Skocz do zawartości

kto pomoże?


Gość zurma

Rekomendowane odpowiedzi

Gość zurma

Chciałbym kupić komputer do grafiki wektorowej, bitmapy i 3d, może coś z video (jescze nie wiem. Dysponuję do 4,5 tys. PLN (sam komputer bez ekranu, nagrywarki i peryferii). Czy ktoś może poradzić, jaka konfiguracja będzie najlepsza? Zdaję sobie sprawę, że różnice zdań co do sprzętu są bardzo duże, ale może jednak? Może ktoś ma doświadczenie?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 17
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

przedewszystkim duuuzo ramu ;] najlepiej 2 dyski w tym jeden mniejszy (okolo 6 gb na plik stronnicowy i windowsowego tempa)

 

niedlugo wychodzi win64 bit edyszon weic warto juz investowac w 64 bity ... ale jak juz AMD to na slocie 939

 

za taka cene mozna sobie niezle cudo zlozyc ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość zurma

Wielkie dzięki. Nie znam się na sprzęcie i wszystko to brzmi dla mnie trochę tajemniczo, ale myslę, że jak zbiorę jak najwięcej informacji to uda mi się coś złożyć (ktoś :-) mi złoży).

Nie chcę zawracać głowy, ale może udałoby się jeszcze konkretniej?

Dużo RAMu tzn. ile?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość zurma

Dzięki, a co można sądzić o takim zestawie?

płyta główna ABIT AA8-3rd Eye, procesor Pentium 4 3.2GHz BOX FSB800MHz 1M LGA775 pin 0.09u Prescott 540J, z technologią Execute Disable Bit, Pamięć x 2 DDR2 512MB PC4300 (PC533) Infineondysk x 2 Hitachi HDS722512-VLSA80 ;120GB,7200,8MB,SATA150obudowaChieftec

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie mam teraz czasu, zeby zlozyc dokladnie, ale tak na oko to mniej wiecej jak mowi marcin, czyli

-a64 3500+ ~1k pln

-mobo na s939 na nforce3 ultra lub via k8t890, wydajnosciowo sa podobne. cos markowego typu asus, msi, gigabyte itp. ~400-500pln

-2gb ddr 400. daruj sobie ddr2 bo poki co sa za drogie i nie ma skoku w wydajnosci w porownaniu do ddr. cos markowego typu kingston, twinmos, samsung ~300pln za 512mb

- duzo twardziela, marka nieistotna. 200gb, 8mb c. sata, ~400-450 pln

- grafa gf6800gt, ~1600pln, ew. gf6800 ~1200pln, chociaz byc moze tutaj nalepszy wybor to ati. niedawno wypuscili nowy model- radeon X800 XL, wydajnosciowo podobny do 6800gt a w cenie zwyklego 6800. ale trudno go jeszcze dorwac.

- buda plus markowy zasilacz 400-450W, kilkaset zeta

 

byc moze troche ci braknie, wiec albo znajdziesz kilkaset zeta albo musisz z czegos zrezygnowac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam też A64 zamiast Intela (te Prescoty to się trochę grzeją...)

 

hmm slyszalem ze athlony sie strasznie grzeja :( i jakby sie spalily to tego nie pokrywa gwarancja! a intel ma jakas funkce ktora informuje ze procesor sie przegrzewa i sie wylacza(czy cos podobnego)

odrazu mowie ze sie na sprzecie tak za bardzo nie znam

ja gdybym kupowal kompa wzialbym z intelm p4:D

 

moja konfiguracja:

INTEL PENTIUM 4 3.4 GHz 800MHz / 1MB Cache BOX 775 1095 zł

ABIT AA8-3rd Eye 576 zł

Sapphire Radeon X800 XL 256 MB 256 Bit TV PCI-E 1250 zł

(lub ta Winfast GF 6800 256 MB 256 Bit PCI-E TV 1250 zł)

WD Caviar 200 GB 8 MB cache S-ATA 420 zł

400 - 2 GB KINGSTON ok 1000 zł

 

suma= 4341 zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Blah... Chyba inaczej rozumuję :|...

 

 

Zainwestuj przede wszystkim w dobry monitor + tablet + dobra mycha...

 

Zawartość skrzynki może być spokojnie z segmentu mid/low-end. Zapewniam że i tak nie będzie ograniczać twojej twórczości zważywszy że tak naprawdę wyrzucasz dużo pieniędzy na +30% wydajności.

 

Tylko z RAMem się zgadzam, GB min. ;)

 

 

Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności