Skocz do zawartości

Problem z importem tekstur stali


Wojcieech

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

Próbuję zaimportować materiał stali (specular) do 3ds max 2022 pod Arnolda. Wszystko robię według instrukcji, jednak materiał na podglądzie w bibliotece materiałów oraz na renderze wygląda mocno nie tak. Inne materiały są ok, więc to nie ustawienia sceny.

Może oprócz importu przez ich plugin powinienem coś jeszcze podpiąć/zmodyfikować? Używacie ich tekstur? 

 

image.png.7cdbd964e0f6a1cfda0f3dbf2d25f537.png

A tak wygląda u mnie po imporcie:

image.png.4cd5d271fc1399867dd00cbec4432052.png

Edytowane przez Wojcieech
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie widać wszystkich ustawień, ale spróbuj IOR zmienić na 999. Nie używałem nigdy Arnolda, ale jest też tam obok IOR opcja Metalness, może tam też trzeba zmienić na 1

Edytowane przez jarox
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy materiał ma inny IOR, nie ma materiału który ma ior 999, lista różnych ior np tutaj https://pixelandpoly.com/ior.html . Zdjecie poglądowe z poligona będzie inaczej wyglądało niż u Ciebie, bo oni tam świecą jakąś hdrką co widać na zdjęciu. Ty wrzucasz tylko podgląd materiału we vieporcie, bez sceny, bez świateł etc. to jasne, że nie będzie taki sam. 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbowałbym jeszcze IOR zmniejszyć np do 2 albo 3 a Metalness na 1, jak nie pomoże usunąć na chwile mape ze slotu Specular Roughness i zmniejszyć Roughness np do 0,1 (nie mam jak tego sprawdzić bo używam Corony), tu jest krótki tutorial z ustawień metalu w Arnoldzie 

 

Edytowane przez jarox
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowy materiał fizyczny w Coronie 7, jeżeli się wybierze metal to IOR jest jeden taki sam dla każdego metalu ustawiony na bardzo wysoka wartość i nie można tego zmieniać (tu troche inaczej to działa), stąd podałem najwyższą wartość 999 dla sprawdzenia czy pojawią się jednolite odbicia i czy to wina IOR czy innych parametrów. Racja, gdy korzystałem wcześniejszej wersji Corony to IOR ustawiałem inne dla każdego metalu.

Edytowane przez jarox
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Wojcieech changed the title to Problem z importem tekstur stali

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności