Skocz do zawartości

Zlecenia na CGTrader a umowa o dzieło


groch

Rekomendowane odpowiedzi

Hej wszystkim,

interesuje mnie kwestia związana z podejmowaniem się zleceń ze strony CGTrader (bądź jakiejkolwiek innej strony z ogłoszeniami 3D). Obecnie rozpocząłem działalność gospodarczą, jednak zastanawiam się, czy nie bardziej opłacalną opcją byłyby umowy o dzieło. Dzięki temu nie musiałbym opłacać składek ZUS, a ubezpieczyłbym się we własnym zakresie. Jednak nie bardzo orientuję się, czy umowy o dzieło są możliwe przy współpracy takiego rodzaju, jak strony jako pośrednicy ze zleceniami 3D.

Wygląda to tak, że zlecający zakłada projekt z opisem zlecenia na CGTrader, grafik zgłasza się do jego wykonania, zlecający zatwierdza go, jako wykonawcę i przelewa pieniądze, które są przechowywane przez CGTrader do czasu ukończenia projektu. Po ukończeniu, CGTrader przelewa pieniądze na profil wykonawcy, a każdego 18-19 dnia miesiąca wypłacana jest kwota na PayPal.

Czy dałoby się do tego podpiąć umowy o dzieło, czy nie bardzo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że tak. To jest jak zwykłe zlecenie zawierane przez internet ale nie masz chyba prawa odliczyć od tego 50% kosztów uzyskania przychodu bo to wymaga formy pisemnej w PL. Czyli normalnie rozliczasz to raz w roku.

 

Z drugiej strony regularne przelewy na paypal mogą zmienić twój profil konta na zarobkowy i w końcu paypal może poprosić cię o udowodnienie, że prowadzisz działalność gospodarczą.

Ale nie wiem dokładnie jak to wygląda..

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności