Skocz do zawartości

komputer do cada i 3d help :D


wariat

Rekomendowane odpowiedzi

czesc wszystkim

za kilka moze kilkanascie dni zamierzam kupic nowy komputer. ktory bedzie mi sluzyl glownie do cada i 3d. na moim staruszku jakakoliwek praca jest dluga i uciazliwa :[ a o projektowaniu 3d moge zapomniec :/ na dzien dzisiejszy pracuje na pentium II 233 podrasowany do 300 mhz do tego 128 ramu, dwa dyski - lacznie 10GB. i karta radeon 9000 pro takze niejest wesolo. niedawno kupilem sobie monitor 19' EIZO L768 i myszke logitecha mx laser. a oto moj pomysl na nowy komp:

pentium4 3.2 GHz z HT

plyta glowna: asus p4c800e deluxe

2 dyski: WD RAPTOR 74GB

DVD R/RW PLEXTOR PX - 716 A

pamiec ram: kingston hyperx ultra low latency 2x1024MB ( 2x dual - 4 kosci 512MB)

wentylator na proc: zalman 7000 B-CU

drukarka: hp deskjet 9650 - do formatu a3

skaner: canon 8400 F

K. graficzna : wildcat realizm 100

 

moze jak dla poczatkujacego jest to troche zestaw snobistyczny, ale z drugiej strony jak mam kase wydawac to wole kupic cos dobrego i zeby mi na dlugo starczylo.

co myslicie o takim zestawie? i co byscie w nim zmienili? z gory dzieki za pomoc, jesli chodzi o 3d to jestem szary w te klocki na 2d autocad pracuje 2 lata w sumie, ale w koncu chce zaczac robic projekty w 3d - bo jak na razzie muj zestaw do 3d wyglada nastepujaco:

glina

karton

olowek

nozyk

klej

itd...

 

szacuneczek dla was, widzialem wiele dobrych, a nawet bardzo dobrych prac w tym serwisie i jestem pelen podziwu dla was.

pozdrawiam wszystkich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 20
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Ja bym Ci proponował jakieś stacje robocze HP http://www.hp.com/workstations/pws/index.html sam prawdopodobnie zostaje właściciele m HP xw9300 najlepiej sam przejrzyj... ceny aż takie nie są kosmiczne... masz konfigurator więc dobierzesz wszystko według swoich potrzeb... jest dużo dystrybutorów w polsce więc chyba nie będzie z tym problemu...

Co do twojego zestawu to trochę marny...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czesc mote. dzieki za rade. przegladalem te stacje robocze ale ceny raczej sa spore. mowisz ze moj zestaw jest marny? ale w jakim sensie? k graf marna? ram marny?, dyski, procesor, plyta glowna? bo zabardzo niewiem. chc kupic dobry komp z drukarka a3 i skanerem, ale niechce przekroczyc sumy 12.000 zl :/ a konfiguratora na tej stronie hp nie znalazlem...

dzieki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprzecior swietny, ogolnie nie mam zastrzezen...

 

radze tylko poczekac troszke i kupic pentiuma z serii 6xx, dokladniej p4 640, ktory ma zegar 3.2 ghz i poki co kosztuje ~tyle co p4 550 (zegar 3.4ghz) czyli jakies 1200pln, ale ma cache'u 2mb oraz technologie EM64T czyli obsluge 64 bitow (przyda sie wkrotce, pod koniec kwietnia wychodzi WinXp64 a przestawienie sie producentow softu do grafy na 64 bity to kwestia max paru miesiecy). poki ciezko go dostac ale jesli ci sie strasznie nie spieszy to warto poczekac, super procek.

 

co do wildcata... zastanow sie nad Quadro. w cadzie wydajnosc bedzie podobna ale juz w 3d porownywalne Quadro spisuja sie lepiej (a nawet duzo lepiej, zalezy od softu)

 

edit: no wlasnie, ile dajesz za tego wildcata? cena to jesli sie nie myle ok 600$..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 tałzenów :) - hmmm... ale bym sobie sprzęcik stworzył...:)

zero oszczędności..., ja jak już pisałem polecam zestaw na opteronach... i najlepiej złozyć samemu... - a jak nie to HP robi naprawdę dobre stacje... Dell również...

 

zestaw który mogę polecić:

 

CPu: 2x Opteron 244(box)

MOBO: Tyan Thunder K8W S2885ANRF

RAM: 4x 512 kingstone ECC

Grafika: PNY Quadro4 750XGL (mam taką karte naprawdę jest bardzo dobra, ja oczywiście nie dałem za nią 2800 zł tylko kupiłem używaną za 700 zł :))

 

8700 zł :) - pozostaje ci około 3,3 tys. na drukarke,obudowe,mysz,klawiaturke,dyski,Monitor itd. -

 

Ale zobacz sobie że szukając oszczędnosći łatwo można kupić używany towar za 1/10 ceny...:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

teraz to naprawde metlik mi zrobiliscie :] wildcat'a kupuje za 2300 + vat czyli 2800 okolo. od glownego dystrybutora : http://www.sarco.com.pl/ , a to najtansza oferta w niemczech : http://gt.preissuchmaschine.de/gt_frontend/main.asp?produkt=354097

ps: na tej stronie zawsze sprawdzam ceny sprazetu w niemczech. wiem ze przeplacam ale biore komputer w leasing, wiec wszystko musi byc ze sklepu. gdyby nie to kupil bym quadro fx 3000 z tej oferty : http://www.allegro.pl/show_item.php?item=43758113

jak patrzalem po sklepach to normalnie kosztuje od 5500-7000 zl :[

co do monitora naprawde nie nazekam, a wrecz polecam go. przezucilem sie ze starej 17' ctx i roznica jest ogromna. w przyszlosci planuje kupic taki drugi i pracowac na dwoch naraz. moze jakis inny model ale napewno bedzie to EIZO.

wracajac do tematu quadro czy wildcat, patrzalem na testy w necie i osiagi sa porownywalen, ba wildcat bije nieraz quadro. jedyne co mnie niepokoji to antialiasing w wildcat'ie zreszta sami sprawdzcie : http://www.cgnetworks.com/story_custom.php?story_id=2689&page=1

mam nadzieje ze to kwestia sterownikow ktore zostana poprawione

cena tego wildcata jest o wiele mniejsza niz quadro.

co do tego procesora pentium 6xx to zachwile sprawdze w necie. niechce zeby mi komp zdziadzial w moment :/

dzieki wszystkim za rady napewno przemysle to jeszcze pare razy

pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i pytanie: czy nie lepiej bylo by pujsc w technologie pci- express i ddr2? tyle ze przy takiej opcji niebede mogl kupic wildcat realizm 100, karty graficzne na pci-express sa o niebo drozsze :/ jak patrzylem na te procesory p4 640 to plyty pod niego chyba wszystkie mialy standart pci-express.

plizz help godzina zero sie zbliza, a ja caly czas nie jestem pewny swego wyboru :[

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IMO jeśli dopiero zaczynasz to ten zestaw jest mocno przesadzony. Chyba że nie masz co z pieniędzmi robić. W takim przypadku kup sobie to co jest najdroższe w sklepie a na pewno będziesz zadowolony.

Jeśli miałbym sobie składać teraz kompa to zainwestowałbym w Athlona 64 na nForce4 i jakąś GF 6800 zmodowaną ew. na Quadro. Ram TwinMosa albo Infineona, na pewno nie HyperX. Reszta wydaje się ok.

Moi kumple robią projekty na PIII 2ghz z 512mb Ramu i nie mają zamiaru zmieniać w najbliższej przyszlości. Liczą się umiejętności a nie sprzęt :P:P:P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pci express to poki co fikcja, jak nikt nie zmusza to nie ma co kupowac karty na pci x, zero roznicy w por. do agpx8. ddr2 tez na dzien dzisiejszy sie nie oplaca: sa lepiej taktowane ale sa za drogie i maja kiepskie timingi, wiec roznica nie jest spora= nie oplaca sie. wkrotce sie to zmieni bo caly czas ddr2 sa usprawniane, ale na razie bralbym zwykle ddr 400mhz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1084 - czy wywalenie tyle kasy na kompa to przesada ?

 

ile razy twoim kolegom wyskoczyl error albo blue screen ? ;] to sa sprzety firmowe

 

stacje robocze sa tak skladane , diagnozowane ze ich stabilnosc jest ze tak mozna powiedziec zblizona do 100% ... tu nie chodzi o to co to ma w srodku tylko jak pracuje ;]

 

ja osobiscie posiadajac taką gotówke z przyjemnoscia wydal bym na Della lub HP ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marcin masz racje :)

Teraz w robocie do CAD stacje wymieniaja nam na Delle

Xeon 3.2

NVidia Quadro fx

(chlodzone ciecza) oczywiscie na PCI X tylko z wyjsciami digital

2GB rAMU

no i monitorek 19" LCD

 

co do kosztow, dla wiekszych firm to są naprawde poważne upusty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

stacje robocze sa tak skladane , diagnozowane ze ich stabilnosc jest ze tak mozna powiedziec zblizona do 100% ... tu nie chodzi o to co to ma w srodku tylko jak pracuje

 

na filmie to uslyszales? :D

tak samo jak super niezawodne maki?

 

tu chodzi wylacznie o to ze jak cos sie zacznie sypac to masz normalny serwis gwarancyjny z mozliwosciami przedluzenia na caly okres leasingowy. cos sie psuje to nie martwisz sie co tylko dzwonisz do wielkiej renomowanej korporacji by szybko ci wymienili swoja swietna niezawodna promaszyne bo za kilka dni masz deadline :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Majac takie pieniadze kupowalbym Jakas stacje graficzna opartan na opertonach - w takiej pracy bardzo dobrze sie to sprawdza. P4 HT tez sa bardzo pozadne ale jednak 2 procesory to 2 procesory. Konfiguracja Enzo jest bardzo pozadna. Jesli chodzi o drukarke to zastanow sie jeszcze nap Epsonami - sam mam model 1160 od 5 lat i jestem bardzo zadowolony - a nie ma u mnie lekko. Epsony wychodza bardzo tanio w eksploatacji i zamierzam wymienic ta drukarke na taka sama.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm... no na stacje robocza to mnie nie stac. jeszcze sie zastanawiam czy czy p4 czy amd64. slysazalem ze amd sie potrafia mylic w obliczeniach w cadzie. np daje polecenie przesun o 3m a przesowa o 3.5m. cholera niewiem co robic, a w poniedzialek bede leasing zalalatwial :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bierz p4 albo jakiegos kompa na amd opteronach serii 200 - to sa bardzo dobre procesory a za taka sume jestes w stanie zlozyc bardzo dobry komputer na takich procesorach. Zwykle amd sa dobre ale troszke lepiej sprawdzaja sie w grach. Sam mam amd i nie spotkalem sie z czyms takim jak przesuwanie i inna odleglosc nic chcialem ( chyba ze chodzi o dokladnosc w miejscach po przecinku ). Wiec moja rada - albo opterony albo p4. Jakby co to zapraszam na gg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności