Skocz do zawartości

Materiały Substane


Destroyer

Rekomendowane odpowiedzi

Mam jakieś pół tysiąca materiałów substance, teraz od 30 września strona substace3d i ich luncher przestał działać ale połączyłem konto z adobe i ściągnąłem wszystkie materiały na dysk i teraz pytanie:

Czy mogę w jakisłatwy sposób podejrzeć jak wyglądają materiały patrząc na pliki SBSAR? Bo jest teraz groch z kapsutą nawet nie są ściągane w żaden uporządkowany sposób jak megaskany, pół tysiąca plików luzem najmniejszy ma całe 3KB a największy 410mb, całość blisko 25GB i nie chciałbym za każdym razem patrzeć na stronie adobe co tam jest ciekawego i ściągać ponownie, tzn te małe mogę ale te po 400mb to już bez sensu trochę 😕

Kolejna rzecz czy jak nie mam już licencji do paintera, desigenra itd to mogę te pliki generować bezpośrednio w mayi przez plugin czy tylko darmowym substance playerem wyrzucać tekstury? 

I jak organizujecie materiały z gumroad, artstation, cubebrush czy source? Bo robi się straszny pieprznik i nic nie można znaleźć ani na szybko wyszukać co się ma tylko trzeba po sklepach patrzeć jakie tam obrazki wrzucali 🙂 A jak sobie pomyślę, że muszę jeszcze pozapisywać po co najmniej jednym obrazku do każdego materiału i nadać mu nazwę taką jak materiał a potem jeszcze powrzucać do jakich folderów to mnie skręca i już chyba będę ściągał od nowa za każdym razem 🙂 

KX3WVw8.jpg

Edytowane przez Destroyer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, Destroyer napisał:

I jak organizujecie materiały z gumroad, artstation, cubebrush czy source?

Wrzucam wszystko do jednego folderu i jak czegoś potrzebuję to pobieram z neta na nowo, bo niezły bajzel się robi 😛 

Może Adobe Bridge działa z sbs i sbsar? Może zaimplementowali taką opcje.
 

  

23 minuty temu, Destroyer napisał:

nie chciałbym za każdym razem patrząc na stronie adobe co tam jest ciekawego i ściągać ponownie

to się da inaczej? xD

Edytowane przez Skyrush
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minutes ago, Skyrush said:

Może Adobe Bridge działa z sbs i sbsar? Może zaimplementowali taką opcje.

Adobe bridge to ja od lat unikam jak ognia 🙂 nadal jest taki wolny? jak generuje podgląd to zabiera dostęp do pliku tak, że nie można go czasem w niektórych softach otworzyć albo np usunąć folderu z plikami do których jest generowany podgląd? :)

Pamiętam dawno temu ktoś gdzieś coś obiecywał do zarządzania assetami i chyba właśnie substanjami, asset ninja czy jakostak to było ale potem słuch zaginął więc może na planach się skończyło 🙂 

takie coś znalazłem ale to nie to 

https://www.artstation.com/marketplace/p/aRay/asset-ninja

Edytowane przez Destroyer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minutes ago, Skyrush said:

Nie wiem czy wolny nie używam ale na https://www.adobe.com/pl/products/bridge.html  jest wzmianka o obsłudze substance "Obsługa programu Substance 3D Wizualnie zarządzaj swoimi materiałami programu Substance 3D w programie Bridge."   bridge chyba jest darmowy więc można spróbować

Działa choć te podglądy to czasem takie sobie są 🙂 Nadal chyba zostaje ściągać za każdym razem 😛 

DKyB08L.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wykombinowałem żeby ściągnąć hurtowo wszystkie obrazki po tym jak załaduje mi się cała lista na stronie adobe, i działa to połowicznie tzn część obrazków ma nazwę file i datę a to mi nic nie da 😕 duża część ma po prostu tylko file i numerek albo musze sam nadać nazwę/ anulować pobieranie i tylko cześć ma właściwe nazwy tylko z dopiskiem thumbnail i gdyby wszystkie takie były to już byłbym prawie w domu 🙂 

Z ponad pół tysiąca ściągnęło mi się tylko prawie 330 obrazków a tylko trochę ponad 100 ma właściwe nazwy 😕 

h1TOfVD.jpg

ng5fu7L.jpg

 

 

Edytowane przez Destroyer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten podgląd nie jest taki tragiczny

14 minut temu, Destroyer napisał:

Wykombinowałem żeby ściągnąć hurtowo wszystkie obrazki po tym jak załaduje mi się cała lista na stronie adobe, i działa to połowicznie tzn część obrazków ma nazwę file i datę a to mi nic nie da 😕 duża część ma po prostu tylko file i numerek albo musze sam nadać nazwę/ anulować pobieranie i tylko cześć ma właściwe nazwy tylko z dopiskiem thumbnail i gdyby wszystkie takie były to już byłbym prawie w domu 🙂 

Z ponad pół tysiąca ściągnęło mi się tylko prawie 330 obrazków a tylko trochę ponad 100 ma właściwe nazwy 😕 

a zapisać stronę/strony jako pdfy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minutes ago, Skyrush said:

Ten podgląd nie jest taki tragiczny

a zapisać stronę/strony jako pdfy?

Hmm no można nawet całą stronę jako jedne długi jpg zapisać ale nie będzie się tak łatwo wyszukiwało jak z pojedynczymi plikami.

Sprawdziłem kilak materiałów z ręki i część ma nazwy jakie powinny a część niestety mają tylko file więc to nie wina rozszerzenia czy czegoś tylko systemu i ich nazw albo ich braku 😕 szkoda bo można by było hurtem zaciągnąć od razu kolejne level strony czyli nie tylko główny thumbnail materiału ale i detailed iamge i presetsy jak są i byłby idealnie ale jak większość będzie miała nazwy "file" to niewiele to da 😕 Trzeba napisać do supportu adobe żeby nazwy poprawili bo pieprznik tam mają i nie można wszystkiego na dysk zaciągnąć jak się chce 😄

Zapisując kompletna stronę mam tylko 25 z właściwymi nazwali a reszta file a plik html nie nie uruchamia 🙂

Edytowane przez Destroyer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minutes ago, Skyrush said:

To nie wiem, ale w bridge to już fajnie wygląda, może to przeskaluj na większe xD

Da się przeskalować obrazki choć nadal to taka trochę surowizna, lepsze niż goły plik z nazwą ale nie tak ładne jak na stronie adoba 🙂 

FVNkyjp.png

 

tylko nowsze materiały mają poprawne nazwy w systemie, zdecydowana większość każdy obrazek wyświetla z nazwą file więc tylko dla garsteczki ściągnąłem a reszta z bridga. Nie wiem czy jest sens pisać na forum adoba, że mi nazwy się nie ściągają jak powinny, szanse na to że to poprawią oceniam realnie na zerowe 🙂
Czyli dochodzimy do jakże klasycznego finalnego rozwiązania " it is what it is" :D   

mwN10JL.jpg

fTvXHsJ.jpg

 

Edytowane przez Destroyer
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Destroyer napisał:

Adobe bridge to ja od lat unikam jak ognia 🙂 nadal jest taki wolny? jak generuje podgląd to zabiera dostęp do pliku tak, że nie można go czasem w niektórych softach otworzyć albo np usunąć folderu z plikami do których jest generowany podgląd? :)

Pamiętam dawno temu ktoś gdzieś coś obiecywał do zarządzania assetami i chyba właśnie substanjami, asset ninja czy jakostak to było ale potem słuch zaginął więc może na planach się skończyło 🙂 

takie coś znalazłem ale to nie to 

https://www.artstation.com/marketplace/p/aRay/asset-ninja

Ja używam tego:
https://www.designconnected.com/connecter 

Działa spoko 🙂  Choć odkąd w blenderze dali asset managera, to zszedł na drugi plan 🙂 

Edit:
Ale zawsze, ale to ZAWSZE! ściągam preview o takiej samej nazwie pliku jak materiał/sasset itd. Bo jak by mi przyszło to ogarniać samemu to bym chyba wylewu dostał ;D 

Edytowane przez Mortom
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak trzeba przetestować, te thimbnailsy na stronie adobe to ładne rendery czasem z sss i fajnym światłem to i tak się nie spodziewam, że cośpoównywalnego się wygeneruje z automatu czy nawet pół automatu. 

Ale może to by było zadanie dla houdineigo, zrobić neutralna scenę do testowania materiałów i puścić przez wszystkie materiały z fodleru i niech się męczy 🙂 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności