Skocz do zawartości

Scena: Modele za free


Rekomendowane odpowiedzi

To tak w związku z tym że ktoś mi nie wierzył w to że zrobie z samych modeli za free jakąś animke spróbopwałem zrobić z 3 modeli za free i to wszystko. Niestety animki wam nie pokarze bo render zrobie na kiedy indziej (jak będe miał wolny czas) bo strasznie długo się robi jedna klatka (około 5-minut) nawet tej nie zrobiłem bo nie mam tak dłużo czasu (jutro do szkoły :( Daje jedną klatke zrobiną prt-scr. Światła są jeszcze do dupki. Robiłem to coś około 30 minut :) W końcu Animka jest :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 31
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

To ja nie rozumiem, pokazujesz obrazek i mowisz ze zrobiles animacje bo ci nie wiezyli ale jej nie pokazesz, wiec jak ci tu wierzyc. Ja nic do ciebie nie mam, ale twoja logika i sposob w jaki skladasz posty sa dla mnie niepojete.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

znam tego stworka: był taki filmik kiedyś dla Agnieszki. Nawet gazeta z tego była (film 3d) jesteś pewnien że model ten jest darmowy? czy może po prostu jest dostępny (w sieci, gazecie itp. to nie to samo).

Ale nie nabijajcie się z chłopaka, niech cwiczy na free modelach jak mu się chce - może zostanie animatorem? ;P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wbmaster,autorem tego modelu jest Paweł Lipka, widziałem tą gazetę i nigdzie nie było zaznaczone że model jest free i że można go używac to swoich projektów... Słuchaj, jak nie jesteś pewien że jast on darmowy - czyli że można go swobodnie wykorzystywac (bo to czy jest dostępny do oglądu to inna sprawa) to wstrzymaj się na razie z tą animacją, bo może byc z tego niezła draka... (Ja bym się wqrwił potężnie)

Zresztą sam autor tego modelu czasem pojawia się na forum: http://www.max3d.pl/forum/showthread.php?t=12064 ... tak naprawdę to zastanawiam się czy nie napisac mu prywatnej wiadomości, bo chyba jego prawa autorskie zostały naruszone (jak sie myle to mnie poprawcie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja myśle że Paweł Lipka nie powinien nic mówić co do tej sceny dlatego że udostępnił go w gazecie "film 3d" to po kija miał by byc ten model jakby nie morzna było nim się bawić i pokazywać swoje talenty :) Webmaster napisał że to jest z gazety film 3d i raczej nie będzie miał problemów, nie powiedział że jest jego :) Za co poszedł Webmaster siedzieć ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skoro webmaster zapłacił za gazete to model jest jego :P ja nierozumiem takiego czegos ze w kś-ekspercie pisali ze oni uzywają delphi enterprise do robienia programów a potem te same programy (skompilowane+kod) dawali w gazecie za którą trza płacić , a sam borland napisał ze enterprise'a mozna uzywac ale niemozna sprzedawac skompilowanych progsów - i gdzie tu sprawiedliwośc złodzieje je[piiiiiii] pytam sie ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jezeli model jest dostepny w jakiejs gazecie, internecie czy gdzies, to logiczne jest ze po to zeby go uzywac, a nie po to zeby zastawiac pulapki prawne na niczego nie swiadomych uzytkownikow. Bycmoze inaczej sytuacja wygladalaby gdyby Webmaster probowal zrobic przy ich uzyciu jakas komerche, wtedy trzeba byloby sie zaglebic i sprawdzic jak zostala sporzadzona licencja dla modelu.

 

A tak btw, nie wiem ziomuś o co ciebie chodzi, weź napisz donos na Webmastera do P. Lipki i zobacz co sie stanie, bo strasznie p****sz

 

hindus: programy tak samo jak i plyta są zapewne dodawane "gratis" to za gazete trzeba placic :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z punktu widzenia prawa to może być różnie (zwłaszcza z internetem i modelami "free") ale przy prywatnych projektach jak ten chyba trzeba by autora - upierdliwca żeby się czepiał. Inna rzecz że może mieć świete prawo sobie nie życzyć samej publikacji tych prywatnych projektów ale to raczej temat dla niewąskiego prawnika a nie na forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda że nie ma znami mastera by powieedział co myśli na ten tameta (lol). :( Ja uważam że jakby ta animacja była sprzedawana za kasiore i by był jego model to ja bym się czepiał ale jak master powiedział dokłądnie że to jest model za free z gazety film 3d i że to jest JEDYNIE do pokazu co umie to wiecie ja bym nie miał jemu nic za złe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1: zły dział

2: Pewnie że da się zrobić animacje z darmowych modeli, ale po co. Jak sam zrobisz postać i rig do masz nad nią większą kontrolę.

Bardziej boje się że webmaster zacznie sciągać gotowe animacje i poda je jako własne.

 

p.s Piątek już niedaleko. Czekamy na animkę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość HUSKY

webmster znoowu zameciłes srał pies na to ze to nie twoje modele ale znowu kłamiesz az mi monitor paruje 5min jedna klatka tej animki jasne tylko z tego co pamietam ty masz kompa podobnego parametrami do mojego(tak przynajmiej twierdzisz) czyli 2,5 Ghz 512 ram karta radeon 9200 . ja pamietam ta gazete rzeczywicie były na niej modele i pamietam jak uczyłem sie robic bones miałem bardziej złozona scenke od twojej z ta sama postacia i render jednej klatki trwał niecała minute w rozdzielczosci 640x480 niesadze zebys robił animke w wyzszej rozdzielczosci bo by ci nikt tego nie sciagał czekam do soboty na render bo cos czuje ze i tak go nie bedzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość HUSKY

no niestety marcinie webmaster jest tu pod wieloma postaciami. pewnie ma neostrada i jak mu ip zablokuja (............) to wiesz jak to z neostrada nien bede pisał bo moze jeszcze gowniarz sie nauczy i dopiero bedzie kupa. łojoj weblamster wez chłopie sie za nauke zadiedługo testy do gimnazjum buhahahahahahaha :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności