Skocz do zawartości

Obiekt 3D: Monitor


only

Rekomendowane odpowiedzi

Postanowiłem stworzyc mój powazny pierwszy model, od niedawna (około tygodnia) zaczełem się bawic Wings 3D ...

Jak już zauwarzyliscie ma to byc "Monitor", ale nie taki zwykły monitor :P Z róznymi bajerami, pierdołami i koralikami. Nie zwracajcie uwage na rander :|

Jestem otwarty na pomysły ... (bo ja nie mam).

 

Co to samego modelu ... ten obrazek przedstawia Ekran, podstawe i 2 buteleczki, ów buteleczki słuza jako paliwo "Nitro" :P.

Planuje dodac za monitorem głosnik (lub cos w tym stylu), a przed mini ekran ( nie wiem po co :] )

dużo kabli, moje logo itd.

 

Badzcie łagodni co do krytyki ^^

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 14
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

W jaki sposób ustawiasz wings, aby render był taki czytelny, nie było cienia zakrywającego połowę modelu oraz aby była ta "podłoga" pod spodem?

Uzywasz yafray?

U mnie jak renderuje yafray to efekt jest taki, jakby całość była wyrenderowana w mniejszej rozdzielczosci i powiekszona (slowem - paskudny efekt) :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz chwilke poczekaj mam problem przy randeringu ...

Ja nie uzywam Max'a ... :P mam demko ale cos padł :]

 

edit: Rzut z edytora :|

 

W jaki sposób ustawiasz wings, aby render był taki czytelny, nie było cienia zakrywającego połowę modelu oraz aby była ta "podłoga" pod spodem?

Uzywasz yafray?

U mnie jak renderuje yafray to efekt jest taki, jakby całość była wyrenderowana w mniejszej rozdzielczosci i powiekszona (slowem - paskudny efekt) :/

 

Robie to w Wings za pomoca Open GL ...

Pierwsze robie podłoze za pomoca Grid, nadaje mu ciemny kolor ( ciemniejszy od modelu ) i rander :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rfs - pokaż obrazek jak to wygląda...

 

Teraz udało mi się dojść co jest źle.

Otóż render wygląda tak słabo w podglądzie wbudowanym w wings.

Otwieram plik w zew. przeglądarce i jest ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rfs yafray nie jest zły :)

 

5minut z yrafray Takie sobie ale mi sie podoba ^^ Miodzio

 

Ładnie, efekt znacznie lepszy niż na OGL :>

Ale ja zaczynam dopiero (albo usiłuje) to mi sie prawie kazda praca podoba :P

 

Mogłbyś mi napisać jakie wersje masz wings oraz yafray? (bo ustawienia to pewnie bliskie standardowych:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do pomysłów na monitor z bajerami, to możesz mu dorobić lampkę, (najlepiej skierowaną na ekran, żeby nic na nim nie było widać), na szczycie monitorka zegar z kukułką, koguty i megafony po bokach, i do tego wszystkiego wodotrysk skierowany na użytkownika. Będzie on bardzo pomocny przy studzeniu białej gorączki, do jakiej doprowadzi uzytkownika ten monitor, ze wszystkimi bajerami ustawionymi na "ON". Pozdro. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj

Pomysl fajny!!! Tylko przyczepilbym sie do pewnej rzeczy mianwicie, sam ekran jest dosc masywny - a "ramie" jakos wydaje sie malo wytrzymale. wydaje mi sie ze nie ma szans by wysiegnik utrzymal taki ekran. no ale to tylko mnie sie tak wydaje. Fajnie rob dalej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zrób jedno are tak z 30 stopni na lewo od ekranu, odległość zależnie od wielkości światła. Drugie area daj jako gdzieś z tyłu, byle nie na jednej alinii z pierwszym, wszystko możesz doprawić jakimś dodatkowym gdzieś z góry.

Włącz też na gridzie fressnela w yafrayowych opcjach renderingu.

Załatw jakąś lepszą teksturkę i specular do niej.

Dodaj też do niego jakąś przeciwwagę, boby się przewrócił, nawet jak nie od razu, to przy sprzątaniu biurka ;] środe ciężkości wtedy znajdzie się bezpiecznie w środeczku stojaka.

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności