Skocz do zawartości

Milo Mechanik - Serial Animowany dla przedszkolaków


Marcin Małek

Rekomendowane odpowiedzi

Pomyślałem, że może temat kogoś zainteresuje.

Z reguły wszystko chowam do szuflady, ale akurat ten projekt jest skierowany do szerszego grona (małych) ludzi, więc...

Zakończyłem właśnie prace nad pilotażowym odcinkiem mojego autorskiego serialu animowanego dla przedszkolaków wykonanego w technice 3D.

Poznajcie Milo Mechanika (czyt. Majlo), sympatycznego chłopca, złotą rączkę który zawsze i każdemu pomoże w potrzebie i dla którego nie ma rzeczy niemożliwych!

Zależało nam na stworzeniu filmu animowanego w pełni bezpiecznego dla dzieci, opartego na świecie rzeczywistym, bez latających samochodów, bez magii, bez mówiących zwierząt i pojazdów oraz bez zbędnego budowania napięcia.

Uznaliśmy, że świat sam w sobie jest bardzo magiczny i ciekawy, tym bardziej dla przedszkolaków i nie trzeba go dla nich jeszcze bardziej "podrasowywać".

I co najważniejsze... w pierwszym odcinku jest KOPARKA i to sterowana przez MAMĘ! Czyli w filmie jest wszystko to, co młode rasowe chłopaki kochają najbardziej.

Dla sprostowania, uwielbiamy Kubusia Puchatka, Binga czy Reksia. Uwielbiamy ich wszystkich i oglądamy, ale jednak bajek opartych na realnym świecie jest taaaaaak niewiele, że…

Serial jest skierowany do dzieci (głównie chłopców) w wieku 3-6 lat.
Czas trwania pilota - 13 minut
Technika wykonania - animacja 3D

Więcej szczegółów wkrótce, a póki co możecie śledzić projekt Milo na facebooku: https://www.facebook.com/MiloMechanik

Poster_01_Mini_Ver_2.jpg

  • Like 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli macie jakieś pytania odnośnie projektu, z chęcią odpowiem.

A tymczasem poznajcie Siłacza, woła roboczego Milo! I choć nie wiadomo dokładnie ile Siłacz ma koni mechanicznych oraz jaki jest jego rocznik czy marka, to musicie uwierzyć na słowo, że potrafi naprawdę dużo i uciągnie nie jeden zepsuty pojazd!

 

 

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostępny jest już zwiastun naszego filmu animowanego.
 

Film można obejrzeć po taniości na stronie filmu albo poczekać na bezpłatną premierę która jest przewidziana na 5 grudnia 2021 r o 12:00.

Dla przypomnienia, cały film wykonany został w Blender + Substance Painter. Za całą oprawę wizualną odpowiedzialna jest jedna osoba, czyli ja.

Więcej informacji dostępne jest na stronie filmu. Gdyby pojawiły się jakieś pytania, chętnie odpowiem, choć ze zwłoką - rozbrykany 3-latek na pokładzie.

 

  • Like 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czad, fajnie się to wszystko prezentuje i od strony merytorycznej, pomysłu i samej animacji.

Wstyd, ale przegapiłem wcześniej Twój wątek.

Blender + substance, rozsądne combo, podziel się jak wyglądał workflow, rendering i z czym się zmagałeś przy takiej długości animacji, przeszkody techniczne. Jakieś odkryłeś na potrzeby tego projektu fajne addony blenderowe?

Nie jestem pedagogiem, ale faktycznie te bajki dla dzieciaków są coraz bardziej zryte, także myślę, że takie pozbawione agresji treści są mile widziane. No, jak sięgam pamięcią do dzieciństwa lat 80/90-tych to japońskie anime w stylu Yattaman ryło beret 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za miłe słowa...

Z góry przepraszam, w pisaniu jestem dość wylewny, gdybyście mnie jednak zapytali na żywo o film, takw cztery oczy, pewnie streściłbym wszystko do kilku słów "nie ma o czym mówić". Poza tym miejcie na uwadze to, że pomimo, że grafiką 3D "bawię się" od końcówki lat 90, to jednak nie jestem takim wyjadaczem jak Wy i moje słownictwo techniczne stanęło na latach 2000 (wciąż w pełni nie ogarniam co to jest workflow) 😉 

Z początku miałem teksturować tylko w Blenderze, SP nie znałem, ale gdy z ciekawości go zainstalowałem i dałem mu szansę, okazało się, że łatwość generowania super tekstur jest tak kusząca, że aż wstyd nie skorzystać - zresztą sami zapewne wiecie to znacznie lepiej niż ja, ja ten program odkryłem dopiero niecały rok temu (co zapewne widać w przebajerzonych teksturach).

Dużo uczyłem się w trakcie tworzenia, bo jak to często bywa, patrząc na animacje w TV, najpierw było - eeee proste, dam radę to ogarnąć, a potem nagle przychodziło zderzenie z rzeczywistością i okazywało się, że na każdym kroku leży jakaś nowa kłoda która blokuje prace, albo zwyczajnie "czemu to nie wygląda tak samo jak w TV"? Więc dużo analizowałem, oglądałem dużo bajek i w końcu po wielu eksperymentach znalazłem swój sposób, bardzo prosty.

Addonów szczególnych nie odkryłem, nawet kupiłem kilka jak np. X-pose picker, ale nie użyłem go ani razu, za to prosty Bone Layers bardzo mi się sprawdził oraz Animation Layers - ten ostatni to naprawdę ogromne ułatwienie pracy podczas animowania.

Rig tworzyłem sam, nie jest on super profesjonalny, ale przynajmniej jest na tyle prosty i jest mój, że w każdym momencie mogę w nim coś poprawić, naprawić, dodać bez zagłębiania się w dokumentację.

Rendering wykonany w 100% w Blenderze, bez żadnych Pass'ów. Sampli bardzo mało, coś koło 100 aby dało się to wyrenderować na jednym komputerze w sensownym czasie, korzystałem z wbudowanego Denoisera. Komputer mam 10 letni z 16GB RAM oraz z kartą RTX 3060 - więc nie jest to demon szybkości. Rendering całego filmu zajął niecałe 2 tygodnie - zostawiałem działającego kompa w biurze na noc i sterowałem nim za pomocą Team Viewer'a.

Jeśli chodzi o inne przeszkody, to chyba najbardziej psychika... siedzieć cały rok, a nawet ponad rok nad jednym filmem, nie mieć przez rok żadnych wpływów, sięgając cały czas po oszczędności, mając rodzinę na utrzymaniu i nawet nie wiedzieć, czy to wszystko ma sens... to było trudne, nawet trudniejsze niż problemy typowo techniczne, ale całe szczęście żonka mocno wspierała oraz synek dbał o mój life balance.

A pomysł na taki spokojny serial wziął się stąd, że widziałem jak dzieci znajomych reeagowały na niektóre, z pozoru bezpieczne bajki. Również nasz synek bardzo mocno przeżywał w bajkach "akcje trzymające w napięciu", więc było dla nas jasne, że trzeba dla takich 3-latków stworzyć coś naprawdę spokojnego, prostego i przewidywalnego.

Oczywiście nie twierdzę, że mój film jest lekiem na całe zło, ale póki co z przedpremierowych seansów i ankiet wynika, że film podoba się dzieciom i chcą go oglądać ponownie, więc... chyba nie jest źle.

Ogólnie pomysł na film, jego dynamikę, ilość akcji, ilość postaci, jest też wynikiem analizy - co po prostu jestem w stanie zrobić w pojedynkę, z takim budżetem jaki mam.

Okej, mam nadzieję, że was nie zanudziłem... jeśli macie więcej pytań, z chęcią odpowiem jak tylko znajdę chwilę.

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aż założyłam konto na tym serwisie, aby napisać Tobie, że odcinek o koparce, grafika, treść... wspaniale się to ogląda! Uroku rockowej mamusi dodaje jeszcze muzyczka. Z moim dwulatkiem (oglądamy bajki kiedy musimy zrobić inhalację) chcemy więcej! 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie 🙂
Powoli pracujemy nad tym aby powstała cała seria. Przy okazji na pewno będziemy chcieli zaangażować w ten projekt większą ilość specjalistów którzy znają się doskonale na swoim fachu, w tym scenarzystę, bo choć fabuła ogólnie podoba się dzieciom to jednak na pewno można ją zrobić znacznie ciekawszą i bardziej zwartą.

Jeszcze raz dziękuję i pozdrawiam!

Magdakwia... Hehehe bajki to też jedyny sposób u nas na użycie inhalatora, innej opcji nie ma 😉 Dzięki wielkie za miłe słowa!

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, kiedy kolejne odcinki? Mega fajna bajka. Moja córka ja uwielbia! Ogląda ja caaala bez mrugnięcia okiem, co nie jest u niej częste. Mi jako rodzicowi bardzo podoba się treść bajki, praca siłownika i wszystko inne... Róbcie to, bo robicie to dobrze. 

Edytowane przez sko-maj
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności