Skocz do zawartości

Scena 3d: Dom


Duda

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 106
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Dlaczego jak daje materiał szkła Raytraced to ono nie jest przezroczyste? Próbowałem wszystkie ustawienie jakie są tylko możliwe... help! mam vraya, czy to ma wpływ? chociaż na scanlinie było podobnie i brazilem też. Ja już nie wiem... pomocy!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KOME -> tych ustawień było z 20... jak Ty byś zrobił? Napisz mi ustawienia i zobaczymy... ;p

 

Oto właśnie to nieszczęsne okno... tam po lewej w sieni... zamiast szyby mam białe coś... tekstura jest dobrze nałożona, tego jestem pewien...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sproboj zmienic spowrotem na standard, i tam poustawiac. nie wiem czy na szyby material raytrace jest taki konieczny.

 

edit: w tym raytrace, sproboj jak wyjdzie jesli zmienisz index of refraction na 1.

 

i sproboj ze specular 0.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

wydaje mi się że troche dziwnie zabierasz się za zrobienie z tego wizualizacji. Myślę że spokojnie powinieneś zająć się wymodelowaniem sobie wszystkiego co chcesz pokazać. Później zastanowić się co chcesz pokazać, czy to ma być pojedyncze ujęcie czy też animacja. A dopiero wtedy zabierać się za materiały. Mogę się założyć że to co teraz ustawisz dla pojedynczych elementów ( materiały i światła) zmieni się gdy będziesz miał całość. I robota od nowa. Pozdrawiam i życzę sił do ukończenia projektu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Arthi76 -> to nie ma być wielki projekt, ani jakaś super wizualizacja... po prostu wzięło mnie, żeby zrobić sobie dom :) Najlepiej ze wszystkimi detalami :) Chociaż pewnie mój komputer nie da rady to jednak chcę spróbować swoich sił... bawię się...

 

Ania C -> Dzięki :) Te szczegóły to się dorobi... don't worry ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie o to mi chodziło. Cała sprawa w tym że jeżeli teraz ustawiasz materiały dla pojedynczych elementów, a później to renderujesz z GI to dokłądając kolejne elementy bedą one miały wpływ na to to dotychczas ustawiałeś i zabawa od nowa. Kolor ścian w pomieszczeniach na pewno się zmieni jeżeli w oknach wstawisz futrynę okna z szybą, jakieś zasłony, meble.

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ARTKI 76 -> hmm... dzięki mistrzu... ale nie sądzę, żeby ten wpływ był tak wielki, żeby od nowa wszystko kolorować... najwyżej jakieś drobne poprawki... chociaż używam GI od niecałych 2 godzin :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mozesz porozdzielac objekty po roznych plikach (np. sciany w jednym pliku, meble w innym), potem zeby zrenderowac, idziesz na file menu => xref objects (albo scene), i tam wybierasz pliki. w ten sposob nie masz wszystkiego upakowanego w jednym pliku, to oszczedza pamieci jak obrabiasz poszczegolne objekty. oprocz tego mozesz mu kazac wyswietlac x-refy jako box (tez w tamtym menu), wtedy viewporty szybciej dzialaja i mimo to widzisz gdzie masz objekty.

chodzi o to, ze jak komputer nie jest szybki, to z duza iloscia objektow w jednym pliku sobie nie radzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wesoledi -> Tak... tam sięm ogląda TV i przy okazji będzie pełnił funkcję salonu :) Stolik jest gotowy, tylko gdzieś się zapodział... jak znajdę to wstawie... A z fotelami mam problem... żadne mi nie pasują do sofy... :(

 

kome -> masz rację, ale żeby odwrócić (zamienić sofę z telewizorem) będę mysiał okna przesuwać :) Trudno... nie da się tego uniknąć...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Małe poprawki... zmieniłem położenie mebli... nie podoba mi się to... czy ktoś kiedyś widział telewizor powieszony międy dwoma oknami? i to jeszcze idealnie na styk?

 

Poza tym podłoga za bardzo odbija otoczenie...

 

Co myślicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ten układ mebli mi nie przypada do smaku. Chyba bym wrzucił kominek na ścianę między drzwiami - i w przedłużenie nośnej łączącej dwa dalsze pokoje poszedłby komin, telewizor na ścianę gdzie był kominek a kanapę... no właśnie.... co jest na ścianie z której patrzymy?

W ogóle to ten pokój z tą ilością światła bardziej pasuje mi na jadalnię niż na salon... jak na salon z plazmą to trochę za małe to... ale to Ty najwyżej będziesz w tym mieszkał lol ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marcin Y -> ściana, na której jest kamera jest identyczna, jak ta z kominkiem... Masz rację... kominek lepiej bedzie wyglądał w miejscu sofy. A jadalnia... właśnie... możnaby ją wstawić w miejsce kominka, ale to zajmie ponad pół pomieszczenia. Można zrobić "kino domowe" w osobnym pomieszczeniu, np. na piętrze. A tutaj dać tylko coś do siedzenia i stół. he? Co sądzisz?

 

Salvator -> a jak to się ustawia? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na piecyku swiatlo przepalone.. a co do mebli to nie koniecznie chodzilo mi o zamiane tv z sofa - wazne tylko zeby tv nie wisial na scianie przeciwleglej do okien ;) a co zrobisz - twoj wybor ;O

 

a co do odbic na podlodze.. kup oryginalnego vraya wez material vraymtl ustaw odbicia na fallof i gloosa 0.87 ;)

 

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm... ten dom mi się nie podoba... zrobiłem nowy :) Ma 3 razy większy salon i jest ciekawszy... no... oto render...

 

Na obrazku poniżej mamy widok z prawie rogu pokoju... po lewej wyjście na taras, po prawej kuchnia + jadalnia...

 

Niedługo dam coś ciekawszego...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marcin Y -> ściana, na której jest kamera jest identyczna, jak ta z kominkiem... Masz rację... kominek lepiej bedzie wyglądał w miejscu sofy. A jadalnia... właśnie... możnaby ją wstawić w miejsce kominka, ale to zajmie ponad pół pomieszczenia. Można zrobić "kino domowe" w osobnym pomieszczeniu, np. na piętrze. A tutaj dać tylko coś do siedzenia i stół. he? Co sądzisz?

sądzę, że tak - żeby wyjaśnić mój koncept z jadalnią powiem tylko, że chodzi mi o wstawienie stołu dłuższym bokiem do ościeżnic - i jednak bym poszalał ze ścianami i ten kominek zachował w jadalni.

 

no i wyglądam mebelków w tej hali którą wrzuciłeś ;) ;) ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności