Skocz do zawartości

Scena 3d: mój pokój (WIP)


Luke3D

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 94
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

wrzucaj obrazy jako zalaczniki, ponizej masz [go advanced] i tam masz przycisk do zalacznikow

 

monitor robiles z linijka? bo jakis taki kwadratowy, nie znam monitorow ale zawsze wydawalo mi sie ze ekran powinien byc szerszy niz dluzszy, i chyba w tym wypadku tak jest, ale moze mi sie tyklo tak wydaje

 

LG_1710B_0.jpg

 

a moze jednak nie ;p

2LG1710b.jpg

 

e tam glupio gadam, moglbys dac jeszcze jakiegos ciekawszego materiala na podstawke i kabel wydaje sie lekko za gruby, scena narazie jeszcze nieciekawa ale wiem ze nad nia pracujesz, pozdrawiam [ale glupi wywod dalem]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dam teksture na podstawke jak tą teksture bede miał :-)

a narazie to wymiary (w rzeczywistości) mierzyłem linijką-32x37, zrobiłem plane'a o wymiarach 37x32(cm), edit mesh, edit poly, uvw map, scaline(bym innym zrobił gdybym miał np.braliza) no i tyle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bym innym zrobił gdybym miał np.braliza

 

hmmm... chyba brazila ;)

ale co do scenki to dodaj jakieś śmieci na biurku: pognieciony papierek od Snickersa, ołówek, puszkę piva, jakąś książkę, na monitorku małe żółte karteczki...

na razie jest tu zdecydowanie za pusto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko - u mnie nawet po przekopiowaniu pojawia się, że "zajedisty hosting" .... ja już za taki tekst bym z ich usług w życiu nie skorzystał.... "Zajebisty" to może być trójpaskowy dresik, albo mowa noworoczna ojca Rydzyka a nie hosting.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tweety: ten "braliza" to tzw. Ruski błąd nie wynikający z braku wiedzy :)

te śmiecie to zrobie później, narazie zrobiłem TYLKO monitor (no może tą ścianę też i biurko)

Yanser: skopiuj adres (do schowka), otwórz nowe okno przeglądarki, wklej adres, naciśnij enter

niedługo dam update'a i bedze cool :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem podłoge, sufit, ściany (narazie same plane) później będę z tego wycinał otwory (boolean :D) i wstawiał okna, drzwi, halogeny...

3.jpg

PS. Czy ktoś wie skąd wziąć materiał na podłogę ? Mam na myśli panele podłogowe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry że tak długo nie dawałem update'ów, ale jakoś mi sie nie chciało....Zabieram sie do roboty i może już jutro coś dam :] Biurko nie jest za szerokie, bo w rzeczywistości ma 190 cm (monitor-37cm)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po przerwie wracam do modelowania i prosze bardzo.

Render: scaline, coś z innymi mi nie idzie i nie chce mi sie instalować

Wiem że światło jest troche nie takie, ale w miare jak będę dostawiał nowe meble, to światło i rendery będę ulepszał.

Więc proszę o ocenę tego co zrobiłem:

4.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Narazie ci idzie fajnie , bardzo ładny monitorek i biurko

mam nadzieje że będziesz dalej sie tak przykładał jak do tej pory :]

A co do ściany a szczegulnie okna to mam nadzieje że to narazie jest taka prowizorka

powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

georgas: narazie okna nie ma tylko sama wnęka

Przyszła pora na wstawienie lampki:

5.jpg

6.jpg

Wiem że troche nóżki wyglądają tak dziwnie...popracuje troche nad tym

Jest może VRay do 3dsmax'a 7 ?? Jak tak to skąd mogę ściągnąć demo lub wersję free??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tutaj wrzucam tą samą scenę zrenderowaną mental rayem w 49 minut i 15 sekund :/

7.jpg

widzę kilka wielkich błędów, ale mentalem zrenderowałem sobie tylko żeby zobaczyć jak będzie wyglądać.

PS. Proszę o odpowiedź na pytanie zawarte w poprzednim poście

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tutaj wrzucam tą samą scenę zrenderowaną mental rayem w 49 minut i 15 sekund :/

7.jpg

widzę kilka wielkich błędów, ale mentalem zrenderowałem sobie tylko żeby zobaczyć jak będzie wyglądać.

PS. Proszę o odpowiedź na pytanie zawarte w poprzednim poście

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pluginy do maxa 6 są w pełni (prawie wszystkie) kompatybilijne z maxem7 takze wystarczy normalnie zainstalować i wybrać sobie pod f10. Ale mental lepszy od V-raya jest przecie, tylko trzeba się naumieć :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pluginy do maxa 6 są w pełni (prawie wszystkie) kompatybilijne z maxem7 takze wystarczy normalnie zainstalować i wybrać sobie pod f10. Ale mental lepszy od V-raya jest przecie, tylko trzeba się naumieć :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

vray w instalatorze pyta się o lokalizację folderu z 3ds max. podajesz mu ten folder i BUM! koniec kłopotów

a co do ostatniego renderka z mentalem to wrzuć tam skylighta bo te cienie są straszne!

ogólnie biureczko fajne: wielkość super, kuuupa miejsca na mychę i tablet :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

vray w instalatorze pyta się o lokalizację folderu z 3ds max. podajesz mu ten folder i BUM! koniec kłopotów

a co do ostatniego renderka z mentalem to wrzuć tam skylighta bo te cienie są straszne!

ogólnie biureczko fajne: wielkość super, kuuupa miejsca na mychę i tablet :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wtorek : zoom na 3cm... niema czegoś takiego. Mylisz najazd kamery ze zmianą ogniskowej obiektywu (którą się podaje w mm i niema ona nic wspólnego z odległości kamery od filmowanego obiektu ;) )

 

Luke3D : poszukaj ustawień antyaliasing'u lub sampling'u (nie wiem jak się to w v-ray`u nazywa).

Poza tym całkiem ładnie wyszedł render.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności