Jump to content

Arnold czy Vray


Recommended Posts

Witam, mam pytanie odnosnie dwoch silnikow renderujacych Vray for 3DsMax i Arnold for 3DsMax. Jak wiemy Arnoldzika dostajemy w pakiecie z 3DsMax 2018. Zalezy mi na tym, aby wizualizacje oraz render wygladal profesjonalnie, oraz wysokiej jakosci, zarowno wnetrza jak i budynki z zewnatrz. Bede go uzywala najczesciej do tworzenia wizualizacji domow jednorodzinnych, wielorodzinnych, wnetrz etc. Jakies za i przeciw? ktory lepiej sie sprawdzi?

 

p.s. z gory przepraszam za brak polskich znakow.

 

Dzieki z gory za odpowiedz,

pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

W jednym i drugim można robić równie dobre rendery. Wybór silnika bardziej uzależniałbym od ogólnego stosowania w danej dziedzinie. Jeśli chodzi o wizualizacje architektoniczne to tutaj chyba cały czas dominuje Vray i raczej jego bym się trzymał. Z kolei w przypadku animacji czy filmu to już Arnold zaczyna być coraz bardziej popularny.

Link to comment
Share on other sites

Jeśli dopiero zaczynasz to wybierz Coronę tak jak pisze ptaszek.

 

Pod względem ekonomicznym najlepiej wychodzi darmowy Arnold, ale musisz wzięć pod uwagę pracę z zewnętrznymi plikami, assetami: modelami, shaderami itp których do V-raya i Corony jest najwięcej a i ostatnie wersje wspierają się na wzajem, liczy się też wsparcie społeczności (przydatne na przykład przy rozwiązywaniu problemów) tu też wydaje mi się ze vray i corona przodują.

Link to comment
Share on other sites

moim zdaniem Arnold daje ciut lepsze rendery od V-raya ale jest wolniejszy, V-ray ma dużo więcej ustawień co niekoniecznie jest dobre dla kogoś kto chce po prostu pracować i nie przejmować się technikaliami, Arnold idzie w prostotę użytkowania. Ale tak jak tu pisali, liczy się niestety mainstream czyli to będzie V-ray bo większość assetów będziesz miał gotowych pod V-raya, choć bez przesady, przerobienie tego nie jest aż takie trudne ale jednak zajmuje czas.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...

Important Information

We are using cookies. Read about our Privacy Policy