Jump to content

Cap Holes - problem z dodaniem płaszczyzny


belialek

Recommended Posts

Witam,

 

W jaki sposób mogę wykonać płaszczyznę tak, aby nie zasłonić wszystkich otworów? Dołączam screen z tego jak jest teraz i co chciałbym osiągnąć. Wrzucenie modyfikatora Cap Holes powoduje, że wszystkie otwory są zasłonięte - nawet jeżeli zaznaczam tylko zewnętrzne krawędzie...

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 5
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Cap może zamknąć tylko jeden obszar na raz. Możesz zrobić z tego jeden otwór, jeżeli najpierw połączysz przynajmniej jeden edge z mniejszych otworów z innym z większego używając bridge, zrobisz tak dla każdego z otworów i tak zostanie Ci jeden otwór do zamknięcia.

I10RHRM.png

Link to comment
Share on other sites

Tak i wcześniej też było dobrze, nawet jeżeli masz widoczną jedną płaszczyznę o wielu wierzchołkach, to tak na prawdę też masa trójkątów z wyłączoną widocznością krawędzi miedzy nimi. Możesz to zobaczyć i ręcznie edytować opcjami [edit tri] panelu edit edges w w edit poly.

 

Modyfikator, który polecił Ci Polka dot, zapobiega niepoprawnemu dzieleniu sie poligonu. możesz też zaznaczyć problematyczny poligon i wybrać w edit poly - retriangulate ale modyfikator daję większą kontrolę nad takimi elementami. (pamiętaj że nie musisz dawać go na cały obiekt, możesz najpierw oddzielić problematyczne poligony, dodać modyfikator i połączyć z powrotem.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now×
×
  • Create New...

Important Information

We are using cookies. Read about our Privacy Policy