Skocz do zawartości

Pojazd 3D: Honda Civic


lpshinoda

Rekomendowane odpowiedzi

jestem niedoświadczonym grafikiem, dlatego wszelka pomoc z waszej strony będzie mile widziana:))) postanowiłem wymodelować metodą spline'ów Honda Civic efekt mojej dotychczasowej 9-cio godzinnej pracy są na razie marne(tyle czasu, bo pierwszy raz mam doczynienia z modelowaniem), a wybrałem spline'y, bo ta metoda jest dla mnie jak na razie łatwiejsza niż polymodeling :))), to na tyle, zapraszam do częstego postowania są na razie marne, niebawem pojawią się pierwsze screen'y (aż wstyd się przyznać, ale jeszcze nie umiem wrzucać tu grafiki, ale spoko, już niedługo pierwsze grafiki:)))))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 17
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

robisz na dole [go advanced] otworzy sie okno, brdzie kolejny przycisk dotyczacy zalacznikow, klikasz, otworzy sie okno i wrzucasz swoje pliki

 

metoda druga, wrzucasz na swoj ftp (jak nie masz to poszukaj w dziale luzne dyskusje) a pozniej w poscie tutaj wpisuje [ img ] adres z http [ /img ] oczywiscie te znaczniki i adres bez spacji, i unikaj wstawiania najpierw postow, a grafiki kiedys

 

polecam tez zajzec tutaj http://max3d.pl/forum/misc.php?do=bbcode

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czy mi się udało, ale próbowałem zapodać załącznik.... zobaczymy jak to wyjdzie w praniu, pamiętajcie, krytyka mile widziana, bo przynajmniej będe wiedział, gdzie popełniłem błędy, ale też bez przesady, bo jest to mój pierwszy model

 

jak widać udało mi się i tak oto prezentuje się mój dotychczasowy model... teraz możecie objechać mnie od góry do dołu... :)))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nadkole kanciate, polecam jednak poly, bo nurbsy rozwijaja skrzydla jak juz umiesz modelowac i masaz pojecie co robisz, zacznij od tutka fiata 500 albo landrovera bo jak sam widzisz krzywo jest,

 

to jest zacheta a nie wysmianie , ;) pracuj a uda ci sie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

yyyyyyyyyyy.....eee...yyyy.... - wiesz co teraz robie ? objeżdzam cie :D nie a tak serio to ja ci wiele niepowiem tylko tyle ze ostatnio sam czytałem artykuł i niebardzo wiem co w tym takiego lepszego od polymod. ? no bo skoro potem i tak trzeba extrudy, weldy walic wg splinów to jaki to sens skoro odrazu plana modeluje wg blueprintów - zawsze nietracimy tej godziny na rozrysowanie (?) spljnów ? tak po za tym to tak jak zawsze - powodzenia a co do pracy to tylko tyle powiem ze troche to kancite, zaznacz wierzchołki i daj nie na corner tylk ona smooth , musisz popróbować, ja tam na splainach i nurbsach az tak sei nieznam zeby ci cokolwiek doradzac, dobra koncze pisac te głupoty i zabieram sei za modelowanie swoich wypocin..nara./pozdro ps. gdzies ostation widziałm tutek o robieniu maski penzoil'a za pomocą splainów ;) poszukaj....dobra juz poszukam..........jest : http://www.wide3d.no/tutorials/Car_nurms_01.htm musisz przeczytać, tu jest o nurms modelingu ale mysle ze to na tym samym polega..- jesli sie myle to mnie poprawcie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziękuję za posty i zapraszam do dalszego oceniania, niebawem pewnie pojawi się jakiś malutki (bo mam naprawdę niewiele czasu) update z kolejną porcją pytań, więc zapraszam

 

a co do tego że model jest trochę kanciasty, to spokojnie, zniknie to jak przyjdzie kolej na modyfikator SURFACE a potem na MESHSMOOTH :))) a więc bez obaw, będzie dobrze, ale to z czasem

 

dzięki za komentarze oraz pozdro i zapraszam ponownie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sorki popełniłem pewnien błąd w sotatnim poście, mianowicie nie chodziło mi i MESHSMOOTH tylko o EDIT MESH sorki pomyliłem się, korzystam z paru tutoriali, międzyinnymi z tutoriala do: Renault Laguna, Peugeot 206 WRC, Lotus Elise Mk1 i Nissan R390 GT. Tak więc mam na czym się opierać, ale ludzie na forum zawsze mile widziani celem pomocy... a co do tego że polymod. jest łatwiejszy niż spline'y, to chyba tylko dla ciebie, bo jak dla mnie, to na razie jest na odwrót, po prostu na razie jeszcze nie umiem tak dokładnie wytłaczać plane'ów czy box'ów, dlatego stosuje metodę spline'ów... tak mi łatwiej.

 

ale spoko, człowiek uczy się przez całe życie i wierze, że na pewno przyjdzie i czas na poly z mojej strony,

 

dzieki i pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wreszcie ktos zabral sie za te auto. Powiem szczerze ze wedlug mnie jest ono najlepsze ze wszystkich. Sam jeszcze go nie wymodelowalem bo mam malo wprawy w grafie 3d (od kilku tygodni ucze sie obsulgi programu "blender") Pozdrawiam!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sam sie zastanawiaw, teraz zbytnio nie mam czasu na 3D, niestety zbliża się matura, nawet Max'a już odinstalowałem żeby mnie nie kusił i nie zabierał mi czasu przeznaczonego na nauke, obiecuje (jeżeli do tego momentu wątek nie umrze) po maturze dokończyć ten model

 

Lt.Knysha - musze zwrócić Ci honor, rzeczywiście polymod. jest o wiele łatwiejszy, a na pewno przyjemniejszy

 

dzieki za wszystkie komenarze i pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności