Skocz do zawartości

Scena 3D "Czaj" Fake radiosity


Gość Savoy

Rekomendowane odpowiedzi

Dwie uwagi do sceny:

1/ Chciałem uwidocznić w tej scenie czajnik i jego powierzchnię raszta jest tylko tłem (dlatego taki ascetyczny backgrund i oświetlenie)

2/ diabeł tkwi w szczegółach (zwracam uwagę na takie szczegóły które większość z was nie zauważy: pęknięcia na powierzchni czajnika, kilka nitek na obrusie, refleksy od herbaty wewnątrz filiżanek...)

 

 

- Modeling i rendering Lightwave 3D

- Fake radiosity (spot spine lights + ambient "sky dome")

- AA Extreme!!

- Time render 2:50h (najwyższy poziom AA dlatego tak długo 1.2 Celeron)

- retusz Photoshop (wyrównanie poziomów, lekki filtr sepia, bez "film grain")

Pozdrawiam

Czekam na wypowiedzi najlepiej negatyw bo to dopala do dalszej pracy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 14
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

coś nie gra z wyciemnieniem - filiżanka w tle jest w obszarze ciemnym a jarzy się jak po napromieniowaniu. Albo albo czyli albo rozjaśniasz w tle albo dajesz światłu wyciemnić się na niej - nie chodzi o to żeby hotspot przecchodził przez nią ale na łagodne wygaszenie się nie skrzywuię - poza tym dodałoby to głębi nieco lepszej jakości. poza tym fajnie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobrze zrobione, ale czy czajniki maja nosek pozlacany od srodka?

ta herbata w filizance ma dziwny kolor.

najbardziej mi sie podoba sam czajnik, gdybym nie wiedziala to bym pomyslala ze zdjecie, ale z filizankami cos nie gra, nie wiem za bardzo co, moze ten dof.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam od razu wiedziałem, że to są nitki a nie jakieś cienie:P, aha i chciałeś nagatywnych opini to masz!!:

TY NIE****BANY MASZ TWARZ JAK BY CIEBIE W DZIECIŃSTWIE Z PROCY KARMILI, A TEN DZBANEK TO SE MOZESZ WSZDZIĆ W D**E, PRZYNAJMNIEJ HERBATA BĘDZIE CIEPŁA!!

No dobram,a teraz poważnie praca REWELACYJNA!!(ach te szczegóły, teraz pijąc herbatę będę miał przed oczami ten render!!)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności