Jump to content
  • 0

uparte vertexy - nie można scalić/ połączyć

Question

Może wiecie jak zmienić w ustawieniach, żeby połączyło mi vertexy? Są mega blisko siebie, chcę zrobić z nich jeden vertex. Poniżej daję przykładową sytuację, ale to już któryś raz, program ma kaprys, raz mi pozwoli zweldować dwa punkty, albo scalić collapsem (conect też próbowałam), ale zazwyczaj nie pozwala. Drodzy forumowicze, dlaczego tak się dzieje i jak to zmienić, bo nie ukrywam, że martwi mnie to, bo model staje się "nieczysty" przez to... ;/ (próbowałam nadawać też różne wartości weldowania). Proszę bardzo o pomoc :

4 answers to this question

Recommended Posts

• 0

Jeśli te trzy bryły są zamknięte (na co wskazuje modyfikator Shell w stacku) to musisz je "otworzyć" usuwając w dolnej poly na górze, a w górnej poly na dole. Nie wiem czy trochę nie zamotałem, ale tak w skrócie to nie da się zweldować ścianek dwóch boxów, za to przykładowo dwa prostopadłe do siebie plane'y już tak.

Pozdrawiam.

• 0
Jeśli te trzy bryły są zamknięte (na co wskazuje modyfikator Shell w stacku) to musisz je "otworzyć" usuwając w dolnej poly na górze, a w górnej poly na dole. Nie wiem czy trochę nie zamotałem, ale tak w skrócie to nie da się zweldować ścianek dwóch boxów, za to przykładowo dwa prostopadłe do siebie plane'y już tak.

Pozdrawiam.

Tak, rozumiem o co chodzi. Dziękuję za zwrócenie na to uwagi i za odpowiedź. Swoją drogą wykombinowałam jeszcze inny sposób. Konwertuję do mesha, collapsuję co trzeba i z powrotem wracam do poli. Mam nadzieję, że to się na mnie nie zemści w czasie renderingu, ale na razie działa ;P

Pozdrawiam :)

• 0

bo trzeba wykasować face,tak aby między wertexami była pusta przestrzeń,wtedy weld - spawanie będzie działać,weld nie działa,jeżeli 2 osobne poligony boxy mają ściany,między dwoma boxami,musi być pusta przestrzeń,aby weld działał.

• 0

czasem nie pozwoli zweldować, jeśli masz odwrócone poligony. zawsze miej na obiekcie aktywną opcję Backface Cull w object properties - wtedy będziesz wyraźnie widzieć które poligony trzeba "odwrócić" opcją Flip w editable poly