Skocz do zawartości

Sprzęt do malowania


michalo

Rekomendowane odpowiedzi

Hejka,

 

wiem, że na forum siedzi wielu rysowników, również malujących tradycyjnie. A, że to miejsce jest dla mnie droższe niż google to mam do was pytanie/problem.

 

Ja z rysunkiem mam raczej hobbystyczne doświadczenia głównie długopis, ołówek..

A chodzi mi o to, że moja córka sporo rysuje i maluje. Razem to robimy dla zabawy i rozwijania jej umiejętności.

Więc malujemy sobie ołówkami, flamastrami, kredkami, długopisami, pastelami + ona jeszcze akwarelami.

Ostatnio podobają nam się techniki właśnie kolorowania flamastrami i chciałbym kupić jakieś fajniejsze, takiej jakości dla osoby uczącej się - czyli nie za drogie ale nie za 2,50 ze spożywczego 😛

Zwykle zaopatrujemy się w Empiku ale podejrzewam, że przepłacamy 😛 a takie flamastry/markery już sporo kosztują więc robię research a przy okazji może ktoś mi tutaj coś poleci?

 

Z góry dzięki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Copic to najpopularniejsze markery bo są raczej najlepszej jakości. Prismacolor i Spectrum Noir są tańsze i też podobno dobre, ale nie próbowałem więc sie nie wypowiadam, chciałem się tylko udzielić w tym wątku bo napisałeś, że maluje akwarelami. Z nimi jest taki problem, że zazwyczaj jest to pierwszy wybór jeśli chodzi o prezent dla dziecka które maluje, bo tak się przyjęło i taka jest tradycja, ale to jest technika która wymaga dużo planowania i nie wybacza błędów. Trzeba się spinać z napinaniem papieru, dobieraniem odpowiedniej wagi tegoż, mieszanie tonów na palecie to nie przelewki, bo oprócz odpowiednich proporcji różnych pigmentów trzeba jeszcze mieć na uwadze stopień rozcieńczenia wodą, żeby uzyskać odpowiedni walor... Kiedy już umieścisz kolor na obrazie, to jest to w dużym stopniu nieodwracalne, stąd konieczność dokładnego planowania...Ech... Dlatego zamiast akwareli polecałbym akryl. Robi mniej bałaganu i jest mniej skomplikowany niż olej (który też bym polecał zamiast akwareli dla początkujących), jak zrobisz błąd to czekasz 5 minut aż wyschnie i zamalowujesz na wierzchu, można malować na papierze dowolnej wagi i jakości, płótnie i wszystkim innym. Piszę to bo też zaczynałem przygodę z kolorem akwarelami, spędziłem kupę czasu na powyższe zagadnienia, a potem jak spróbowałem akrylu to nie mogłem uwierzyć, jakie to jest proste i przyjemne w obsłudze w porównaniu do akwareli.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki panowie za opinię na temat akwareli i akrylu. Będziemy działać.

Macie racje z tymi wyborami - ja ani nikt z mojej rodziny nie malował nigdy więc taki strzał 😛

 

I za markery. Sprawdzę te firmy o których piszecie i pewnie wybiorę jakieś średnie bo ciekawy jestem jak to się ma do zwykłego piórnikowego sprzętu..

Potem spróbuje najtańsze z nich.

 

Sam z chęcią też sprawdzę te akryle, bo ciągnie mnie do płótna 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.12.2020 o 15:36, blood_brother napisał:

Jeszcze Promarkery wydają się być ok, aczkolwiek żaden ze mnie markerzysta.

W temacie akwareli podpisuję się całym ciałem pod opinią EC.

chętnie zobaczę twoje prace akwarelowe :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności