Skocz do zawartości

3DStudioMAX'a 7 POMOCY!!!!!!!!


Spikexxl

Rekomendowane odpowiedzi

Ludzie dobrej woli pomóżcie!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Mam taki problem:

Korzystam z 3DStudioMAX'a 7, zainstalowałem Directx9c który jest wymagany przez program do XP. Instalka przebiega bezproblemowo, ale gdy coś np. robię i chcę pracę zapisać, to wyskakuje mi ERROR czy zrobić kopie pracy i zamyka mi MAX'a. Gdy chce otworzyć "backup" pracy pisze, że nie może otworzyć bo jest uszkodzony. A więc w skrócie: robie coś, chce zapisać prace, wychodzi z MAX'a. Jeżeli ktoś ma Max'a 7 i miał podobny problem niech pomoże bo mnie już h.. szczela przy kompie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 14
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

spokojnie ;]

 

po :

1. to błąd ktory sie pojawia w naj mniej spodziewanych momentach (ja go uwazam za integralna czesc maxa)

2. sprawdz ; Temperature procka , Jezeli procek jest podkrecony to sprawdz jak bedzie w normalnej konfiguracji ,poprostu musisz miec strasznie stabilnego kompa jezeli chcesz pracowac na maxie ...

 

wszystko co moze uczynic z twojego kompa stabilnym bedzie milo wplyw na prace maxa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spokojnie ;]

 

po :

1. to błąd ktory sie pojawia w naj mniej spodziewanych momentach (ja go uwazam za integralna czesc maxa)

2. sprawdz ; Temperature procka , Jezeli procek jest podkrecony to sprawdz jak bedzie w normalnej konfiguracji ,poprostu musisz miec strasznie stabilnego kompa jezeli chcesz pracowac na maxie ...

 

wszystko co moze uczynic z twojego kompa stabilnym bedzie milo wplyw na prace maxa

 

co do 1... to porobie może 2 min. chce zapisać i klęka, co do 2 myślę,że możesz mieć rację ponieważ mam temp. 57 C na procku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

57 stopni ? Ja mam podobna konfiguracje kompa jak ty, tylko zamiast orginalnego epoxa mam podrobe Mercury, mam podreconego procka na 2600+ ale zmniejszylem napiecie najnizej jak sie dalo zeby komp startowal i utrzymuje mi sie temperatura procka okolo 47 stopni.

A wracajac do problemu wieszania sie to mi max wariowal jak procek przekraczal jakies 52 stopnie. ( dokladne wyczyszczenie coolerka na procku pomoglo :D )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście nie zakładam, że nie wziołeś tego pod uwagę - kiedyś miałem podobny problem, komp mi nie mógł zapisać pliku - ładował cały czas o błędzie

rozwiązanie było na tyle trywialne, że aż głupie

otóż max jesli chce zapisać plik w takiej lokalizacji gdzie już nie ma miejsca

inteligentnie informuje, że jest to błąd zapisu zamiast informować o niewystarczającej przestrzeni dyskowej.

 

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam sanownych forumowiczow. Od momentu kiedy przeistalowalem system w domku i w pracy (poradzono mi abym skorzystal i zainstalowal nowinke "bila" tzw. serwice pack2) max zaczal wariowac z zapisem. Co tu robic, wlasnie przez uwage stracilem prace nad ktora siedzialem 2 dni i ..... - chyba oszaleje. Czy moze to byc przyczyna? ten servicepack2? Temperatura procka, plyty, wogule wszystkich komponentow kompa - w normie. nic nie pomaga, a podobno podczas odistalowywania sp2 wywala sie dosc bolesnie caly system... Pomocy......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam sanownych forumowiczow. Od momentu kiedy przeistalowalem system w domku i w pracy (poradzono mi abym skorzystal i zainstalowal nowinke "bila" tzw. serwice pack2) max zaczal wariowac z zapisem. Co tu robic, wlasnie przez uwage stracilem prace nad ktora siedzialem 2 dni i ..... - chyba oszaleje. Czy moze to byc przyczyna? ten servicepack2? Temperatura procka, plyty, wogule wszystkich komponentow kompa - w normie. nic nie pomaga, a podobno podczas odistalowywania sp2 wywala sie dosc bolesnie caly system... Pomocy......

 

Z SP2 jest tak.. jak juz sie zdecydowales to trzeba niestety brnac w poprawki dalej..tj. warto poczytac jakie poprawki wyszly do SP2 ;-) dopiero po kilku takil latach system powoli sie stabilizuje ... dobrym pomyslem jest przesuniecie plikow stronicowania i tempa na oddzielny dysk np. jakis sformatowany w fat16 (najszybszy format) a sam system bez innego oprogramowania zostawic na oddzielnej partycji ...ale uwaga koniecznie z zapasem miejsca (pliki konfiguracji ,pliki system restore itd) u mnie taka konfiguracja sie sprawdza.. polecam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Holi szit :) to ja musze miec chyba cholernie stabilnego kompa bo niepamietam zebym takowy blad kiedykolwiek mi sie pojawil a w maxie juz troche latek siedze:) u mnie temp. proca raczej wysoka , barton 2.5 + sredni cooler = ok 65 C

Pracuje caly czas na W2000 + SP4 , zadnych problemow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Przeszukałem neta i znalazłem coś takiego [ troszke zbacza z tematu, ale moze pomoże ] :

 

3ds max 7 will frequently crash on auto-save

Posted: January 25, 2005

 

Issue:

3ds max 7 will frequently crash on auto-save if the display quality with your video board is set to 16-bit.

 

Solution:

Set the quality of the video card to 32-bit instead.

 

moze zmiana jakosci na 32-bity pomoże ?

 

[ Pozdrawiam VTR ]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności