Skocz do zawartości

Teczka 3D: Akierek- rozne


Akierek

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Postanowilem zalozyc teczke z pracami 3D, ktore wykonalem/wykouje na przestrzenie ostatniego roku. Wiekszosc zna mnie glownie z modelowania samochodow, co wychodzi mi raz dobrze a raz zle. Wiec teraz przyszedl czas na cos innego, zostawiam na razie samochody i biore sie za cos innego. Glownie robie projekty, na ktore sie dobrze patrzy, w sensie interesuje mnie ladny rostaw kolorow. Daltonista chyba nie jestem hehe 😄 Pracki :

Musze zwracac uwage na proporcje , jesli chce miec ten efekt wow, ale dzieki samochodom juz widze wiecej tych nie zgodnosci proporcjonalnych.

Ostatnia z dzisiejszych wrzutek to kosciolek, nad ktorym obecnie pracuje i nad ktora chce sie skupic. Wiem ze musze jeszcze duzo zrobic, przede wszystkim dokonczyc detale i dodac jakies ciekawe srodowisko, wiec to na dzisiaj jest taki mocny WiP

 

Wszelkie rady i opinie sa mile widziane 🙂

 

Pozdrawiam,

Wesolych Swait!

chopin.thumb.jpg.3f16912d106020627de6ace7c39dbfaa.jpg

misiek.jpg

church_rende_6.thumb.png.c2c7062ecc95520dc12d56283e7c7c01.pngchurch_podgl.jpg

Edytowane przez Akierek
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obrazek z fortepianem. Każdy przedmiot w pomieszczeniu sprawia wrażenie jakby był innej skali. Popatrz na zdjęcia referencyjne więcej. Parapet za nisko, cokół jakoś taki za duży, krzesełko jakoś takie malutkie. Chyba, że to jest zabieg specjalny. Jako, że fortepian jest mi bliski secu z racji pasji i wykształcenia to tak. Nogi za krótkie, w stosunku do góry w której jest płyta rezonansowa. Podstawa płyty gdzie zaczyna się klawiatura jest zawsze na wysokości około 60 cm, od 60 do 65cm (miejsce na nogi). Fortepiany mają 7 i 1/4 oktawy (są wyjątki, ale nie będę w to wchodził) u Ciebie jest 6 i pół. No i fortepian lepiej się prezentuje jak mu zdjęcie z prawej strony robisz gdzie widać piękne "S"  pudła rezonansowego. Pozdro. A samochody zajebiste robisz 🙂

Edytowane przez tobiq4
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za feedback. 🙂 Co do fortepianu to faktycznie jak teraz patrze na zdjecie takiego prawdziwego to nogi sa za krotkie, w sumie to ja nie znam sie na zadnym instrumencie muzycznym 😄 hehe chcialem zrobic jak najbardziej poprawnie, a wyszlo troche nie proporcjonalnie .Co do klawiszy to tez sie nie wypowiem. Wiadomo zeby wszystko mialo sens i bylo realistyczne to musi sie zgadzac wiele czynnikow, np. proporcje wlasnie, detale, kolory, tekstury itp.

A wlasnie, w jaki sposob najlepiej takie proporcje ogarnac , w sensie chodzi mi o to, czy wymiary bierze sie z jakiejs strony? Bo z samych zdjec to trudno ogarnac wymiary. Np. ten kosciol, szukalem wiele chwil wymiarow ale nie znalazlem. I musialem sie wzorowac na zdjeciu, co nie zawsze jest najlepszym pomyslem. Wiem tez ze mozna samemu zmierzyc, no ale kosciol to ciezko odmierzyc hehe. A nie kazdy ma oko doskonale do wymiarow.

 

PS. 

Cytat

A samochody zajebiste robisz

heh, dzieki za komplement 😄 ja czasami juz mam dosc tych samochodow, czesto mi sie snia po nocach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minutes ago, Akierek said:

A wlasnie, w jaki sposob najlepiej takie proporcje ogarnac , w sensie chodzi mi o to, czy wymiary bierze sie z jakiejs strony? Bo z samych zdjec to trudno ogarnac wymiary. Np. ten kosciol, szukalem wiele chwil wymiarow ale nie znalazlem.

https://www.google.pl/search?q=piano+dimensions&hl=en&tbm=isch&source=hp&biw=1600&bih=747&ei=I13IYderC9GGwPAP2t6QwAY&iflsig=ALs-wAMAAAAAYchrM3Zvv-5MkrkD19CTjkzpMErXYV8l&ved=0ahUKEwiXyaj5uIH1AhVRAxAIHVovBGgQ4dUDCAU&uact=5&oq=piano+dimensions&gs_lcp=CgNpbWcQAzIFCAAQgAQyBQgAEIAEMgUIABCABDIFCAAQgAQyBQgAEIAEMgUIABCABDIFCAAQgAQyBggAEAUQHjIGCAAQBRAeMgYIABAFEB5QAFjiEmCPFGgAcAB4AIABcYgBzQuSAQQxNC4ymAEAoAEBqgELZ3dzLXdpei1pbWc&sclient=img

 

Od tego bym zaczął. Masz tam zdjęcia orto więc brakujące wymiary możesz z proporcji ogarnąć. Najlepiej zdecydować się na jeden typ i do niego dopasowywać resztę. Ewentualnie strony z modelami, znaleźć jakiś pewny i na nim się wzorować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności