze i wejście do niego było "intymne", aby potencjalny klient nie łypał na cały dom... a właśnie może powinien, może powinien delikatnie zerknąć jak zajefajnie można mieszkać ? ;)

 

a no i tak jeszcze - tak mocno przeszklony garaż...come on! :P

 

btw - fajnie, że się bronisz, znaczy ze projekt przemyślany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heh ten garaż to taka moja mała perełka :)

 

chciałem aby właściciel zjeżdżając po zaciemnionej rampie nagle zatrzymał się w garażu i miał przed sobą widok na całe morze (efekt WOW). potem wysiada a samochód na okrągłym podeście automatycznie obraca się o 180 stopni gotowy do wyjazdu... poza tym wydaje mi się ze właściciel takiej chaty miał by zapewne jakieś wypasione auto które miło było by oglądać odpoczywając na tarasie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wydaje mi się, że popełniłeś tu jeden spory błąd. do domu wchodzi się na kondygnacji +1 do strefy nocnej i z niej schodząc schodami dochodzimy do salonu i strefy dziennej. ...

tak jak w domu Tugendhata, ale projektant był słaby i się nie znał ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak jak w domu Tugendhata, ale projektant był słaby i się nie znał ;)

teraz trochę mi głupio, ale...

 

u Miesa wychodzi się na ogród, czyli spora wartość. w projekcie powyżej tylko na taras (co również osiągalne jest na kondygnacji dostępnej z drogi). dlatego wciąż będę upierał się, że odwrotne rozwiązanie było by lepsze ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeszcze raz wielkie za komentarze :)

 

oświetlenie to nic specjalnego... zwyczajny daylight system. Miałem pare nocych renderów z bardziej zaawansowanym oświetleniem ale niestety nie starczyło mi juz czasu na dokończenie ich dlatego musiałem je porzucić....

 

taaak wiem o błędzie... eh napisy na planszach to była ostatnia rzecz robiona 0,5h przed drukiem i zauważyłem to dopiero przy oddawaniu projektu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajny render, podoba mi się klimat uzyskany przez światło i to, że materiały nie wyglądają jak idealnie nowe. Co do plansz drażnią mnie postaci...czemu ta Pani na przodzie nie mogłaby być bardziej "nasycona":) No i z wystroju nie pasuje mi kilka rzeczy, ale to już kwestia gustu. Ogólnie baaardzo fajnie:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie przyczepili się do przekroju A-A? Zbytnio nie ukazuje nic ciekawego. Zawsze mnie uczyli że przekroje prowadzi się aby ukazać przejścia przez konstrukcyjne elementy budynku w taki sposób aby w dodatku nie pokazywał wyłącznie pełnych ścian za przekrojem ;).

Ogólnie ode mnie dostałbyś najwyższą ocenę i mnóstwo pytań pro-forma.

 

Piękna praca!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności