Jump to content
matszklar

Dla zaostrzenia apetytu małe co nie co... jak to mawiał niejaki Kubuś . :D

Recommended Posts

Właśnie dostarczyliśmy jednemu z klientów najnowsze cacko czyli 2x Epyc 7742 , łącznie 128 rdzeni /256 wątków.  Wszystko oparte o server Supermicro A+ Server 2124BT-HTR z płytą główną H12DST-B.

Niestety nie dało sie zrobić testu ani w Coronie ani w vray-u a to ze względu na prawdopodobny problem obu aplikacji  przy obsłudze 256 wątków  😞 . Bez problemu natomiast  Cinebench pod Win ( Windows Server)  jak również Blender  (Linux) oraz PovRay ( Linux)

Kilka benchmarków  pod Blenderem (w Linux)  2xEPYC 7742 (128 core)  zrobiło szybciej niż platforma oparta o 4x Xenon Platinum 8176 (112 core) w co naprawdę trudno byłoby mi uwierzyć wcześniej.  Ale jest jeszcze jeden , kto wie czy nie ważniejszy aspekt w tej sprawie a mianowicie cena. Otóż 2 x Epyc wychodzi taniej   od 2x Xeon Platinum 8176 a co dopiero od 4 sztuk xeonów Intela. W tym drugim wypadku jest to prawdziwy pogrom cenowy.

Niewątpliwie procesory z serii 7002 stanowią nową jakość i Intel , choć bardzo  nie chce sie do tego przyznać dostaję w przysłowiową d....ę .

A dlaczego nazwałem wątek  "Dla zaostrzenia apetytu...?). Już niedługo premiera nowych Threadripperów i wszystko wskazuje na to ze będzie się działo ... 🙂 

Epyc_cine_test3.jpg

  • Like 1
  • Thanks 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hej czy jesteście w stanie opublikować wyniki z benchmrków blenderowych? zrobionych na linuxie? było by super gdybyście zroili wszystkie scenki!

też mam pytanie jaki jest koszt takiego systemu.. z np 128gb ramu. i 1TB SSD. Ciekaw jestem jak wygląda to wydajnościowo po prostu vs... np threadriper 32 core + 4 RTX 2080ti woda.

//ps wink wink.. Blender cycles z nowu górą 😄 pokazując że jest gotowy na przyszłe technologie zawczasu 🙂

Edited by Maciek Jutrzenka

Share this post


Link to post
Share on other sites

ok... podaję wyniki 

Blender v2.80 Linux Cycles-  rendering tylko CPU

1. BMW27 - 25.8 s

2. Classroom - 44.7 s

3. Fishy Cat - 45.2 s

4. Barbershop - 2min 19s

5. Pavillon Barcelona - 1min 15.4s

 

  • Thanks 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

oscylowało pomiędzy 90 a 100%  i określiłbym to jako średnio 95% ( dotyczy to tych najbardziej obciążających benchmarków np. Barbershop ). Pod koniec mc wyjdzie lepiej dopracowany BIOS Supermicro ale to już nie my będziemy sie nim cieszyć.  Bardzo dużo obiecuję sobie po ew. wypuszczeniu płyty w wersji Workstation np przez Asrocka , Gigabyte czy Tyana  choć akurat  szczególnie te dwie pierwsze firmy niespecjalnie promują na rynku europejskim swoje modele zaawansowanych wieloprocesorowych płyt WS co odbija się  na ich dostępności.

  • Thanks 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

no właśnie ostatnio przegladalem płyty dla ryzena 570... i na stronie asusa była przegenialna płyta WS... ale nigdzie jej w polskich sklepach niemożna kupić :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jeszcze 1tb ramu i mogę odpalać swój software w 256 kopiach 😉 na jednym kompie

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×
×
  • Create New...

Important Information

We are using cookies. Read about our Privacy Policy