Jump to content

Adobe Firefly - zitegrowane z Photoshopem


Recommended Posts

Jest to pewnego rodzaju "gamechanger" jeśli chodzi o Photoshopa. Adobe Firefly to jeden z projektów, których wersja testowa okazała się ogromnym sukcesem. Czy jest to kolejne narzędzie do generowania grafik? Nie do końca. To na co warto zwrócić uwagę - Adobe przekonuje, że ich narzędzie (model AI) jest trenowany wyłącznie za pomocą licencjonowanych obrazów z Adobe Stock, grafik na otwartej licencji oraz należących do domeny publicznej.

Od wczoraj dostępne jest w Photoshopie jako funkcja "beta".

Zachęcam zapoznać się z oficjalnym wpisem na blogu Adobe. Poniżem zamieszczę jego streszczenie w języku polskim.

Adobe zintegrowało Generative AI i Adobe Firefly z Photoshopem, dostarczając twórcom nowe możliwości i przyspieszając pracę. Subskrybenci Photoshopa mogą teraz korzystać z Firefly, rodziny generatywnych modeli AI, bezpośrednio w aplikacji Photoshop desktop (beta), używając własnego, naturalnego języka, aby nakłonić Photoshopa do tworzenia niezwykłych obrazów za pomocą Generative Fill. Te komendy mogą być używane do dodawania treści, usuwania lub zastępowania części obrazu oraz rozszerzania krawędzi obrazu.

Generative Fill jest zasilany przez Firefly, który został uruchomiony sześć tygodni temu i szybko stał się jednym z najbardziej udanych beta testów w historii Adobe. Firefly jest najbardziej zróżnicowaną usługą generatywnej AI na rynku, a jednocześnie jedyną, która generuje komercyjnie opłacalne, profesjonalnej jakości treści bezpośrednio z istniejących przepływów pracy twórców.

Firma podejmuje w ten sposób kroki, aby zapobiec wykorzystywaniu nazwisk artystów w działaniach generatywnej AI Adobe i przyspiesza otwarte standardy branżowe za pośrednictwem Inicjatywy Autentyczności Treści (CAI).

Wprowadzono również nowe narzędzia do Photoshopa, które znacznie przyspieszają codzienne twórcze przepływy pracy, umożliwiając użytkownikom wykonanie skomplikowanych edycji i tworzenie unikalnych projektów, oszczędzając przy tym czas.

Nowe funkcje obejmują:

 • Presety regulacji (Adjustment Presets):
  Filtry, które przyspieszają złożone zadania, pozwalając na podgląd i zmianę wyglądu obrazów w kilku krokach, aby osiągnąć natychmiastowy, charakterystyczny wygląd i uczucie. Istnieją 32 nowe presety w panelu regulacji, które można podglądnąć, zanim zdecydujesz się na ich zastosowanie.

media_11464aafe507ec80c3fc026b4d0849bccf

 • Narzędzie usuwania (Remove Tool):
  Funkcja zasilana przez AI, która pozwala zastąpić niechciany obiekt, po prostu go zamalowując, zachowując integralność pobliskich obiektów i zapewniając nieprzerwane przejście na skomplikowanych i zróżnicowanych tłach.

media_102b86f189b6ab8ee7fdd7eac4df8fa459

 • Pasek zadań kontekstowych (Contextual Task Bar):
  Menu na ekranie, które sugeruje najbardziej odpowiednie następne kroki w kilku kluczowych przepływach pracy,redukuje liczbę kliknięć potrzebnych do ukończenia projektu i ułatwia dostęp do najczęściej wykonywanych akcji.

media_1f3b161ad35742f3b2a1924bbfe4f13ddf

 • Gradienty (Gradients):
  Funkcja, która została znacznie ulepszona, a przepływ pracy został przyspieszony. Pozwala ona na tworzenie gradientów w kilku prostych krokach i teraz obejmuje nowe kontrolki na płótnie, które pomagają precyzyjnie kontrolować wiele aspektów gradientu w czasie rzeczywistym. Można teraz również dokonywać nieinwazyjnych edycji gradientów, co oznacza, że można wrócić i dokonać zmian w gradientach bez trwałego modyfikowania oryginalnego obrazu.

  Zobacz wideo: Gradients - Photoshop

 

Co sądzicie o Firefly? 


Zobacz cały news

Link to comment
Share on other sites

Chyba można powiedzieć 

r9Junil.png

Trochę to uprości wiele spraw i ludzie z marginalną wiedzą o Photoshopie będą mogli całkiem sporo zrobić. To trochę skompiluje życie tym co nauczyli się dłubać i sklejać prawie po pikselu obrazki od lat 90tych 🙂 

 

 

 • Like 1
 • Haha 1
 • kekw_waldi 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
 • Create New...

Important Information

We are using cookies. Read about our Privacy Policy