Skocz do zawartości

Opacity elementow.


blade18

Rekomendowane odpowiedzi

To teraz lamerskie pytanie. Jak w maxie (tylko nie bijcie) bo mam ciagle z tym problem, sprawic by przedmiot (nie tekstura) zrobic nie widzialnym ale zebym mogl np. przy animacji zrobic ze powoli bedzie sie pojawial bo potrzebuje tego do takiego motywu ze chce zeby moj napis byl caly czas w jednym miejscu ale nei chce by zle oddzialywal na to co jest za nim i w pewnym momencie sie pojawial powoli zeby to jakos wygladalo z sensem. Oczywicscie przy tym dodalbym sobie juz jakies swiatelko wylaniajace sie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 7
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Mam podobny problem:

Mam na drugim planie obiekt z nałożonym efektem glow, na pierwszym planie mam obiekt „plane” z nałożoną teksturą z kilkoma napisami. Chcę żeby plansza z napisami stopniowo się pojawiała w przeciągu kilku sekund. Początkowo jej visibility wynosi 0. W momencie kiedy chcę żeby zaczęła się pojawiać ustawiam visibility na 0 a na następnej klatce na0,01. Potem jadę do miejsca gdzie chcę żeby plansza była widoczna w 100% i całkiem zasłaniała wszystko tle i w tymże momencie ustawiam visibility na 1. Każdy sobie wyobraża jak powinno to wyglądać po wyrenderowaniu prawda? Problem w tym że już przy klatce z visibility 0,01 gasną wszystkie efekty za tą planszą (a powinny wygasać stopniowo – tak jak obiekty do których są przypisane). Podobny problem mam gdy na "planszę" nakładam mapę opacity (gdy chcę żeby była przezroczysta miejscami) w dziurach widać obiekty które są na drugim planie ale nie widać efektów im przypisanych. Tutaj jest odnośnik do tego tematu:

Podobny problem

W tej sprawie sugerowano mi użycie Video Post ale narazie nic to nie dało- będę próbował z opcjami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NIe wiem jak to jest w ostatnich versjach maxa, ale wcześniej parametr visibility działał na zasadzie 0-1 nie ma stanów pośrednich. ponieważ tak na prawdę to obiekt przy visibility =0 jest całkiem ze sceny usówany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności