Skocz do zawartości

Dual CRT ... Odświerzanie


Marcin

Rekomendowane odpowiedzi

witam

 

sprawilem sobie wlasnie drugą 20" na Trinitronie

i pojawil sie pierwszy problem

 

weic ... przy rozstawieniu 2 monitorów mam male problemy z odswierzaniem a mianowicie jak to CRTki sobie sie tam minimalnie zaklucają ...

 

i pytanko ....

 

czy jest jakas mozliwosc zredukowania tego pola elektromagnetycznego ... np. przez wstawnienie jakiejs plytki ekranowanej pomiedzy monitory ?

 

oczywiscie nie jest to problem az tak szczegolowy ale jak sie przyjzec to mozna zauwazyc pewne drgania ... w normalnej pracy to nie przeszkadza ale monitorom to napewno nie sluzy ...

 

szczeze to czekam na odpowiedz MareGa ;] chyba sie na tym zna ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 13
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Mialem to samo tylko walilo mi od modemu na monitor w sumie po 2 godzinach pracy w takich warunkach moje oczy byly do wyrzucenia , prawdopodobnie nie jest to wina tego ze monitor dziala na monitor ;)

 

U mnie pomoglo zmiana z uziemienia na zerowanie.

 

na wszelki wypadek sprawdz plontanine kabli ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poprostu moj stary to elektryk ;) wykrecil kontakt i wsadzil tam jakis drucik ktory robi zerowanie przez co prad nie walcie ci w kompa podczas spiecia czy cos ;) w sumie nie zaglebialem sie w to , jak by co to jak wroci z roboty to go zapytam :)

 

Dzieki temu nie masz napiecia na obudowie miedzy innymi ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie nie. to nie sprawa karty. nowoczesne karty (zakladam ze masz cos w stylu R9500 w zwyz lub GF 5600 w zwyz) maja 2 ramdacki czyli moga wyswietlac 2 niezalezne obrazy ! Szeryf sie myli.

twoj problem bardziej polega na tym ze masz je podbiete w te same gniazdko.

dla proby pociagnic prad z innego pokoju do jednego monitora. to moze pomoc.

druga sprawa to slabo ekranowane kable laczace kompa z monitorami. poodsuwaj je od siebie albo podlacz inne jak masz mozliwosc. i ostatni powod jaki mi sie nasuwa to masz cos wpiete w siec co sieje zakluceniami ale jezeli przy jednym podpietym tego efektu nie ma to 3 mozliwosc nieaktualna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najwazniejsze zeby jeden monitor byl podpiety np w twoim pokoju a drugi mial zasilanie z innego.

ja mam R 9600 i podpinalem 19" LCD i 17" CRT tak dla proby i zadnych migotan na crt oczywiscie nie bylo.

 

ps. 2 x 20" crt. po paru godz. pracy pewnie swiecisz jak choinka. nie szkoda oczu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

buahaha Marcin, jesteś dla mnie uosobienie monitorowego masochizmu :D

2 x crt 20"

oczywiście stare i z allegro, żeby odopowiednio dużo promieniowania było

1280x1024@75hz na 20" LOL

zarezerwuj wizytę u okulisty, ostatnio rejestruje się w nfz z pół rocznym wyprzedzeniem, będzie akurat :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności