Skocz do zawartości

Animacja poklatkowa: Alrec


Nathanielxd

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć!

Przedstawiam Wam animację poklatkową z elementami 2D/3D, która powstała na początku tamtego roku. Za projekt odpowiada studio Ortografika, w którym mam przyjemność pracować. Klientem była firma Alrec. Animacje przygotowaliśmy na targi w Dusseldorfie. Inspiracją do powstania projektu był film Proteigon.

 

 

Soft: DragonFrame, 3ds Max, Cinema4D, After Effects, Photoshop, Illustrator, Nuke

 

 

 

Dla ciekawskich:

Na etapie preprodukcji przy animacji pracował cały zespół (jako że animacja była częścią całego rebrandingu), produkcją zająłem się praktycznie sam (w późniejszym etapie, przy animacjach 2D pomagała druga osoba). Tempo było szalone - całość powstała praktycznie w 4 tygodnie, z czego prawie tydzień zajęły zdjęcia. Nauczyłem się przy tym projekcie bardzo dużo i był to prawdziwy rzut na głęboką wodę. Pierwszy raz miałem w ogóle do czynienia z jakąkolwiek animacją poklatkową czy też compositingiem, nie wspominając już, że nigdy wcześniej nie korzystałem z DragonFrame czy Cinemy4D. Zdjęcia robiliśmy właśnie przy użyciu DragonFrame, 3D modelowałem w 3ds maxie, potem animowałem w Cinema4D (użyłem też paru pluginów od greyscalegorilla), After posłużył do animacji 2D i do złączenia tego wszystkiego w całość. No i jeszcze Nuke do odszumienia i usunięcia efektu migotania (choć mieliśmy dwie mocne lampy światła stałego, to efekt w niewielkim stopniu i tak wystąpił). Dodatkowo napisałem na podstawie tego projektu pracę inżynierską pod tytułem "Łączenie fotografii i obrazów generowanych cyfrowo w realizacji filmu animowanego." Od tamtego czasu trochę się podszkoliłem, i zrobiłbym niektóre rzeczy na pewno lepiej - szczególnie denerwują mnie niektóre cienie w filmie, kilka kulawych animacji i trochę zbyt powolne tempo (długość też mogłaby być krótsza, ale była narzucona z góry). Jednak jak na tak krótki czas i taką wiedzę, cały zespół był zadowolony z efektu.

 

 

 

Pozdrowienia!

Edytowane przez Nathanielxd
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 0
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic

Popular Days

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności