Skocz do zawartości

Rysunki dlugopisem - martwa natura.


Ka21k

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 21
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

postacie troche sztywnie ci wychodza, popracuj.

przy twarzach, oczy zbyt wylupiaste (najczesciej powieki czesciowo zakrywaja teczowke), i brwi ciut za nisko. druga twarz jest lepsza, tylko ten cien na szyi zbyt ostro sie urywa.

krzyz mi sie bardzo podoba, gdyby to wykonczyc w jakichs mrocznych kolorach, fajnie by bylo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzieki z opinie. Z postaciami to jest tak ze nigdy wczesniej nie rysowalem zadnej organiki. Dopiero sie ucze. W twarzach najwazniejsze dla mnie bylo nauczyc sie rysowac nos. nie zastanawialem sie nad reszta. Krzyz to miala byc zmiana koncepcji do bitwy 2D, ale i tak juz nie zdaze. Sprubuje dopracowac Jezusa. Mam nadzieje ze mi w tym pomozecie bo kompletnie nie wiem od czego zaczac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W koncu kupiłem nowy skaner, poniewarz poprzedni sie spalil :(

Oczywiscie nie moglem sie doczekac i wzucam tu nowe wypocinki.

Wojownik i nauka rysowania oczu a wlasciwie to oka :)

Pierwsze rysowalem calkowicie z pamieci i wogole pierwszy raz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio nie mam zbyt wiele czasu na rysowanie, ale takie cos udalo mi sie jakos nabazgrac.

 

niestety proby kolorowania w Photoshopie nie ida najlepiej, wiec chcialbym sie zapytac jak najproscej pomalowac (pokolorowac) taki obrazek. Probowalem nalozyc nowa warstwe w trybie Color lub Overlay ale nie za bardzo mi to jakos wychodzi.

Zaznaczalem i uzywalem Colorize w Hue/Saturation na czesciach rysunku lecz i to nie spelnilo moich oczekiwan.

Chcialbym ten szkic pomalowac wiec nie wiem czy lepiej od razu malowac po konturach czy najpierw pokolorowac ten szkic jakimis wstepnymi kolorami i dopiero puzniej dopracowywac szczegoly.

Jesli ktos ma jakies pomysly jak najlepiej to wykonac to bardzo prosze o podpowiedź.

Jesli ktos mialby ochote pokolorowac ten rysunek to smialo zachecam do umieszczania tutaj swoich wersji.

 

Zaznaczam, ze jestem poczatkujacy co zreszta chyba widac :D

Dlugopis+Skaner+Photoshop. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miecz wbity w skałę całkiem fajny. Masz wyćwiczoną rękę , brakuje natomiast konsekwencji i doświadczenia w światłocieniu (walorze) , przestawieniu przestrzeni i kompozycji .

Przede wszytkim rysuj z natury.

Poszukaj też w necie książek autorstwa Andrew Loomis'a.

A o kolorowaniu są tuty w dziale game art / skinning modeli low poly

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzieki panie Lukaszu za te motywacyjne dla mnie slowa.

Ćwicze ręke prawie codziennie w pracy przy maszynie w kazdej nadazajacej sie chwili.

Pojde za rada i postaram sie naszkicowac cos z natury.

 

Tymczasem chcialbym pokazac cos nad czym pracuje juz dluzszy czas.

Pojazd Star 266 z dzialkiem. Referka to zdjecie ktore wykonalem wlasnorecznie w jednostce wojskowej w Lesznie. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyznam , że przez chwilę myślałem , że to oteksturowany model 3D :)

Całkiem fajnie wygląda.

Czy rysujesz po zdjęciu ?

Jeżeli nie to:

Powinieneś zacząć od wyrysowania całości w kadrze ( tak by zgadzało się z oryginałem ), dopiero potem zabierać się za detale. Jeżeli rysujesz tak po kawałku , to poszczególne części mogą ci się nie zgrać na końcu .

 

Jeżeli tak to

też jest to pewna metoda , zwłaszcza na początek , jednak radzę jak najszybciej wziąć się za rysowanie z prawdziwej natury ( jakieś proste martwe naturki w stylu bałagan na biurku , kubeczek itp. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy rysujesz po zdjęciu ?

 

Ten pojazd to byl moj poczatek zabawy z Photoshopem.

Pojazd robilem na konkurs.

Minelo juz sporo czasu od kiedy zaczalem go malowac.

Rzeczywiscie referke mam na spodniej warstwie w photoshopie i przynajmniej na poczatku malujac w ten sposob chcialem zaznajomic sie z programem.

Rysuje po kawalku jednak caly czas podgladam sobie czy wszystko lezy na swoim miejscu :)

 

No to ide - natura mnie wzywa :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszedlem za rada Lukasza Jaskolskiego i oto prosze moje proby z martwa natura.

Pojemnik do rozrabiania emulsji chlodzacej w mojej firmie :D

Jakies sugestie? Porady? Czy ide w dobra strone?

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności