Jump to content

Zlecenia na CGTrader a umowa o dzieło


Recommended Posts

Hej wszystkim,

interesuje mnie kwestia związana z podejmowaniem się zleceń ze strony CGTrader (bądź jakiejkolwiek innej strony z ogłoszeniami 3D). Obecnie rozpocząłem działalność gospodarczą, jednak zastanawiam się, czy nie bardziej opłacalną opcją byłyby umowy o dzieło. Dzięki temu nie musiałbym opłacać składek ZUS, a ubezpieczyłbym się we własnym zakresie. Jednak nie bardzo orientuję się, czy umowy o dzieło są możliwe przy współpracy takiego rodzaju, jak strony jako pośrednicy ze zleceniami 3D.

Wygląda to tak, że zlecający zakłada projekt z opisem zlecenia na CGTrader, grafik zgłasza się do jego wykonania, zlecający zatwierdza go, jako wykonawcę i przelewa pieniądze, które są przechowywane przez CGTrader do czasu ukończenia projektu. Po ukończeniu, CGTrader przelewa pieniądze na profil wykonawcy, a każdego 18-19 dnia miesiąca wypłacana jest kwota na PayPal.

Czy dałoby się do tego podpiąć umowy o dzieło, czy nie bardzo?

Link to post
Share on other sites

Wydaje mi się, że tak. To jest jak zwykłe zlecenie zawierane przez internet ale nie masz chyba prawa odliczyć od tego 50% kosztów uzyskania przychodu bo to wymaga formy pisemnej w PL. Czyli normalnie rozliczasz to raz w roku.

 

Z drugiej strony regularne przelewy na paypal mogą zmienić twój profil konta na zarobkowy i w końcu paypal może poprosić cię o udowodnienie, że prowadzisz działalność gospodarczą.

Ale nie wiem dokładnie jak to wygląda..

  • Like 1
Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...

Important Information

We are using cookies. Read about our Privacy Policy