Skocz do zawartości

animacja twarzy


kyoq

Rekomendowane odpowiedzi

Hej, prosze o nakierowanie mnie na prawidlowy tok myslenia ...

 

Problem polega na tym aby wprowadzic w ruch glowe, planuje to zrobic symulujac miesnie (kilkanascie podstawowych). jakich modyfikatorów wybrac aby efekt koncowy byl bardzo realistyczny ?

 

Wolalbym morfera nie dotykac, bo ogranicza mnie, tzn dziala na zasadzie gotowych poz, wolalbym cos lepszego tzn. wprowadzic najwazniejsze miesnie i sterowac nimi.

 

thx

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 10
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

efekt koncowy ma wygladac tak, ze po wprowadzeniu glowy w scene, wciskam przycisk i miesnie mi sie ukladaja automatycznie, i reszta to tylko ruszanie suwakami, czy rzeczywiscie morpher jest super i jedyny aby to zrobic ? jak zaczne sie bawic morpherem to bede musial kopiowac siatke tyle razy iule bede chcial miec puz, czyli kombinacje wprowadzonych inna metoda miesni. Pozatym nie wiem czy da sie morphera zautomatyzowac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Morpher jest w dużym stopniu zautomatyzowany. Po za tym wystarczy Ci kilka bazywych mimik siatki, by uzuskać różnorodność w animacji. Pamiętaj, ze selekcjonując różne obszary siatki, możesz biekty bazowe, dowolnie ze sobą mixować, zmienaijąc wartości suwakami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

piszac zautomatyzowanie mam na mysli 1 klikniecie myszka i gotowe, reszta to program w maxscript ktory stworzy mi suwaki do robienia mimiki :) gdy bede to chcial zrobic uzywajac morphera i bede chcial miec wiele poz bazowych dodatkowo zakladajac ze kazda glowa ma duzo wierzcholkow to po skopiowaniu glowy n razy na scenie pojawi sie tyle obiektow ze max moze kleknac przy slabym kompie, gdy nie bede uzywal morphera tylko modyfikator skin to sprawa sie ma prosciej wg mnie:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i skin i morpher idą przemiennie......a jak chcesz coś zrobic jednym kilknięciem myszy to odpuść sobie tą branże....sorry ale albo Cie nierozumiem albo szukasz magicznego "oneklik" plugina którego niema

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to nie baw sie w maxa- on jest prymitywny! znajdź sobie profesjonalny soft, który zrobi za ciebie animacje. Proponuje też jakiegoś chracter generatora, który wymodeluje ci postaci, jakiś programik do ustawiania świateł w scenie (oczywiście fiendly-user, czyli jednym kliknięciem), aaa i nie zapomnij o PlotScript - aplikacja pisząca scenariusze filmowe, działa na zasadzie suwaków - super sprawa :]

 

powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności