Skocz do zawartości

SERIAL ATA vs. Windows XP


Badyl

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 21
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

dostałem od panów w sklepie instrukcję:

instalacja systemu na interfejsie serial ata,

z której to wynika, że płyta ta jest oparta na technologii intela. piszą również, iż w takim wypadku nie trzeba wgrywać driverów z dyskietki, gdyż są one wbudowane w bazę sterowników Windows... no i ok.

"wkładamy płytę instalacyjną windows 2000,XP do naszego napędu cd-rom i tuż po jej rozruchu naciskamy kilkakrotnie klawisz F6 na naszej klawiaturze (aby zainstalować sterowniki SCSI RAID innej firmy). UWAGA!! NIE WCISKAMY F6 wprzypadku płyty na chipsecie intela."

no i nie wciskam nic po włożeniu płytki. ale i tak nic sie nie dzieje. probowałem też "bootwać" z płytki XP, ale też nie działa...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to ja mialem tak-musialem "zrobic" dyskietke ze sterownikami sam-tzn zgrac na nia odpowiednie pliki i zaladowac recznie-jesli masz sterowniki to sprobuj-tylko musisz uwazac zeby sgrac tez plik informujacy o danym sprzecie-nie wiem czy Ci to pomoze ale ja tak musialem zrobic-panowie w sklepie z moich doswiadczen slabo sie znaja-powodzenia

ps. troche dziwny mi sie wydaje zwiazek sterownikow dyskow z chipsetem...to moze byc jakas sciema ale nie daje glowy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... albowiem win xp nie dorobil sie jeszcze sterownikow do SATA. przy bootowaniu z CD pojawi sie haselko czy chcesz zaladowac alternatywne stery, wcisnij f6 i wloz dyskietke z driverami od producenta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podana procedure wykonuje sie tylko jak chcesz instalowac system na raidzie sata. aby system wykryl raid musisz z cd od mobo zaladowac stery w sposob ktory podales. ale ten assus chyba nie ma raidu wiec nic dziwnego ze ci nie dziala :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale ten assus chyba nie ma raidu wiec nic dziwnego ze ci nie dziala :D

eee. nie rozumiem do konca? to znaczy...

hmm, wiec musze znalezc sterowniki i zainstalowac je z dyskietki przed systemem?

na cd dolaczonym do mobo sa jakies drivery w katalogu 'F:\Drivers\Chipset\inf\RCD\xp' (przypuszczam ze to to). jest tam masa plikow .cat. czy ktos wie jak maja wygladac te drivery?...

sory ze tak jęczę, ale naprawde... czarna magia to dla mnie

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

raid to (lopatologicznie) dwa dyski podlaczone do kontrolera raid dzialajace jako np jeden dysk (raid 0) w celu osiagniecia zwiekszenia wydajnosci.

twoja plyta nie ma raid, ty nie chesz (chyba) instalowac systemu na raidzie wiec problemu nie ma, nieczego nie musisz dodatkowo instalowac :P

 

... no chyba ze masz dysk powyzej 160 gb i ci system nie wykryje wlasciwie jego pojemnosci

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok :)

właśnie poglądałem manuala do płyty głównej i faktycznie nie ma :)

dzięki za pomoc wszystkim, teraz trochę pokombinuję, jak coś to się zgłoszę :P

aha, no przede wszystkim nie moge poradzic sobie z tym, ze plytka z windowsem sie nie bootuje - nie moge zainstalowac systemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podepnij dysk do zwyklego sterownika, wtedy powinno ci go wykrywac, pozniej to juz tylko zmienic kolejnosc bootowania na cd-rom i zainstalowac. Po instalacji znowu przepiac i powinno byc ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chce zainstalowac windowsa xp na nowym kompie...

po pierwsze, wogle nie bootuje sie cd rom. wyswietla komunikat w stylu:

"niewłaściwy dysk, zmień dysk i spróbuj ponownie"

 

sprobowalem zainstalowac ME spod dosa i poszedl, ale uruchamial sie tylko w trybie awaryjnym. w normalnym nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie chce krakac ale tak wlasnie wygladala moja proba z odpaleniem nowej mobo assusa ktora po miesiacu testow i wymiany wszystkich czesci okazala sie fabrycznie uszkodzona. pozniej pokazywaly sie tylko bluescreeny.

 

ale jesli nie bootuje to moze masz zle wypalona "kopie zapasowa" xp lub nie ustawiony boot z napedu w biosie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>puk puk puk w niemalowane drewno

 

xp dziala bo sprawdzalem na starym sprzecie.

czy mozliwe jest zeby w biosie cos bylo tak ustawione, ze naped dziala normalnie w dosie, a jednak nie bootuje? ani XP, ani ME.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam SATA jako jedyny dysk, na płycie od mobo jest katalog ze sterownikami, zgrywasz je na dyskietke i robisz tak jak mówi dirty. Instalujesz inne sterowniki (F6 ?) do dysku. Po tym jest już ok. Wiem bo to robiłem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności