Skocz do zawartości

Image Plane ze skryptu - error przy ustawianiu atrybutu


Sebazx6r

Rekomendowane odpowiedzi

Mam błąd przy wciskaniu imageplne w filName.Gdy tworzylem przez create node i potem set attribute rowniez mam ten problem ;/.

Adres="c://xxxx//123dadsa/png"

myImagePlane=cmds.imagePlane( sia=False , c="CameraCheck", lookThrough="CameraCheck" ,mr=True,fileName=adress)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic

wpisałem niemal dokładnie to samo i działa bez problemu, może to majka coś znowu marudzi? 

zmieniłem tylko nazwę adres bo się różniły i ścieżkę do pliku

 

adres="c://Autodesk//05zRzRO.png"
myImagePlane=cmds.imagePlane( sia=False , c="persp", lookThrough="persp" ,mr=True,fileName=adres)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba coś z adresem ;/.
Moze powodem było zgrupowanie wczesniejsze kamery.

Ogólnie mam abc modelu z kamerami i link do fot z programu do skanowanie i chce ustawic wszystko na timelienie i tu sie zatrzymałem. Zaraz zerkne czy zadziała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a no tak jeszcze nazwę kamery wstawiłem i pracowałem na czystej nowej scenie, wtedy zawsze wszystko działa 🙂

Jeśli jest grupa to może być tak że nie widzi kamery w grupie abo są dwie takie same kamery w różnych grupach dlatego najlepiej wskazać jeszcze grupę dla pewności i nie zostawiać sprawy przypadkowi 

 

adres="c://Autodesk//05zRzRO.png"
myImagePlane=cmds.imagePlane( sia=False , c="group1|persp", lookThrough="persp" ,mr=True,fileName=adres)

Edytowane przez Destroyer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No własnie mi na czystej nie chciało działać. Teraz widzę ze zaczęło. Może zle wpisywałem adres do zmiennej na twardo i coś mu odp... xD wpisywałem go chyba już setki razy. Moze czeski błąd. Tym razem skopiowałem prostu z pulpity shift+prawy i copy file path i zadziałało.
Pewnie // w adresie boczasem stosuje podwojne.
Jeszcze zadnego Gui nie zrobilem tylko testuje.

Do testów xD resetuje mayke nawet.

Edytowane przez Sebazx6r
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znam ten ból, ja ostatnio to średnio tak raz na rok piszę jakiś mały skrypcik ale jak jakieś zmienne zostają w pamięci przy testowaniu to też reset jest najpewniejszą opcją jak agresywne klikanie C i CE na kalkulatorze ze 20 razy żeby mieć pewność, że skasowało wszystko 😛 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego musze sie powoli przestawiac na defy i zmienne lokalne wtedy tylko return i olewam.
Tylko jak za duzo w defach napisze to xD potem szukanie błedów to gehenna.

Przynajmniej python daje opcje  nadpisania zmiennej.
Ja pisze tez doskoku i zawsze łeb w dokumentacje.
mam nadziej ze zmotywuje sie do tego PySide. Bo narazie guziole z majkowych komend i layout robie mel przepleciony z pythonem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności