Skocz do zawartości

Reterio - polski produkt, które zostanie pokazany podczas SIGGRAPH Asia


adek

Rekomendowane odpowiedzi

Dostałem bardzo interesującą informację dotyczącą polskiego narzędzia o nazwie Reterio, które zostanie zaprezentowane na SIGGRAPH ASIA 2012. Jest to aplikacja automatycznie aranżująca wnętrza. Specjalnie dla Max3D.pl autorzy napisali kilka słów o swoim programie (na tyle na ile mogli).

 

Więcej: http://www.max3d.pl/news.php?id=2647

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 7
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Nie zrozumiałem. Ja zamieszczam informacje o technologii ty wklejasz link reklamujący portal nieruchomości.

 

Podobieństwo może być na tle biznesowym. Obydwa projekty nie mają większego sensu jako produkt dla użytkownika końcowego, ale mogą być świetną maszynką do dojenia funduszy unijnych i pozyskiwania środków z giełdy. Sprytne :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale tutaj mówimy o technologii. Jakie produkty na niej zostaną zbudowane to chyba odrębna para kaloszy. Zresztą ocenianie bez zapoznania się z produktem też jest odważne. Ale to normalne. I ile ihome faktycznie to fundusze unijneto opisywany produkt to zupełnie inan para kaloszy. Wiadomo, że technologię robi się żeby sprzedać. Ale obejrzałem to "zbuduj" i gdzie podobieństwo. Oprócz tego, że używa się nazwy "aranżacja wnętrz". Działa to inaczej.

 

Mnie natomiast też się wydaje, że raczej to może znaleźć zastosowanie u samych producentów. Bo klient końcowy faktycznie, jeśli już kogoś stać na dekoratora wnętrz to ma troche pieniędzy do wydania i zazwyczaj nie ma czasu na dłubanie samemu. I tutaj to "zbuduj" faktycznie może się sprawdzać.

 

Chociaż muszę przyznać, że jest to jakaś luka i nadal mi brakuje takie programu w którym nie zmarnuje godzin do aranżacji mieszkania. Autodesk też ma coś takiego darmowego, pisałem o tym kiedyś, ale nie był on zbytnio intuicyjny. Może coś się zmieniło.

 

Tutaj mi się to generowanie podoba. Podaje wymiary, określam krótko co chcę, otrzymuje x możliwych kombinacji. Ustawiam najlepsza wg swoim potrzeb. Natomiast kolorki jak to jest artykule - to odrębna sprawa. I tutaj jest kolejna luka, którą znowu mogą wykorzystać inni.

 

Ale moim zdaniem sprytne to jest z tym automatycznym generowaniem:

http://www.reterio.com/examples.html#!prettyPhoto

Edytowane przez Adek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość SzymonC

SIGGRAPH to duża impreza składająca się z kilku części. Tu spotykają się artyści ze światem biznesu i z naukowcami.

 

SIGGRAPH jest znane w kraju głównie za sprawą Festiwalu Grafiki Komputerowej i prac T.Bagińskiego lub D.Nenowa. Trochę rzadziej kojarzone jest z targami, podczas których pokazywane są nowe produkty. Natomiast kontekst naukowy jest zazwyczaj pomijany.

 

Wyniki projektu Reterio będą prezentowane w sesji naukowej Technical Briefs. Każda prezentacja ma 20 minut i stanowi ona uzupełnienie do artykułu naukowego, który opublikuje ACM. Sama aplikacja ma na celu pokazanie, że algorytmy i koncepcje matematyczne opisane w publikacji można z powodzeniem zaimplementować.

 

Warto z tej perspektywy postrzegać Reterio.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności