Skocz do zawartości

Mleczna szyba!! długi czas renderu!!


Damian!

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam pytanie, czy istnieje jakas możliwość aby na scenie szybe mleczna liczył mi szybciej. Sprzetu nie mam za dobrego (AMD 800, 256 ram ,matrox 450 dh 32 MB) lecz mimo wszytko scena ta ze zwykła szyba liczona jest w 20 minut z mleczna ok 3h. Ustawniena do szyby mlecznej to refl 40, Glossy 0,5, refr 245 glos O,5.fog 1.2. Jestem poczatkującym uzytkowiniem wiec prosze o wyrozumiałośc, mozliwe ze o czyms oczywistym zapomniałem. światło tagret direct.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 7
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic

i jeszcze jesli to bedzie mozliwe poprosze o jakies parametry na mleczna szybe ( bo pewnie mam cos zle) bo moge eksperymentowac ale jak mam czekac na wynik ok 2 h :( no to mi sie

odechciewa

pozdrawiam niedługo dołacze renderowana scene

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w reflect tez koniecznie daj subdivs na ok 4-5 (w razie koniecznosci nieco wiecej)

Jesli nie bedzie to animacja i mleczna szyba nie jest jakos specjalnie pozaslaniana obiektami mozesz podniesc jej wyglad w Photoshopie. Wyselekcjinuj obszar i daj nieco blura. Uzyskasz efekt jak przy 50 subdivs ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i włącz interpolation przy gloosy dla reflect i refract ;] to takk ajk masz w cyfrówkach ... jak robisz zdjecie w rozdzielczosci interpolatowanej to tak jak byc zrobil resize w PS czyli sie pixele rozmyją ... i nie bedzie takiego noisu wielkiego w tej szbie przy uzyciu gloosy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności