Skocz do zawartości

Exterioir: Pierwsze podrygi


gruber

Rekomendowane odpowiedzi

Hey!

Uff w końcu się przełamałem żeby coś na forum napisać:)

Jak widać na obrazku, robię swoje pierwsze przymiarki do exterirorów i w związku z tym mam kilka pytań:

- jak zlikwidować czarne plamy zaznaczone strzałkami?

- w jakis sposób wydobyć półcienie które powinny występować np. na załamaniach płaszczyzn ścian(wiem, że można zrobić to AO, czy to nałatwiejszy i najwłaściwszy sposób)?

-jak zlikwidować ziarnistość cieni?

 

Proszę nie komentować jeszcze kompozycji kolorystyki itp. Praca jest w powijakach. Jak już skończę, to mam nadzieje, że porozmawiamy o reszcie;)

 

jgcopy.jpg

Edytowane przez gruber
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Witaj, na wszystkie twoje pytania jest prosta odpowiedz: zwiększyć ustawienia renderera, jednak bez podania w którym pracujesz trudno będzie powiedzieć coś bardziej szczegółowego.

 

Czarne plamy to wina niskiego ustawienia GI. (global illumination) zobacz, że tworzą się tylko w ciasnych szczelinach, sample są za duże, lub jest ich za mało by trafiały w te szczeliny i rozkładały światło.

 

Podaj więcej szczegółów dotyczących renderera i ustawień.

 

Kompozycje obrazka poprawisz ustawiając kamerę na wysokości oczu człowieka czyli 160-170cm. Oraz pokaż więcej z otoczenia domu, nawet jeśli na razie niema nic poza trawą i horyzontem, lepiej się patrzy gdy nie ma okrojonej przestrzeni.

 

Szkło za bardzo odbija, sprawdź czy masz ustawione odbicie typu fresnel (im większy kąt tym więcej odbicia) Jeśli to nie wystarczy dodaj światło do wnętrza.

 

Generalnie jest dobrze, kolory są przyjemnie nasycone, nie przepalone, dobrze komponują się z niebem.

Edytowane przez stormwind
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności