Jump to content

materiały wyświetlają się na czarno


PatrycjaLe

Recommended Posts

Cześć. Jak w temacie. Materiały wyświetlają się na czarno, a Vray jest włączony. W załączniku moje ustawienia silnika i materiałow, widać czarny box. Co robię nie tak? Jak to naprawić?

 

Edit: udało się załączyć jeden materiał szklany, ale drugi - który powinien być cegła wyświetla się na szaro, już nie na czarno, czy to jest jakaś inna sytuacja niż czarny materiał? Mam wrażenie, że skoro szklany się załączył może to byc problem ściąganych materiałów. Pytanie. Czy data utworzenia materiału koliduje jakoś z wersją 3DsMaxa? jest jakieś ograniczenie na młodsze/ starsze materiały?

Edited by PatrycjaLe
Link to comment
Share on other sites

Dobra, poradziłam sobie z tematem, ale wyszedł mi kolejny problem, sorki, że tak męczę. Chyba musiałam zrobić coś nie tak z ustawieniami VRaySun, bo wcześniej jak renderowałam to wszystko mi pięknie działało. Obraz renderuje się na czarno, a właściwie na ciemnoszary kolor. Co robię źle i co mogłam kliknąć? Dodaję screeny. Pozdrawiam.

Link to comment
Share on other sites

może otwórz scenę w której wszystko działało i zapisz jako inny plik. usuń z niej wszystko oprócz VRaySun a następnie zmerguj do niej model nad którym teraz pracujesz. to droga na skróty, ale powinno pomóc - powodów dlaczego teraz się nie renderuje może być wiele

Link to comment
Share on other sites

Polka dot, korzystam czasami z tej metody mam dużo zapisanych prewersji na takie okoliczności. I próbowałam właśnie z tym VRaySunem, nie wiem czemu, ale w końcu weszło :)) także dziękuję za dobrą radę :))

i natas - oczywiście, że tak taka oczywista pierdoła, nie zwróciłam uwagi, dziękuję również! :)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...

Important Information

We are using cookies. Read about our Privacy Policy