Skocz do zawartości

Szkicownik: Myth


Myth

Rekomendowane odpowiedzi

siema, tak na szybko

REFERENCJEEEEE

Forma i skierowanie nóg , jeśli je lepiej oświetlisz to też może zadziałać, ale mam też problem z perspektywą, kamień widzimy od góry a nogi chowasz za nim, co on ma na kolanach? w jak sposób ma mu się noga w tym zgniać, obcinasz połowę brzucha, nbawet w takim skręcie, długość rąk, ręka zmieczem za gowąjest w skrócie do przodu, miecz jest bokiem??

za mocno skaczesz walorem na ciele formy moim zdaniem powinny być bardziej wypłaszczone, ja trochę przesadziłem , ale zwróć uwagę na refce jak załamuje się światło na klacie, tam sa dwie płaszczyzny które się stykają na środku piersi
coś mi nie gra z perspektywą ciała, ja wiem że on jest bulky i trochę stylizowany ale za dużo widać mu barków które są nad horyzontem

i na koniec ten gradient waloru w tle psuje odbiór , gubisz postać zamiast budować kontrastem napięcia

aaa i jeszcze dłoń trzymająca miecz oparty na barku powinna być pod innym kątem , skierowana do wewnąrtz a nie tak prostopadle

Oraz w twojej pozie coś nie do końca mi kontrapost siedzi, nie potrafię zidentyfikować na której nodze on się opiera, tak jakby na przedniej, ale biodra ma na tylnią

myth czach over V1.jpg

Edytowane przez takashmen
  • Like 3
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Takashmen Dzięki. No z refek korzystałem ale najwidoczniej jakieś złe sobie dobrałem chociaż bardziej prawdopodobne że je źle wykorzystałem no cóż tego też trzeba się nauczyć 🙂 

Słyszałem że w digitalu niema rzeczy których nie dało by się poprawić ale dla mnie to już za dużo poprawek do zrobienia. Próbowałem poległem 😞 także zostawiam na razie truposza.

Trochę ćwiczeń ode mnie nie wrzucam wszystkich tylko parę żebyście wiedzieli co robię 😛 

H6nx9RR.jpg

 

qBTH237.jpg

 

Ta3Rlb1.jpg

 

X2mtUEb.jpg

 

BdRupsR.jpg

 

cSLrVhH.jpg

 

V0BqXr3.jpg

 

S0IBB4h.jpg

 

 

 

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie bardziej mi leży metoda Hamptona niż Loomisa jeżeli chodzi o ludzi ale mam duży problem z rysowaniem leżących postaci. Jak byście podeszli metodą Hamptona do narysowania takiej leżącej postaci jak tutaj od 3 minuty 16 sekundy?

I jeszcze jedno pytanie 🙂 znacie może jakieś fajne materiały gdzie by było pokazane jak się zachowują obojczyki i łopatki podczas ruchu rękami? Coś jak takie rentgenowskie widzenie żebym mógł sobie podpatrzyć

 

 

 

I żeby pusto nie było:

ImzhCPZ.jpg

 

VdqOJsa.png

Edytowane przez Myth
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3.08.2020 o 21:20, RaVirr napisał:

Świetna dynamika i kreska 🙂

Wow dzięki 🙂 

Wip nad którym obecnie pracuję. Tym razem starałem się dobierać lepiej refki. Na pewno z prawą ręką jest coś nie tak ale nie do końca jestem w stanie zidentyfikować co ( może to że nie zgina się w łokciu?) no i oczywiście głowa ale nigdy praktycznie nie ćwiczyłem rysowania głów więc to z tego wynika 😄 

Mimo tego że poza statyczna starałem się dać jej trochę życia 😛 

jiElNxQ.jpg

ozhS7wz.jpg

FT2UYKn.jpg

Edytowane przez Myth
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 14.04.2020 o 13:18, Myth napisał:
  W dniu 18.02.2020 o 15:45, SebastianSz napisał:

Wrzucałbym też raczej rzeczy, z którymi masz konkretny problem albo jesteś z nich bardzo dumny (wtedy problemy się znajdzie:P)

@SebastianSz

No to chyba jestem dumny z tej pracki 🙂 szczególnie dla tego że miałem dwa podejścia do niej i po pierwszej próbie się nie zraziłem ( nie pokazałem tamtej próby tutaj :p)  tylko spróbowałem od nowa drugi raz i tym razem wyszło o niebo lepiej 😄 Podpatrzyłem sobie proces u Even'a Amundsen'a i chyba o wiele bardziej mi leży zaczynać w kolorze a później po prostu co jakiś czas zmieniać pracę na czarno białą sprawdzając walor. Przyłapałem się też na tym że za każdym razem jak już miałem kończyć to robiłem cały czas jakieś małe poprawki 😛 więc czekam na konkretny feedback od was co można poprawić bo na pewno się sporo rzeczy znajdzie.

BzRzvP1.jpg

Etapy:

FT2UYKn.jpg

ozhS7wz.jpg

jiElNxQ.jpg

it10Hlk.jpg

BzRzvP1.jpg

 

 

Edytowane przez Myth
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajnie wyszły kolorki i bryła, jedynie mógłbyś poprawić skrót perspektywiczny miecza i cieniowanie jego prawej ręki. Wydaje mi się, że w jej górnej części (biceps, bark) coś nie gra, brodawka sutkowa też raczej za blisko środka klatki piersiowej, ale jeśli chodzi o anatomię to musi się wypowiedzieć ktoś inny 😉
Delikatna poprawka w załączniku.

poprawka.jpg

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@RaVirr Dzięki 🙂 Miałem spory problem z tym że wszystko co malowałem wydawało się płsskie także jeżeli czuć bryłę to się cieszę 😛 

Małe poprawki i parę ćwiczeń:

Po poprawkach: Dodałem zaschniętą i nie do końca świeżą krew żeby dodać mu charakterku i dodałem mu trochę tłuszczu tu i tam żeny nie był aż tak wyrzeźbiony 🙂 

UM4qMG4.jpg

 

Przed:

BzRzvP1.jpg

 

5MOMyUO.jpg

S95YpfS.jpg

kNTcoMX.jpg

 

vz3edMn.jpg

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakieś tam ćwiczenia i jeden obrazek zainspirowany pracami tego Pana: https://www.artstation.com/richard_lyons   sztos warto zaglądnąć.

W ogóle ostatnio słuchałem sobie podcastów Maćka Kuciary: https://www.youtube.com/c/ArtCafeTV/videos a później znalazłem polski odpowiednik 🙂 Niektórym mogą te podcasty wydawać się nudne ale dla mnie są spoko także polecam może komuś podpasują. Chciałbym może żeby tylko goście trochę więcej poopowiadali o swoich początkach i generalnie o zleceniach jak to wygląda od kuchni ale generalnie spoko  🙂 https://www.youtube.com/channel/UCvCZUl4vXRHLCUvqM_eBFng

udxZFGy.jpg

Tl1zCve.jpg

 

AHaaJNF.jpg

 

J4fA1f5.jpg

 

 

LcEQkcK.jpg

 

  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajnie, tylko ta aberracja chromatyczna jest nie w moim guście (tak samo ze skałami, te bez aberracji o niebo lepsze jak dla mnie). Jeśli chodzi o karabin, to najpierw myślałem, że lufa jest wygięta w dół, dopiero po dłuższym wpatrywaniu doszedłem do wniosku, że wszystko sie zgadza, tylko ten pasek biegnący trochę w dół sprawia wrażenie, jakby to sama lufa była krzywa. Jak masz czas i chęci to może spróbuj ten pasek dać gdzieś indziej, jeśli inni widzowie będą zgłaszać takie samo wrażenie co ja. Wydaje się też, że jest umieszczona za wysoko, gdzy się sprawdzi którędy by przebiegała:

Myth02.jpg.28ab0c18c80d692ba092c3d5c9210e9f.jpg

Martwa natura i pomidorki bardzo fajne.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności