Skocz do zawartości

Kilka moich fotografii


Chalek

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 8
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

nie znam sie na fotografii ale powiem jakie mam wrazenie ;)

 

1.wydaje mi sie ze zaraz spadne na ttego typa

2.bialy budynek strasznie rozprasza

3.krzywo i samochod bardzo kontrastuje z budynkami

4.podoba mi sie ;)

5.nic szczegolnego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pokadrowalbym te zdjecia mocno. Pokazal, ze widzisz to na swoj sposob. Bo na razie to ot jakies widoczki pocztowkowe, niczym nie zaskakuja, kazdy tak je widzi. Samo drugie zdjecie jest przegadane i nieciekawe, ale juz 4. mi się podoba, pokazuje ciekawy kadr z 2. Jest jakies niedopowiedzenie, fajna kompozycja.

 

Z 2. można by też pokazac same budynki na gorze. W 1 i 3 tez mysle by sie ciekawe kadry znalazly. Reszta jak dla mnie nie ma specjalnego "ladunku artystycznego" ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po prawdzie to kiepskie te foty. Czarno biale nieznaczy automatycznie dobre, ot tak, kadry pstrykniete bez specjalnego zastanowienia. Probuj w miare mozliwosci wybierac ujecie tak zeby nic nie przeszkadzalo w pokazaniu obiektu, postaci ktora Ciebie zaintrygowala. Jesli zaciekawil Cie koles z pudlem to poczekaj az przejdzie jeszcze kawalek i z kadru zniknie samochod obok, jesli chcesz pokazac budynek to nie musi byc koniecznie ustawiony na srodku fotki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja na fotografii się za bardzo nie znam, jak zresztą w ogóle na sztuce, ale mimo to wyrażę swoje zdanie na powyższy temat :)

Ogólnie to szarość jest zbyt monotonna, wszędzie taka sama. Najciekawsze , z pokazanych tu zdjęć, jest nr 4, a to ze względu na kadr, reszta raczej przeciętna, a nr 5 w ogóle odpada. Ogólnie zdjęcia raczej nieciekawe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chalek, brak koncepcji w tych fotach...

kompozycja jest zaburzona na kazdym... w sumie nie wiadomo co chciales pokazac...

na pierwszej focie ten maluch rozprasza

na drugiej... celujesz w drzewa.. najgorszy wybor...

na trzeciej.. to autko moglo sobie pojechac.. jest zbedne.. i ten kąt natarcia na budynki malo interesujacy

na czwartej.. znow nie wiadomo o co chodzi?

na piatej... sam nie wiem

na szostej... spojrz na ta fotke raz jeszcze... i powiedz co wnosza te kraty na pierwszym planie w tym ujeciu? wg. mnie... nic

na siodmej... widokowka...

 

reasumujac... obserwuj kadr, przed pstryknieciem, czy czasem jakis elemnt nie psuje odbioru... nie rozprasza...

 

no i duuuzo pstrykaj.. w ktoryms momencie poczujesz blusa :)

 

pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wszystkim za komentarze, na prawde są dla mnie ważne. Dotąd robiłem głównie zdjęcia przyrody: grzybki, kwiatki itd. Tego typu fotki, to dla mnie totalna nowość, sporo musze się jeszcze nauczyć.Jak będę miał coś nowego, to wrzucę tu i będę z niecierpliwością czekał na komentarze.

Dzięki i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podstawą tego typu fotografii jest znaleźć bardzo dobre miejsce/temat, jakieś ciekawe, inne, może nawet intrugujące, tego trochę w Twoich fotkach brakuje. I tak jak niżej kilka uwag przedmówców, kadrowanie, ciekawy temat umieszczony w odpowiednim miejscu na zdjęciu. Potrzeba dużo czasu i wprawy żeby to wszystko opanować (ja jeszcze nie opanowałem :) dlatego życzę powodzenia w dalszym fotografowaniu :)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności