Jump to content

Opacity elementow.


blade18

Recommended Posts

To teraz lamerskie pytanie. Jak w maxie (tylko nie bijcie) bo mam ciagle z tym problem, sprawic by przedmiot (nie tekstura) zrobic nie widzialnym ale zebym mogl np. przy animacji zrobic ze powoli bedzie sie pojawial bo potrzebuje tego do takiego motywu ze chce zeby moj napis byl caly czas w jednym miejscu ale nei chce by zle oddzialywal na to co jest za nim i w pewnym momencie sie pojawial powoli zeby to jakos wygladalo z sensem. Oczywicscie przy tym dodalbym sobie juz jakies swiatelko wylaniajace sie.

Link to comment
Share on other sites

Mam podobny problem:

Mam na drugim planie obiekt z nałożonym efektem glow, na pierwszym planie mam obiekt „plane” z nałożoną teksturą z kilkoma napisami. Chcę żeby plansza z napisami stopniowo się pojawiała w przeciągu kilku sekund. Początkowo jej visibility wynosi 0. W momencie kiedy chcę żeby zaczęła się pojawiać ustawiam visibility na 0 a na następnej klatce na0,01. Potem jadę do miejsca gdzie chcę żeby plansza była widoczna w 100% i całkiem zasłaniała wszystko tle i w tymże momencie ustawiam visibility na 1. Każdy sobie wyobraża jak powinno to wyglądać po wyrenderowaniu prawda? Problem w tym że już przy klatce z visibility 0,01 gasną wszystkie efekty za tą planszą (a powinny wygasać stopniowo – tak jak obiekty do których są przypisane). Podobny problem mam gdy na "planszę" nakładam mapę opacity (gdy chcę żeby była przezroczysta miejscami) w dziurach widać obiekty które są na drugim planie ale nie widać efektów im przypisanych. Tutaj jest odnośnik do tego tematu:

Podobny problem

W tej sprawie sugerowano mi użycie Video Post ale narazie nic to nie dało- będę próbował z opcjami.

Link to comment
Share on other sites

NIe wiem jak to jest w ostatnich versjach maxa, ale wcześniej parametr visibility działał na zasadzie 0-1 nie ma stanów pośrednich. ponieważ tak na prawdę to obiekt przy visibility =0 jest całkiem ze sceny usówany.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...

Important Information

We are using cookies. Read about our Privacy Policy