Skocz do zawartości

2xGPU GeForce+Tesla do renderowania (np. Blender)


Lucas

Rekomendowane odpowiedzi

Zainteresował mnie ostatnio temat systemów z dwoma kartami graficznymi, które teoretycznie da się wsadzić do całkiem sporej liczby płyt z chipsetem np. B450M.
Z tego co wyczytałem, teoretycznie taki np. Blender bez problemu potrafi wykorzystać do renderowania dwie różne karty bez stosowania SLI/CrossFire, przy czym ogranicznikiem jest pojemność pamięci w słabszej karcie.
Pytanie czy można w taki sposób mieszać karty z różną architekturą - czy tandem GF+Tesla zadziała i czy jest to gra warta świeczki?

Edytowane przez Lucas
literówka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba trzeba będzie w takim razie sprawdzić:). W przypadku Blendera muszę tylko pamiętać żeby CUDA było minimum 3.0, z tego co widzę Tesle serii K powinny w takim razie działać a w internetach można znaleźć używki w przyzwoitych cenach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie efekty mizerne.
Kartę udało się upchać w obudowie, zasilić i nawet prototypowo wyrzeźbić chłodzenie (nabyłem Teslę K20x, chłodzenie pasywne ale wymaga przepływu powietrza) ale zgodnie z przewidywaniami jest problem ze sterownikami. Oficjalnie nie ma możliwości zainstalowania jednocześnie sterów do GeForce (mam GTX1660) i do Tesli, jedne nadpisują drugie więc w najlepszym wypadku Tesla nie działała, w najgorszym nie działało nic bo Tesla nie ma żadnych gniazd do monitora a GTX na sterach Tesli się wykrzaczał przy włączaniu.
Jednocześnie trafiłem w odmętach internetu na kilka wątków gdzie ludzie twierdzą, że im się udało ale faktycznie trzeba jakieś kombinacje podczas instalacji robić.
Będę próbował dalej, jak się w ciągu najbliższych kilku dni nie uda to zawsze mogę Teslę zwrócić:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)

No i udało się:)
received_882651668943708.thumb.jpg.82f991a94387f98b29efe01b273aa5c8.jpg

Trochę kombinowania, nerwów i pewnie szczęścia ale działa. Wygląda na to, że instalacja sterowników w każdym przypadku może wyglądać inaczej, ja musiałem wyczyścić dokumentnie sterowniki graficzne a nowe instalować w trybie awaryjnym, potem jeszcze kilka razy blue screen i jakoś poszło.
Szału oczywiście nie ma, w szybkim teście (więcej zrobię wieczorem) z wykorzystaniem zarówno CPU i obu GPU zyskałem jakieś 30%. Biorąc pod uwagę, że Tesla K20x zadebiutowała ponad 8 lat temu oraz niski koszt zakupu i tak jest nieźle.

EDIT: odsyłam do wątku na Blenderartists, gdzie gościu zgłębił temat i sam stworzył gruby zestaw z użyciem Tesli właśnie, kilka zdań również ode mnie - https://blenderartists.org/t/tesla-k80-24gb-x3-rendering/1255786

Edytowane przez Lucas
dodany link
  • Like 2
  • Wow 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności