Skocz do zawartości

Krita - zmiana wielkości pędzla


blood_brother

Rekomendowane odpowiedzi

Zainstalowałem sobie z ciekawości ostatnio Kritę i ogólnie spoko, chociaż przyzwyczajenia z PSa są silne 😛

Mam natomiast problem, tzn. dość mocne słowo, ale upierdliwe, ze zmianą wielkości pędzla przy pomocy Shift. Na lapku z Intuosem Pro M wszystko działa ok, szybko odpowiada na zmianę wielkości pędzla i nie muszę bardzo dużo machać. Natomiast na stacjonarce z Cintiqiem 16", żeby przejść przez całą skalę wielkości pędzla to muszę dwa, a nawet czasem 3 razy przeciągnąć przez całą szerokość wyświetlacza. Przy zmianie myszką jest ok. Nie jest to też raczej problem pliku, bo testuję na obu kompach ten sam plik. Niby da się z tym żyć, ale ciekawi mnie dlaczego tak się dzieje. Ktoś ma jakiś pomysł? Pytałem googla, ale znalazłem tylko jakiś post ze starszej wersji, że może to poprawią kiedyś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie dziwne zachowanie. Sprawdzilem jak to u mnie wygląda i jest tak:

Na laptopie z wacom intuos (nie pro) potrzeba tylko jednego ruchu nadgarstka, kilku cm na tablecie żeby przeciągnąć przez cały suwak on 1px do 1000

Na kompie stacjonarnym z antycznym tabletem Intuos 3 mam podobnie jak Ty, muszę 2 razy przejechać cały tablet. Ciekawą różnicę mam w myszce, bo gdy jadę nią od lewej do prawej, to suwak dojeżdża do około 600-700 px zależnie od tego, w którym miejscu ekranu znajduje się kursor gdy zacznę, a potem się blokuje, podejrzewam, że gdy dojedzie do krawędzi ekranu. W przeciwnym kierunku tego nie ma, bo po lewej mam drugi monitor.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Halo, czy jest tu ten Pan co reklamuje i rozwija Kritę i może nam pomóc?!

Edit: Ale w sumie może mieć tu znaczenie wielomonitorowość, bo u Ciebie jest problem przy więcej niż jednym monitorze w stacjonarce, a u mnie, licząc Cintiqa są 3 przy stacjonarce, no a przy laptopie tylko jego wyświetlacz.

Edytowane przez blood_brother
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, blood_brother napisał:

Halo, czy jest tu ten Pan co reklamuje i rozwija Kritę i może nam pomóc?!

Edit: Ale w sumie może mieć tu znaczenie wielomonitorowość, bo u Ciebie jest problem przy więcej niż jednym monitorze w stacjonarce, a u mnie, licząc Cintiqa są 3 przy stacjonarce, no a przy laptopie tylko jego wyświetlacz.

To ma sens, widocznie po rozpoczęciu tej operacji zmiany pędzla czy jak tam to zwać, brany jest pod uwagę cały teren monitorów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, blood_brother napisał:

Halo, czy jest tu ten Pan co reklamuje i rozwija Kritę i może nam pomóc?!

Edit: Ale w sumie może mieć tu znaczenie wielomonitorowość, bo u Ciebie jest problem przy więcej niż jednym monitorze w stacjonarce, a u mnie, licząc Cintiqa są 3 przy stacjonarce, no a przy laptopie tylko jego wyświetlacz.

Napisz do Nicponia (Piotr Jabłoński) on pracuje w kricie. Zobacz sobie na to. https://www.artstation.com/artwork/03m8xe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, EthicallyChallenged napisał:

Nie wiem czy on będzie wiedział akurat bo Krita to chyba niewielki element w jego metodach, ale napisać nie zaszkodzi. 

image.png.126f5910d951ff30f4ade7ba0c04526a.png

No to sam bede musial skosztowac krity, bo uwielbiam alchemy i ten pedzel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności